نما عایق صدا | رویداد ۲۴


رویداد۲۴ گاهی اوقات ساخت و ساز بر اساس قوانین ساختمان انجام می شود. اما گاهی اوقات اینطور نیست. در صورتی که ساخت و ساز طبق مقررات ساختمان انجام شود، همراه با حفاظت از صدا الزامی است. اما اگر ساخت و ساز طبق قوانین ساختمانی انجام نشود، مشکلات شما شروع می شود.

مشکلات زمانی افزایش می یابد که آلودگی صوتی بیش از حد معمول باشد. مثلاً در ساختمان های اداری و تجاری که آموزشگاه های موسیقی، استودیوهای ضبط و … قرار دارند. این موضوع به ساختمان های اداری و تجاری ختم نمی شود. علاوه بر این، آن را می توان در خانه های مسکونی در حال تمرین آلات موسیقی نیز مشاهده کرد. راه حل چیست؟ عایق صدا راه حل شماست.

عایق صدا چیست؟

عایق صوتی نوعی حفاظت در برابر آلودگی صوتی است که انواع مختلفی دارد. از انواع آن می توان به عایق صوتی توکار و روکش دار اشاره کرد. این عایق ها در دیوار معمولی، دیوار خارجی، دیوار داخلی، کف، سقف و … کاربرد دارند. در ادامه با انواع عایق صدا آشنا می شویم.

چه نوع عایق صدا وجود دارد؟

  • عایق صوتی داخلی: این عایق در طول ساخت و ساز انجام می شود. یعنی در دیوار و سقف و کف قرار می گیرد. مواد عایق صوتی توکار پشم شیشه، پشم سنگ، فوم نسوز و غیره است. معمولاً قیمت عایق صوتی توکار کمتر از عایق صوتی نما است. زیرا کیفیت عایق صوتی توکار کمتر از عایق صوتی سطحی است.
  • عایق صوتی نما: این عایق پس از ساخت انجام می شود. یعنی به دیوار و سقف و کف چسبیده است. عایق صوتی سطح کیفیت بهتری نسبت به عایق صوتی داخلی دارد. زیرا تمرکز آنها بر روی جذب صدا است. در ادامه انواع عایق صوتی نما ارائه و بررسی شده است. بنابراین از عایق قدیمی استفاده کنید.

چه نوع عایق صوتی نما وجود دارد؟

عایق صوتی نما نوعی عایق صوتی است که پس از ساخت و ساز ساختمان انجام می شود. عایق صوتی پیوست نیز به عنوان پانل صوتی شناخته می شود. این نوع عایق انواع مختلفی دارد که در مصالح ساختمانی رایج است. با این حال، آنها در ظاهر متفاوت هستند. عملکرد متفاوت آنها نیز به دلیل ظاهر متفاوت آنهاست. فوم نسوز مصالح ساختمانی همه است. انواع آن شامل عایق صوتی صاف دو طرفه، عایق صوتی رج تخم مرغی، عایق صوتی فوم منشوری و عایق صوتی تزئینی است. در ادامه بیایید با آنها آشنا شویم.

عایق صوتی صاف در هر دو طرف

عایق دو طرف به صورت پانل آماده به فروش می رسد. این عایق در انواع کاربری های اداری، تجاری و مسکونی کاربرد دارد. علاوه بر این، در برابر حرارت مقاوم است. سطح صاف آن ظاهر بهتری نسبت به سایر انواع عایق صوتی سطح ایجاد می کند. اما کیفیت عملکرد او کاهش یافته است. چرا؟ زیرا صدا را منعکس می کند. یعنی جذب کمتری داره.

نمای عایق صدا

عایق صوتی شانه تخم مرغ

عایق شانه تخم مرغی ظاهری شبیه به شانه تخم مرغی دارد. یعنی دارای شکل شش ضلعی با تورفتگی و برآمدگی است. منافذ این نوع عایق باعث جذب بهتر صدا نسبت به عایق های دو طرفه شده است. این به این دلیل است که صدا هنگام برخورد با سطوح صاف منعکس می شود، اما هنگامی که به سطوح ناهموار برخورد می کند جذب می شود.

نمای عایق صدا

عایق صوتی ساخته شده از فوم منشوری

عایق فوم منشوری شکلی شبیه به بسیاری از اهرام دارد. این نوع عایق نسبت به سایر عایق ها بهتر است. زیرا دارای فرورفتگی ها و برجستگی های بسیار متراکمی است که جذب صدا را به حداکثر می رساند. از عایق فوم منشور در آموزشگاه های موسیقی، سالن های ضبط صدا و … استفاده می شود.

نمای عایق صدا

عایق قدیمی؛ عرضه کننده انواع پنل آکوستیک

کهن Esali معتبرترین تامین کننده انواع عایق های ساختمانی است که خدمات بی نظیری را ارائه می دهد. مشاوره پیش از خرید از متخصصین مجرب یکی از خدمات ما می باشد. کهن Esali چندین مقاله گردآوری کرده است که به شما در انتخاب پنل آکوستیک مناسب کمک می کند. اکنون راه های زیادی برای تماس با ما وجود دارد. برای ارتباط با ما کافیست وارد وبسایت شوید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.