هرآنچه درباره ویتامین ای باید بدانیم


ویتامین ای یک ماده مغذی است که برای چشم، باروری و سلامت خون، مغز م مست م مستم ویتامین E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از سلول ها در برابر رادیکال های آآاداد حفاظت می کنند. رادیکال های آزاد، مولکول هایی هستند که زمانی تولید می کنند که بدن، مواد غذایی را به تکه های کوچکتر تقسیم می کند یا در معرض دود تنباکو یا اشعه ها قرار می گیرد. رادیکال های آداد ممکن است در سایر بیماری های قلبی، سرطان و بیماری ها نقش داشته باشد. غذاهای غنی از ویتامین ای شامل: روغن کانولا، روغن زیتون، مارگارین، بادام و بادام زمینی هستند. شما می توانید ویتامین E را از گوشت، لبنیات، سبزی های برگدار و غلات غنی شده بدست آورید. ویتامین E به صورت مکمل خوراکی و به شکل کپسول یا قطره موجود است. ویتامین ای می تواند باعث درد عصب (نوروپاتی) شود. مقدار مصرف ویتامین E برای بزرگسالان برابر ۱۵ میلی گرم گرم در روز است.

دریافت ویتامین در شرایط خاص

بیماری آلزایمر: برخی از تحقیقات نشان دادند که دوز بالای ویتامین ممکن است بیماری آلزایمر را در مبتلایان به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط، به کاهش بیاندازد، نشان دهند. مطالعات دیگر، این مزیت را نشان ندادند. به نظر می رسد که ویتامین های مکمل E هیچ اثری بر پیشرفت شناختی خفیف و تبدیل آن به بیماری آلزایمر ندارد.
بیماری بیماری: مطالعات نشان می دهد که ویتامین E ممکن است علایم بیماری چرب غیرالکلی را بهبود دهد. مقدار مصرف طولانی مدت آن توصیه نمی شود.
پری اکلامپسیا: مصرف زیاد ویتامین ای از مککلات بارداری که بر فشار خون تاثیر دارد، پیگگیری نمی کند.
سرطان پروستات: تحقیقات نشان می دهد که مکمل های ویتامین E و سلنیوم از سرطان پروستات پیگگیری نند.
اکثر افراد ویتامین E را به مقدار کافی از طریق یک رژیم غذایی متعاذمۈر. بیماری که به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط ​​دچار شده اند، طبق تحقیقات، مصرف ویتامین ممکن است به روند پیشرفت بیماری کمک کند.

ویتامین ای

سطح پایین ویتامین چیست؟

ضعف عدلانی: ویتامین E برای سیستم عصبی مرکزی است ویتامین های یکی از آنتی اکسیدان ها برای بدن و تاثیر آن به استرس های معالجه می شود که می تواند منجر به ضعف عضلانی شود.
مشکلات هماهنگی و راه رفتن: نورون های پورکینژ می تواند باعث شود که نورون های خاص به نام نورون های پورکینژ تجزیه و تحلیل شوند و به آنها در انتقال پیام ها آسیب آسیب برساند.
بی حسی و سوزن سوزن شدن: آسیب به رشته های عصبی می تواند از انتقال صحیح سیگنال ها توسط اعصاب جلوگیری کند و می تواند نوروپاتی محیطی ایجاد کند.
زوال بینایی: ویتامین E می تواند گیرنده های نور در شبکیه و سایر ٳلول ها چشم عا چشم را این می تواند به مرور زمان تبدیل شود به دست دادن بینایی.
سیستم ایمنی: برخی تحقیقات نشان می دهد که ویتامین E می تواند دارای ایمنی ر.چر باشد افراد مسن تر ممکن است به ویژه در معرض خطر باشند.

برای تامین کافی ویتامین ای، آآنا شوید با: کپسول نرم افزار ژلاتینی ویتامین E 200 ویواتیون

بهترین زمان مصرف مکمل ویتامین ای:

بعد از وعده غذایی که حاوی مقداری باشد. زیرا این ویتامین محلول در ورزش می باشد و بعد از غذای بهتری دارد.

عوارض جانبی مصرف زیاد ویتامین ای

در صورتی که دوزهای مناسبی از ویتامین مصرف شود، می تواند برای بدن ایمن و بی خطر باشد. از ویتامین E به صورت خوراکی استفاده از بندرت باعث بروز مککلات می شود اما از عوارض جانبی مصرف زیاد ویتامین می توان به موی توان به موارد زیر اشاره کرد:
تهوع، اسهال، دردهای روده، ضعف، سردرد، تاری دید، راش پوستی، اختلال غده جنسی، افزایش میزان کراتین در عفونت
بنابراین در صورت داشتن موارد زیر و قبل از خوردن ویتامین E با پزشک صحبت گ:

  • ویتامین A و K
  • بیماری چشمی که درآن، شبکیه آسیب دیده است (رتینیت پیگمانتوزا)
  • مشکلات زندگی
  • مشاهده
  • سابقه حمله قلبی یا سکته قلبی
  • سرطان سر و گردن
  • بیماری بیماری

ویتامین ای ممکن است خطر را افزایش دهد. اگر قصد جراحی دارید، دو هفته قبل از عمل از خوردن ویتامین E خودداری کن. همچنین اگر می توانید عمل جراحی را انجام دهید یا بتازگی عمل باز کردن شریان های مسدود شده را داشته باشید و جریان خون در عضله قلبتان احیا شده است (آنژیوپلاستی) درباره مصرف ویتامین E با پزشک صحبت کنید.

ویتامین ای

تداخلات دارویی

از برخی داروها می توان از میزان ویتامین E تاثیرگذار استفاده کرد. برخی از تداخلات دارویی شامل موارد زیر هستند:
مواد آلکیلات و آنتی بیوتیک های ضدتومور: این نگرانی وجود دارد که دوزهای بالای ویتامین ممکن است برای استفاده از داروهای شیمی درمانی تأثیر داشته باشد.
داروهای انعقادخون و ضدپلاکت، داروهای گیاهی و مکمل ها: استفاده از ویتامین E با این داروها، داروهای گیاهی و مکمل ها برای کاهش انعقاد خون ممکن است باعث افزایش آن شود.
سوبسترای سیتوکروم P450 3A4(CYP3A4): هنگام خوردن ویتامین E و سایر داروهایی که تحت تأثیر این آنزیم ها هستند مانند امپرازول (prilosec, zegerid) احتیاط کنید.
استاتین ها و نیاسین: مصرف ویتامین با استین ها یا نیاسین که ممکن است برای کلسترول بالا مطلوب باشد، می تواند اثر نیاسین را کاهش دهد.
ویتامین K: مصرف دوز بالای ویتامین E به همراه ویتامین K ممکن ویتامین K دا ش دا ش.

تنظیم: زهرا محبی(کارشناس ارشد تغذیه)
منبع: mayoclinic

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.