معرفی ۶ وکیل به مجلس برای انتخاب ۳ عضو جدید شورای نگهبان


رئیس هیئت رئیسه مجلس از پایان مهلت حضور ۳ نفر از فقهای شورای نگهبان خبر داد و گفت: رئیس قوه قضائیه در اجرای بند ۲ اصل ۹۱ قانون اساسی ۶ فقیه را به شورای اسلامی اعزام کرده است. ۳ نفر را برای عضویت در شورای نگهبان انتخاب کنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیأت رئیسه شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم از معرفی ۶ وکیل به شورای اسلامی برای انتخاب ۳ وکیل به عنوان اعضای شورای نگهبان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این وکیل در زمان مقرر مدت تصدی آقایان کدخدایی، راه پیک و موسوی از بین اعضای حقوقی شورای نگهبان به پایان رسیده است، مجلس باید از بین گزینه های پیشنهادی رئیس قوه قضائیه ۳ وکیل را انتخاب کند.

وی افزود: بر این اساس بر اساس اصل ۹۱ اصل ۲ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حجت الاسلام و المسلمین اجایی رئیس قوه قضائیه اسامی ۶ وکیل پیشنهادی را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرده است. .

موسوی بیان کرد: علی احمدی فر، سیامک ره پیک، خیراله پروین، عباسعلی کدخدایی، عبدالحمید مرتضوی بریجانی و فضل موسوی ۶ وکیل پیشنهادی رئیس قوه قضائیه هستند که به شورای اسلامی معرفی شدند و مراحل گزینش ۳ نفر بود. افراد از این ۶ نفر برای یک دوره ۶ ساله در مجلس خواهند بود.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.