مسن ترین و جوان ترین سرمربی لیگ برتر / ۳۲ سال اختلاف دو سرمربی


مازیار زارع سرمربی تیم ملوان جوان ترین سرمربی لیگ پرشین گلف و قربان بردف سرمربی تراکتور مسن ترین سرمربی هستند.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بیست و دومین دوره لیگ دسته اول فوتبال کشورمان از فردا آغاز می شود و ۱۶ تیم به مصاف یکدیگر می روند. ۱۶ سرمربی در لیگ برتر حضور دارند و بین جوان ترین و مسن ترین سرمربی لیگ برتر ۳۲ سال اختلاف سنی وجود دارد.

مازیار زارع سرمربی تیم ملوان که فصل گذشته تیمش را به قهرمانی لیگ آزادگان رساند، حالا به عنوان سرمربی در لیگ برتر تجربه کسب خواهد کرد. زارع ۳۷ ساله جوان ترین سرمربی لیگ است. او در لیگ برتر پست های مختلفی از جمله مدافع، هافبک و حتی دروازه بان را تجربه کرده و اکثرا موفق بوده است، باید دید آیا می تواند این موفقیت را در لیگ خلیج فارس به عنوان سرمربی تکرار کند یا خیر.

بعد از زارع، مهدی رحمتی سرمربی آلومینیوم در ۳۹ سالگی، محمد ربیعی سرمربی مس رفسنجان در ۴۱ سالگی، فرزاد حسین خانی سرمربی مس کرمان در ۴۱ سالگی، جواد نکونام سرمربی خوزستان فولاد با ۴۱ سال حمید مطهری سرمربی نساجی مازندران در ۴۸ سال مجتبی حسینی سرمربی پیکان تهران در ۴۸ ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال تهران در ۴۹ مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن در ۴۹ سالگی، یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس در سال ۵۱ ساکت الهامی سرمربی هوادر در ۵۱ سالگی، رضا پرکاس سرمربی صنعت نفت آبادان در ۵۴ سالگی، جوهور مورایس از تیم سپاهان در ۵۷ سالگی، رضا مهاجری سرمربی نفت مسجد سلیمان نیز ۵۷ ساله هستند. ساله است و امیر قلعه نویی سرمربی گل گهر سیرجان با ۵۸ سالگی در رده های بعدی قرار دارد. اما مسن ترین سرمربی لیگ برتر با اختلاف زیادی نسبت به سایر مربیان، قربان بردیف سرمربی ۶۹ ساله تیم تراکتورسازی روسیه است.

بردیف تنها سرمربی لیگ برتری است که بالای ۶۰ سال دارد و تا چند هفته دیگر ۷۰ ساله خواهد شد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.