مسیح مهاجری: اگر امروز شهید بهشتی پیش ما بود محاصره می شد


حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در نشست بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتری گفت: بهشتی در کانون توحید: اساس شخصیت معنوی آیت الله بهشتی صداقت بود. فکر می کرد هیچ چیز بهتر از صداقت نیست. آقای بهشتی هرگز در هیچ زمینه و اندازه ای دروغ نمی گوید.

به گزارش پایگاه اطلاعات دیارمیرزا به نقل از جماران; حجت‌الاسلام والمسلمین مسیح مهاجری در جلسه چهل و یکمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر. بهشتی در مرکز توحید گفت: بود.

وی افزود: بنابراین بحث امروز با محتوای معمول متفاوت است و توجه به آن کمی حوصله می خواهد.

مسیح مهاجری گفت: شهید بهشتی از شهدای انقلاب اسلامی ایران بود. در مورد شخصیت شهید مظلوم بهشتی، من همیشه به دو دلیل بر مظلومیت ایشان تاکید می کنم: اول اینکه امام بر این موضوع تاکید داشتند و دوم اینکه کسانی که ایشان را به شهادت رساندند بزرگترین اشتباه تاریخ را انجام دادند.

مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی گفت: آقای بهشتی در ۱۸ علم مجتهد بود و به سه زبان زنده دنیا مسلط بود. این او را قادر می سازد به زبان های مختلف کار کند و با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کند.

مسیح مهاجری خاطرنشان کرد: اساس شخصیت معنوی آیت الله بهشتی صداقت بود. فکر می کرد هیچ چیز بهتر از صداقت نیست. آقای بهشتی هرگز در هیچ زمینه و اندازه ای دروغ نمی گوید.

وی اظهار نظر کرد: حالا که دروغ را یک اصل می بینیم، می فهمم که چرا آقای بهشتی اینقدر بر صداقت تاکید داشتند.

مسیح مهاجری در ادامه این نشست در کانون توحید گفت: آقای بهشتی از اول وقت نماز همیشه در محضر خدا بوده و هر چه می گفت مانند امیرالمؤمنین(ع) که هر کاری می کرد، انجام می داد. او نه تنها با شهادت بلکه با صداقت به پیروزی بزرگی دست یافت.

وی افزود: آقای بهشتی یک دقیقه از وقت خود را تلف نکرد و نظم در کار از دستاوردهای ایشان بود.

مسیح مهاجری گفت: «امروز اداره کشور بر عهده دانشگاه امام صادق(ع) و مدرسه حقانی است.» من قضاوت نمی کنم، خوب یا بد را افکار عمومی باید قضاوت کرد.

وی یادآور شد: آقای بهشتی قصد داشت مدیران برجسته تربیت کند. او به من گفت که ما باید سالانه حداقل ۲۰۰ نفر را برای رهبری حزب تربیت کنیم.

مدیر عامل روزنامه جمهوری اسلامی با بیان اینکه «تدوین قانون اساسی یکی از اقدامات آقای بهشتی برای معرفی اسلام در سطح جهان بود» گفت: قانون اساسی باید به گونه ای باشد که کشورهای دیگر نیز از آن الگوبرداری کنند.

وی بیان کرد: آقای بهشتی شخصیتی داشت که استقلال قوه قضائیه را حتی در زمان امامت امام (ره) حفظ کرد. استقلال مهم است. اگر رئیس قوه قضائیه استقلال ندارد آن قوه قضائیه هم ندارد.

مسیح مهاجری در پایان گفت: اگر امروز شهید بهشتی در محاصره ما بود چون به مشکلاتی که در کشور وجود دارد رسیدگی نمی کرد.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.