نگاهی به سقف کاغذی و سرامیکی


تشک های سرامیکی یا تشک های الیاف سرامیکی از الیاف سرامیکی تابیده شده و فرآوری شده با سوزن برای ارائه استحکام بالا برای کاربردهای عایق در دمای بالا ساخته می شوند.

تشک های سرامیکی یا تشک های الیاف سرامیکی از الیاف سرامیکی تابیده شده و فرآوری شده با سوزن برای ارائه استحکام بالا برای کاربردهای عایق در دمای بالا ساخته می شوند.

الیاف سرامیکی خواص بسیار خوبی دارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

* مقاومت در برابر شوک حرارتی عالی

* پایداری در دمای بالا

* هدایت حرارتی پایین

* حفظ حرارت کم

* عایق سبک (کار با آن آسان است)

* مقاومت در برابر خوردگی عالی

مزایای استفاده از پوشش سقف الیاف سرامیکی در کوره

* سقف سرامیکی انعطاف پذیر است و می تواند نیروهای مکانیکی خارجی را تحمل کند.

* انعطاف پذیری پتو الیاف سرامیکی می تواند تغییر شکل پوسته کوره را جبران کند. هیچ شکافی بین سقف ها وجود ندارد.

* وزن کم آنها مونتاژ را آسان تر می کند.

* هدایت حرارتی کم آنها باعث افزایش اثر صرفه جویی در انرژی می شود.

* توانایی مقاومت در برابر هرگونه شوک حرارتی را دارند.

* بدنه کوره نیازی به خشک شدن و نگهداری ندارد. بلافاصله پس از نصب می توان از آن استفاده کرد

* فیبر سرامیکی به عنوان یک ماژول در کوره تعبیه شده است. ماژول های فیبر سرامیکی بدون پیوند یکدیگر را در جهات مختلف فشرده می کنند و هیچ شکافی بین آنها وجود ندارد.

* برای نصب مناسب هستند. بدون نیاز به رزرو درز انبساط، ماژول فیبر سرامیکی (ماژول تاشو) را می توان در چهار جهت کشید.

* بدون نیاز به پیش گرم کردن: پس از نصب آستر، فر آماده استفاده است. پیش گرمایش لازم نیست. کوره های دارای دیرگدازهای معمولی باید از قبل گرم شوند و زمان پیش گرم شدن طولانی است. کوره های تونلی که از ماژول الیاف سرامیکی (ماژول تاشو) استفاده می کنند، فقط باید برای مدت کوتاهی پیش گرم شوند و در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی می شود.

* عایق حرارتی خوب: گرمای کوره های تونلی با استفاده از ماژول الیاف سرامیکی (ماژول تا شده) را نمی توان با تماس دست ها با بدنه بیرونی کوره احساس کرد. دمای داخل کوره معمولاً ۸۵۰-۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است، اما در خارج از آن فقط حدود ۳۵ درجه سانتیگراد یا کمی بیشتر یا کمتر است. ما به وضوح می توانیم اثر عایق حرارتی را مشاهده کنیم.

* پایداری شیمیایی: ماژول های الیاف سرامیکی خنثی و کمی اسیدی هستند و فقط با اسید قوی و قلیایی قوی واکنش نشان می دهند. آنها با اسید ضعیف، قلیایی ضعیف، آب و روغن واکنش نشان نمی دهند. و در سرب، آلومینیوم و مس باعث خوردگی نمی شوند.

مزایای پتو یا کاغذ الیاف سرامیکی در گوشه و کنار کار شما

استفاده از کاغذ الیاف سرامیکی برای کسانی که در صنعت تولید کار می کنند ضروری است. این کاغذ یک کاغذ عایق با دمای بالا است که برای بسیاری از کاربردهای تولیدی ضروری است. به همین دلیل، کاغذ الیاف سرامیکی را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد – چه برای محافظت از مهر و موم در برابر دمای بالا و چه برای عایق کاری – و بسته به نیاز، تعدادی کاغذ با کیفیت یا تشک های سرامیکی با رسانایی حرارتی متفاوت وجود دارد.

اصول کاغذ الیاف سرامیکی

ویژگی اصلی این کاغذ سفید بودن و بی بو بودن آن از الیاف آلومینوسیلیکات بوده و در فرآیند شستشوی الیاف قرار می گیرد. برای کاربردهای دمای بالا تا حدود ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد بسیار عالی است، اگرچه برخی از گریدها تا ۱۴۲۵ درجه سانتیگراد را تحمل می کنند. برخی از کاغذها نیز با کلاسورهای آلی ساخته می‌شوند – این معمولاً زمانی انجام می‌شود که به استحکام بیشتری نیاز باشد یا سایش ارگانیک بر عملکرد کاغذ تأثیر بگذارد.

برخی از مزایای استفاده از کاغذ الیاف سرامیکی

یکی از مزیت های اصلی استفاده از کاغذ الیاف سرامیکی این است که رسانایی حرارتی پایینی دارد و حرارت زیادی را در خود نگه نمی دارد. همچنین در برابر تغییرات دما مقاوم است و در برابر اکثر مواد شیمیایی مقاوم است، به این معنی که نرخ خوردگی پایینی دارد. اگر قصد دارید برش دایکاتور یا از مهر و موم اتوماتیک استفاده کنید و همچنین می خواهید مقاومت بالایی در برابر سوراخ شدن داشته باشید، این کاغذ یک انتخاب عالی است. از دیگر مزایای این نوع کاغذ سبکی و ساختار منظم آن است که آن را به یک نوع عایق عالی تبدیل می کند. همچنین انعطاف پذیر و نسوز است.

از کاغذ الیاف سرامیکی برای چه مواردی می توان استفاده کرد؟

این نوع کاغذ عمدتاً در کاربردهای عایق کاری، آب بندی حرارتی، درزبندی، آستر و آب بندی استفاده می شود.

عایق

برای استفاده به عنوان عایق حرارتی و الکتریکی، پشتی نسوز یا صدا خفه کن ایزوله در وسایل نقلیه عالی است. برای کاربردهای دمای بالا یا فشار بالا مانند ب- مذاب های سرامیکی یا شیشه ای، کوره ها، دیگ های بخار، عایق های الکتریکی و غیره و همچنین برای اهداف هوافضا، استفاده از کاغذ الیاف سرامیکی برای تهیه عایق، آستر، واشر و آب بندی الزامی است.

پوشش

این کاغذ را می توان به عنوان پشتی، روکش یا رهاکننده آستر نسوز و یا به عنوان پوشش محافظ در برابر سقوط استفاده کرد.

حفاظت از گرما

برای اهداف خودرو و هوافضا، می تواند عملکردهای محافظ حرارتی را ارائه دهد و از آتش، جرقه یا فلز مذاب محافظت کند.

ماشین لباسشویی

استفاده از کاغذ فیبر سرامیکی همچنین می تواند در دیسک های آجری با روکش فلزی یا سایر کاربردهای دمای بالا مفید باشد.

متفرقه

همانطور که در بالا ذکر شد، آنها برای پانچ و مهر زنی خودکار، فیلتر در دمای بالا، یا بسته بندی لوله ها یا ریخته گری های فلزی که در دماهای بالا انجام می شوند مفید هستند. این کاغذ یا پتو یک ماده بسیار متنوع است و صرف نظر از کاربرد صنعتی، استفاده از آن به طرق مختلف بسیار عالی است.

چگونه می توانیم آن را سفارش دهیم؟

مانند همه چیز این روزها، گزینه های مختلف سفارش وجود دارد. اگر ترجیح می دهید شخصاً مراجعه کنید و از یک نماینده فروش مشاوره بگیرید، احتمالاً خرده فروشان محلی سقف سرامیکی در منطقه شما وجود دارند که آنها را دارند و می توانند به شما کمک کنند. با این حال، امکان سفارش آنلاین آن نیز وجود دارد – این می تواند به ویژه در صورت نیاز به حمل و نقل منظم و قابل اعتماد یا اگر سفارش بزرگی انجام می دهید، مفید باشد. اکثر شرکت ها یک وب سایت نیز دارند که در آن می توانید نوع الیاف کاغذ سرامیکی، مشخصات و ویژگی های آن و قیمت را پیش نمایش کنید.

البته باید توجه داشت که کار با کاغذ الیاف سرامیکی نیاز به تجهیزات حفاظتی دارد. هنگام جابجایی باید از دستکش، حوله و ماسک استفاده شود و اقدامات کنترل گرد و غبار نیز باید در نظر گرفته شود.

امروز بدون این ماده همه کاره و مهم نباشید – بدانید به کدام کاغذ فیبر سرامیکی نیاز دارید.

منابع

www.ceceramicfiber.com

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.