مقتدایی: در روزهای آینده درباره واکنش ایران تصمیمات بیشتری خواهیم گرفتبه گزارش شهرآرانیوز؛ عباس مقتدایی در خصوص اینکه ایران چه زمانی به جمع بندی نهایی خود از متن پیش نویس توافقنامه احیای برجام خواهد رسید، تصریح کرد: مشکل اصلی ما حفظ منافع ملت خودمان است. طرف مقابل قرارداد را شکسته است و اکنون باید اراده سیاسی لازم را برای انجام کار داشته باشد.

وی تصریح کرد: اگر معامله صورت بگیرد نتیجه همکاری جمهوری اسلامی است و هرگونه شکست بر عهده کسانی است که از طرف مقابل حمایت لازم را نکرده اند. پیام و پاسخ ما روشن و مبتنی بر منطق حفظ منافع ملت ایران است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولیت پاسخگویی بر عهده شورای عالی امنیت ملی به عنوان مسئولیت مستقیم وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد است، گفت: اگر موضوع در کشور بسته است، البته اگر آمریکایی ها یاد بگیرند که در زمانه ای که باید در گذشته و قرن ها حرف بزنند و دیکته کنند، نباید برای ملت ایران خط و نشان بکشند و توقع داشته باشند که فقط منافع آنها باشد. فراهم شده و منافع ما دیده نخواهد شد.

مقتدایی افزود: به گونه ای همکاری کرده ایم که همه ملاحظات را در خصوص نظم بین الملل رعایت کرده ایم، هنوز رگه هایی از زیاده خواهی آمریکا وجود دارد، باید یاد بگیرید با مردم ایران صحبت کنید.

وی ادامه داد: در چند روز آینده تصمیمات بعدی را خواهیم گرفت، بررسی ها خیلی طول نمی کشد، زیرا حرف های ما کاملاً با منافع ما و روند مذاکرات مطابقت دارد.

وی در پایان گفت: مطالبات ما خیلی چیزها نبود، دو سه مورد گفته بودیم که تامین منافع ملت ما در گرو تامین آنهاست. اگر قرار است توافقی حاصل شود، باید منافع تامین شود. آمریکایی ها مجبور و موظف هستند که منافع ما را در نظر بگیرند. مسیر یک طرفه نیست. هر دو طرف باید بر اساس منطق عمل کنند و واقعیت ها را پیش ببرند.

منبع: ایسنا

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.