مشوق های ممکن برای الگوی کشت چیست؟ اقتصاد برتر


توسعه کشاورزی
مقرون به صرفه تر

معاون برنامه ریزی و اقتصاد وزیر جهاد کشاورزی از یارانه ۴۰ میلیارد تومانی به کشاورزان پیرو الگوی مدیریت در عرصه های خود خبر داد.

تهران – اختازبرتر – ۲۸ بیشتر ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قربانی از یارانه ۴۰ میلیارد تومانی کشاورزان پیرو الگوی کشت در مزارع خود خبر داد و اظهار داشت: این مشوق ها امسال از محل منابع داخلی وزارت جهاد کشاورزی است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: مشوق های الگوی کشت شامل یارانه کودهای شیمیایی، بذر، یارانه تسهیلات اعتباری، حمایت فنی و اعتباری و تخفیف بیمه است. این یارانه حتی کاهش ۵۰ درصدی قیمت آب و افزایش ۵۰ درصدی بهره وری کشاورزان را در نظر می گیرد.

قربانی گفت: کشاورزانی که از سبد مدل غلات استفاده می کنند از تخفیف ویژه برخوردار می شوند. تخفیف های بیمه ای ویژه برای فرهنگ واحد، مدیریت و دلیل فرهنگ استراتژیک است. به عنوان مثال، کشاورز که یک محصول را در زمین زراعی خود می کارد، ۲۰ درصد تخفیف بیمه می گیرد، در حالی که کشاورز چند محصول، ۴۰ درصد تخفیف بیمه می گیرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.