هزینه لمینت دندان


هزینه لمینت دندان، لمینت دندان یکی از بهترین و جدیدترین روش های ترمیم دندان های آسیب دیده است. به شما این اطمینان را می دهیم که در صورت انتخاب این روش ترمیم دندان، چهره شما جذابیت و شادابی خود را بازیابد و با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه ظاهر شوید. البته لمینت دندان انواع مختلفی دارد و افرادی که قصد انجام این کار را دارند باید اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند تا بتوانند تصمیم درستی بگیرند و بهترین گزینه را انتخاب کنند. بنابراین در ادامه به تفصیل به این موضوع خواهیم پرداخت.

هزینه لمینت دندان چقدر است؟

مقدار هزینه لمینت دندان با استفاده از مولفه های مختلف تعیین می شود و از آنجایی که اکثر این مولفه ها پایدار نیستند و دائماً در حال تغییر هستند، نمی توان در این مورد اظهار نظر قطعی کرد. در این میان مسائل مالی همیشه مهم است و نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. به همین دلیل در این قسمت برخی از شاخص ها را در حین محاسبه در نظر می گیریم قیمت لمینت دندان لازم به ذکر است که این موارد در نظر گرفته خواهد شد. این شاخص ها عبارتند از:

• درجه تخصص دندانپزشکی
• هزینه آزمایشگاه
• نوع و کیفیت چسب مورد استفاده برای چسباندن لمینت.

نکته ای در مورد هزینه لمینت دندان: درست است که مسائل مالی خیلی مهم است اما نباید بگذاریم روی تصمیم ما تاثیر بگذارد. در واقع قبل از مشکلات مالی باید به سطح مهارت پزشک توجه کرد و سعی کرد بهترین دندانپزشک را انتخاب کرد. زیرا اگر پزشک در این زمینه مهارت کافی نداشته باشد و نتواند کار خود را به درستی انجام دهد، نه تنها باید هزینه بیشتری بپردازید، بلکه به دلیل ترمیم دندان ها و رسیدن به خواسته های خود متضرر خواهید شد. رنج کشیدن، تحمل کردن بسیاری

انواع لمینت دندان

دو نوع لمینت دندان وجود دارد که در این قسمت به صورت جداگانه به شما معرفی می کنیم که عبارتند از:

• لمینت سرامیکی

این نوع لمینت یک لایه بسیار نازک از سرامیک خالص است. جالب است بدانید لمینت سرامیکی برای دندان های قدامی ساخته شده است و به خوبی کار می کند.

• لمینت کامپوزیت

لمینت کامپوزیت که به عنوان لمینت مستقیم نیز شناخته می شود، روشی سریع و راحت برای ترمیم دندان های آسیب دیده است که می تواند زیبایی را به لبخند شما بازگرداند.

مراحل لمینت دندان

لمینیت مزایای زیادی دارد. با این حال، زمانی که فرآیند لمینیت دندان به درستی انجام شود، این مزایا تحقق می یابد. به همین دلیل در این قسمت مراحل این کار را شرح می دهیم:

۱. معاینه و قالب گیری از دندان ها

برای اینکه لمینت دندان به خوبی پیش برود، پزشک باید قبل از انجام هر کاری، دهان و دندان بیمار را به دقت معاینه و مدل سازی کند.

۲. ساخت سیمان

پس از معاینه بیمار، پزشک می تواند شروع به ساخت لمینت کند. البته برای انجام بهتر و سریعتر این کار باید از تجهیزات به روز استفاده کرد و این کار را در آزمایشگاه مخصوص انجام داد.

۳. آزمایش

در مرحله سوم، پزشک لمینتی که ساخته است را آزمایش می کند تا بتواند هر عیبی را فورا برطرف کند.

۴. نصب لمینت

در مرحله آخر، پزشک لمینتی که ساخته است را روی دندان های بیمار می کشد و اثربخشی آن را برای آخرین بار بررسی می کند.

آیا لمینت دندان عوارضی دارد؟

اگر فرآیند لمینت دندان به درستی انجام نشود، بیمار با عوارض مختلفی مواجه خواهد شد که عمده ترین آنها عبارتند از:

• تورم لثه ها

اگر پزشک لمینت را به درستی اعمال نکند، عفونت میکروبی ایجاد می شود و لثه ها ملتهب می شوند. توجه داشته باشید که اگر این مشکل به موقع حل نشود، فرد دچار بیماری جدی لثه شده و به شدت آسیب خواهد دید.

• بوی بد دهان

عارضه بعدی بوی بد دهان است که زمانی اتفاق می افتد که پزشک کار خود را به درستی انجام نداده باشد و بین دندان ها فاصله ایجاد شود.

• تغییر رنگ لمینت

مشکل دیگری که ممکن است بعد از لمینت ایجاد شود تغییر رنگ لمینت است. البته اگر لمینت کامپوزیت را انتخاب کنید، احتمال این مشکل بسیار بیشتر است. دلیل آن این است که بیمار دندان های خود را مسواک نمی زند و به بهداشت اهمیت نمی دهد.

لمینت دندان چند جلسه انجام می شود؟

یکی از مهم ترین سوالات در مورد لمینت دندان این است که این پروسه چقدر طول می کشد.
تعداد جلسات لمینت دندان به نوع لمینت بستگی دارد. به عنوان مثال لمینت سرامیکی در نهایت در سه جلسه انجام می شود. اما ساخت لمینت کامپوزیت زمان زیادی نمی برد و می توان آن را در یک جلسه انجام داد.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

اگر بیمار پس از لمینت دندان به چند نکته توجه کند، احتمال عوارضی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این نکات عبارتند از:
• دندان ها باید حداقل دو بار در روز مسواک زده شود تا لمینت دندان پوسیده نشود و کارایی لازم را داشته باشد. البته برای نتیجه بهتر باید از مسواک هایی با موهای نرم استفاده کنند. در غیر این صورت به مرور زمان لمینت فرسوده شده و ظاهر جذاب خود را از دست می دهد.
• یکی دیگر از مواردی که می تواند به افزایش طول عمر لمینت دندان کمک کند این است که فرد به طور مرتب نخ دندان بکشد و خرده های غذا روی دندان هایش باقی نماند.
• بیماران باید هر شش ماه یکبار برای بررسی دندان های خود پس از لمینت دندان به پزشک مراجعه کنند. به این ترتیب وقتی دندانی پوسیده می شود، پزشک متوجه مشکل می شود و قبل از اتمام کار مشکل را برطرف می کند.بازدید پست:
۳۴

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.