هر آنچه که باید درباره علائم آمیکرون بدانید مجله اپل


میکرون چیست؟

با گذشت زمان نسبتاً طولانی از شیوع ویروس کرونا در جهان، سویه های جدیدی از این ویروس شناسایی شده است که هر کدام جای نگرانی دارد. در این مقاله از سری مقالات جدید پزشکی در مجله سیب در ادامه به بررسی سویه جدید ویروس کرونا به نام آمیکرون خواهیم پرداخت و به سوالاتی در مورد این ویروس پاسخ خواهیم داد. برای محافظت از خود در برابر این ویروس می توانید با مطالعه مطالب درمان خانگی میکرون، پیشگیری از میکرون و زیر سویه جدید کرونا اطلاعات خود را تکمیل کنید.

آمیکرون چیست؟

Omicron covid-19 (Omicron covid-19) نام سویه جدید ویروس کرونا است که اخیراً شناسایی شده است. در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱، آفریقای جنوبی سازمان بهداشت جهانی (WHO) را از شناسایی سویه جدید SARS-CoV-2، B.1.1.529، که در ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱ در آفریقای جنوبی شناسایی شد، مطلع کرد.

نوع آمیکرون از طریق سفر به چندین کشور اروپایی و همچنین استرالیا، برزیل، کانادا، هنگ کنگ، اسرائیل، ژاپن، نیجریه، نروژ، سوئد و بریتانیا شناسایی شد. چندین کشور از جمله ایالات متحده مواردی را در افرادی گزارش کرده اند که در گذشته به آفریقای جنوبی سفر نکرده اند.

ویروس ها موجوداتی هستند که نه کاملاً مرده اند و نه کاملاً زنده هستند و پس از ورود به بدن میزبان با تزریق محتویات ژنتیکی خود به سلول های میزبان و تکثیر به میزبان آسیب می رسانند. با این تقسیم‌بندی‌ها و انتقال‌ها از میزبان‌های مختلف، مشکلاتی به نام جهش در طول تکثیر ویروس ایجاد می‌شود.

این جهش‌ها باعث تغییر در بخش کوچک یا بزرگی از ویروس می‌شوند و می‌توانند مضرات آن را کمتر کرده و از سیستم ایمنی میزبان پخش یا فرار کنند. ویروس های حاصل از این جهش ها به عنوان گونه های مختلف برای پاسخ به این سوال که میکرون چیست؟ باید بگوییم که Corona Amicron نیز سویه جدیدی از ویروس کووید-۱۹ است.

Omicron با چه سرعتی در حال گسترش است؟

آمیکرون به سرعت در آفریقای جنوبی گسترش یافته و محققان در سراسر جهان را نگران کرده است. تا اول دسامبر، این کشور ۸۵۶۱ مورد را ثبت کرده است. در ۲۶ نوامبر، ۳۴۰۲ مورد گزارش شده است. تا اواسط نوامبر فقط چند صد مورد هنوز در لیست بودند. موسسه ملی بیماری های واگیر آفریقای جنوبی (NICD) در ژوهانسبورگ تایید کرد که آمیکرون به سرعت در حال گسترش است.

تام وانسلیرز، زیست شناس تکاملی در دانشگاه کاتولیک لوون در بلژیک، تخمین می زند که آمیکرون می تواند سه تا شش برابر بیشتر از دلتا کرونا در طول زمان افراد را مبتلا کند. او به مجله نیچر گفت: «این یک مزیت بزرگ برای ویروس است، اما نه برای ما.

هنگامی که نوع دلتا به سرعت در بریتانیا منتشر شد، تعداد موارد تقریباً هر پنج روز دو برابر شد. اکنون دانشمندان به دقت موارد آمیکرون را زیر نظر دارند تا ببینند این سویه با چه سرعتی بر جمعیت بریتانیا تأثیر می گذارد.

چگونه یک میکرومتر از سیستم ایمنی میزبان فرار می کند؟

سیستم ایمنی بدن ما از طریق سلول ها و پروتئین های مختلف از ما در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند. یکی از آنها آنتی بادی است. این مولکول ها مانند یک گیرنده به مولکول های سطحی مواد خارجی متصل می شوند و تخریب آنها توسط سیستم ایمنی را تسهیل می کنند.

در Corona Amicron، به دلیل جهش هایی که به وجود آمده است، تغییراتی در مولکول های سطحی آن ایجاد شده است که آنها را برای سیستم ایمنی غیرقابل تشخیص کرده است. همچنین در افرادی که قبلاً واکسینه شده اند یا به سایر سویه های کرونا مبتلا شده اند.

عفونت آمیکرون چقدر احتمال بستری شدن در بیمارستان را افزایش می دهد؟

به این سوال نمی توان به طور کامل پاسخ داد; زیرا خواص و رفتار قبیله آمیکرون هنوز به طور کامل درک نشده است. با این حال، شواهد اولیه دلیلی برای خوش بینی ارائه می دهد. به نظر می رسد که تعداد کیس های آمیکرون در این مرحله به اندازه آلفا یا انواع دیگر نیست.

علائم کرونا میکرون چیست؟

آمیکرون چند روز دوام می آورد؟

چند روز ماندگاری یک میکرون به سیستم ایمنی میزبان بستگی دارد. در برخی افراد، این ویروس به هیچ وجه باعث بیماری نمی شود. اما به طور کلی می توان گفت که علائم اصلی آمیکرون از ۳ تا ۵ روز و تا ۱۰ روز ادامه دارد. برای برخی افراد، این زمان ممکن است طولانی تر یا کوتاه تر باشد.

علائم میکرون چیست؟

اگر بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که علائم آمیکرون چیست، باید بگوییم که علائم اصلی آمیکرون در بزرگسالان خستگی، بدن درد، سردرد، خارش گلو، آبریزش بینی و عطسه است. علائم آمیکرون کرونا به شرح زیر است:

خستگی

این علامت با سویه های قبلی همراه بود که در بیشتر موارد با سویه های دیگر حدود ۵ تا ۸ روز ادامه داشت. با این حال، برخی از افراد ممکن است تا چند هفته پس از عفونت همچنان احساس خستگی کنند. خستگی یکی از علائم اصلی آمیکرون در بزرگسالان است و تقریباً در تمام افرادی که به این سویه از کرونا مبتلا می شوند، رخ می دهد.

درد بدن یکی دیگر از علائم میکروکورونا است

مانند سویه اصلی ویروس کرونا، بیماران مبتلا به آمیکرون درد و درد عمومی بدن را گزارش کرده‌اند. در انواع دیگر، این علامت معمولا چند روز طول می کشد.

سردرد

در افراد آلوده به ویروس کرونای آمیکرون که معمولاً با سایر انواع ویروس همراه است، سردرد یکی از علائم آمیکرون بوده است. محققان قبلاً دریافته بودند که افراد مبتلا به ویروس کرونا سردردهای متوسط ​​تا شدید یا درد ضربان دار یا ضربان دار را تجربه می کنند.

خراش گلو

دکتر آنجلیک کوتز، کارمند بهداشت آفریقای جنوبی که برای اولین بار در مورد آمیکرون زنگ خطر را به صدا درآورد، گفت: «بیماران گزارش کرده اند که گلو خارش دارند. با این حال، هنگامی که به این نوع سرفه مبتلا می شوند، آن را ندارند. این علامت با قبایل قبلی کمی متفاوت است. مصرف استامینوفن و نوشیدن مایعات فراوان به کاهش درد کمک می کند.

بو می کشد

اگرچه آبریزش بینی یکی از علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا است، اما با عفونت میکروسکوپی نیز مرتبط است. عفونت ویروسی باعث می شود که بینی مخاط بیشتری تولید کند تا ذرات ویروس را به دام بیندازد و از بین ببرد.

عطسه

عطسه یکی دیگر از علائم میکروکورونا است که به راحتی با سرماخوردگی یا آنفولانزا اشتباه گرفته می شود. با این حال، در برخی موارد، این می تواند نشانه عفونت میکرونی باشد. اگر به طور منظم عطسه می کنید و نگران هستید که این نشانه ویروس کرونا باشد، باید برای ایمن بودن آزمایش بدهید.

میکرومتر کرونا در ایران

کرونا آمیکرون در ایران

این کشور در حال حاضر از نظر وضعیت آلودگی دوباره در حال صعود است و اکثر شهرها در وضعیت زرد-نارنجی قرار دارند. پایبندی به پروتکل های بهداشتی همچنان راه شماره یک برای جلوگیری از کرونا ویروس آمیکرون است.

سوالات متداول در مورد آمیکرون

آمیکرون چیست؟

آمیکرون نام سویه جدید ویروس کرونا است که اولین آن در آفریقای جنوبی یافت شد و به سرعت در حال گسترش در سراسر جهان است.

آیا ویروس میکرون در ایران وجود دارد؟

تاکنون گزارشی مبنی بر وجود سویه آمیکرون کرونا در ایران گزارش نشده است. با این حال، این سویه به کشورهای همسایه رسیده و به احتمال زیاد به زودی به ایران نیز خواهد رسید.

علائم کرونا آمیکرون چیست؟

علائم اصلی آمیکرون کرونا بدن درد، سردرد، عطسه، آبریزش بینی، گلودرد و خستگی است.

منابع

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.