هدف ما دستیابی به یک توافق قوی و پایدار است


وزیر امور خارجه ایران ضمن تاکید بر حمایت از آرمان فلسطین، هدف از مذاکرات وین را دستیابی به یک توافق قوی و پایدار قلمداد کرد.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران امروز سه شنبه در مصاحبه با شبکه المسیره یمن تاکید کرد که جمهوری اسلامی همچنان حامی فلسطین است و از تشکیل کشور واحد فلسطین به پایتختی قدس حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه نماز در بیت المقدس وعده الهی است و خون شهدای مقاومت و مردم فلسطین برای تحقق این وعده الهی ریخته شد، افزود: یقین داریم که ما به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.

وزیر امور خارجه ایران در خصوص پیشرفت مذاکرات در وین تصریح کرد که مذاکرات در وین متوقف نشده، بلکه با در قالب روندی دیگر از طریق تبادل پیام‌های مکتوب با آمریکایی‌ها توسط نماینده اتحادیه اروپا به منظور رفع تحریم‌های یک‌جانبه تحمیلی علیه ایران ادامه دارد.

وی بیان کرد: هدف ما از این مذاکرات دستیابی به یک توافق قوی و پایدار است و طرف آمریکایی را به واقع‌بینی دعوت و تاکید کرده‌ایم که رفع تحریم‌ها در همه بخش‌ها و گرفتن ضمانت‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین نکات در دستور جلسه مذاکراتی ماست.

وزیر خارجه ایران افزود: فکر می‌کنم طرف آمریکایی به خوبی از خطوط قرمز ایران آگاه است و ما به مذاکرات ادامه می‌دهیم. پس از رسیدن به نقطه توافق، نماینده ما در مذاکرات وین تغییرات نهایی را اعمال خواهد کرد.

علی بهادری جهرمی به تازگی گفته است جمهوری اسلامی ایران تا صیانت کامل و جامع از حقوق ملت یعنی حفظ حقوق اقتصادی و هسته‌ای خود در مذاکرات عقب‌نشینی نمی‌کند. سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه کشورمان نیز پنجم اردیبهشت گفته بود، اگر آمریکا به موضوعات باقی‌مانده پاسخ داده بود الان همه در وین بودند و این تطویل مذاکرات را به نفع هیچ طرفی نیست.

دور هشتم مذاکرات وین که از ۶ دی و با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شد با اعلام جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اروپا از ۲۰ اسفند بر سر برخی مسائل باقی مانده تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.
رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت