مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری تمدید شد


رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۱ تا پایان روز دوشنبه ۳ مرداد ماه خبر داد.

عبدالرسول پورعباس گفت: تاکنون ۳۱۰ هزار داوطلب انتخاب رشته برای انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ اقدام کرده اند و سایر داوطلبان انتخاب رشته باید تا پایان سال جاری به پایگاه اطلاع رسانی سنجش مراجعه کنند. دوشنبه ۲۴ آگوست.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به لزوم مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته، تبصره ها و اصلاحات موجود در سایت این سازمان از سوی داوطلبان، گفت: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، رشته های انتخابی مورد نظر خود را بر اساس انتخاب رشته انجام دهند. معیارهای موجود در دفترچه راهنما، فیلدهای درج شده را انتخاب کرده و بر اساس اولویت مورد علاقه مرتب کنید و سپس ابتدا کد رشته های انتخابی خود را در فرم پیش نویس انتهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته وارد کنید و صحت کد رشته محل های انتخابی را بررسی کنید. برای پر کردن فرم انتخاب رشته درخواست، دستورالعمل انتخاب رشته را دنبال کنید.

رئیس سازمان سنجش آموزشی کشور افزود: با توجه به اینکه درخواست های نادرست در انتخاب رشته پس از اعلام نتایج نهایی آزمون در سازمان سنجش قابل بررسی نیست، لازم است داوطلبان به دقت کنترل و به رشته های انتخاب شده وارد شوند. این در قسمت فرم انتخاب با توجه به اینکه مسئولیت ورود و ثبت نام نهایی رشته ها در فرم انتخاب رشته به عهده داوطلب است، هیچ گونه ادعایی در این زمینه پذیرفته نخواهد شد.

در نهایت دکتر متذکر شد. پورعباس: داوطلبان توجه داشته باشند که هر فرد فقط یک بار می تواند انتخاب رشته کند و حداکثر تا مهلت قانونی حداکثر ۵ بار ویرایش می شود و پس از هر ویرایش برای متقاضیان پیامک ارسال می شود. ضمناً داوطلبانی که قبلاً در مورد موضوعی تصمیم گیری کرده اند، در صورت تمایل می توانند در دو روز باقی مانده مجدداً فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.