نرگسی که با جان و دل پروین شد!


نگاهی به نمایش پروین که این روزها «نرگس محمدی» در سالن اصلی تهران نقش قهرمان را بازی می کند.

این روزها صدای پروین از سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر تهران به گوش می رسد. صدای شاعری که روحش غمگین است و تنهایی زنانه آدمی فراتر از سنش را فریاد می زند.

تاکتیکی ۲۴»نمایش «پروین» این اجرا به نویسندگی و کارگردانی حسین کیانی، هنرمند صاحب سبک در تئاتر ایران و تهیه کنندگی داود نامور، یکی از عوامل برجسته تئاتر خصوصی ایران، از اواسط خرداد آغاز شد.. این نمایش به بررسی زندگی پروین اعتصامی شاعر نامدار ایرانی در دهه بیستم می پردازد.. نویسنده به شرح ماه های پایانی زندگی پروین پرداخته و سعی کرده است به مخاطب امروزی نشان دهد که یک روشنفکر چقدر منزوی و چقدر از جامعه بریده است.. هنرمندی که در اوج تنهایی و انزوای درونی، غم رنجوران و گرسنگان را رها نمی کند..

بدون شک هر چه بیشتر در محتوای نقش پروین و صفات و حالات و رفتارهای او بپردازیم، ایفای نقش شخصیت پروین دشوارتر می شود.. نقشی که نرگس محمدی هنرمند جوان و بازیگر سرشناس سینما، تلویزیون و تئاتر کشور به خوبی از پس آن برآمد..

این روزها غم پروین اعتصامی به وجود نرگس محمدی هجوم آورده و نوعی تقابل است. او در طول تاریخ تأثیر زیادی بر مردم گذاشت. او که تنهاترین آدم است با خودش گفتگوی درونی دارد، نمی تواند فکر انسان بودن و انسان ماندن را رها کند و به آدم های همان جامعه می اندیشد که او را ترک کرده اند.. نرگس محمدی به خوبی توانسته این دوگانگی را به تصویر بکشد.

در صحنه سالن اصلی تئاتر شهر تهران، چهره پروین با تک تک اهالی خانه شایسته توجه است.. در برخورد با کلنل فضل الله خان همایون فال، شوهر سابقش، با بازی درخشان امین زندگانی، رفتاری محجوب و افسرده دارد. غمی است که برمی گردد و تداعی کننده روزهای سیاه زندگی است. دیدار با مادر، دیدار صنمی، کلفت خانه، مش رستم، پدر صنمی، برادران ابوالفتح و نصرالله، دیدار با دوست قدیمی مهکامه محصص، هر کدام به شیوه ای شایسته و شایسته توسط نرگس محمدی به تصویر کشیده شده است..

برای بازیگری که با نقش ستایش در سریال تلویزیونی به همین نام به شهرت و محبوبیت رسید، نقش پروین فرصت خوبی بود تا مهارت های خود را در مقابل تماشاگران به رخ بکشد و ثابت کند که محدودیتی وجود ندارد..

از دیگر بازیگران نمایش پروین که می توان نقش آنها را به تفکیک تحلیل کرد، می توان به اکرم محمدی، مهران رنجبر، جواد یحیوی، مجید رحمتی، جواد مولانیا، مریم ندایی و آتنا تندرو اشاره کرد.اشاره شده.

این نمایش تا پایان تیرماه ۱۴۰۱ هر شب ساعت ۱۹:۰۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرا می شود و علاقه مندان می توانند برای تهیه بلیت این نمایش از سایت تیوال و گیشه تئاتر شهر اقدام کنند..

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.