مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی یکی از مولفه های تاثیرگذار در توسعه است


مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی:

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با تاکید بر اینکه پتروشیمی های بندرماهشهر باید به تعهدات خود در شورای راهبردی پایبند باشند، گفت: همواره باید توجه داشت که ایفای مسئولیت اجتماعی صنعت پتروشیمی یکی از مولفه های تاثیرگذار در فرآیند توسعه محیط زیست

سفارت برزگربیانیه: برنامه ریزی برای توسعه متوازن شهرستان بندرماهشهر در قالب شورای راهبردی انجام شده و با موافقت شرکت های تولیدی پتروشیمی، اجرای این طرح ها تسریع می شود.

وی ادامه داد: محور این تعهد، ایفای مسئولیت اجتماعی در قبال محیط پیرامون صنعت است که باید همواره مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی همچنین با اشاره به لزوم ایجاد فرصت های اشتغال پایدار در شهرستان بندر ماهشهر گفت: شرکت های پتروشیمی با سرمایه گذاری های جدید و اعتماد به ظرفیت های فناورانه می توانند این چشم انداز مهم را به نحو احسن محقق سازند.

برزگر گفت: این سرمایه گذاری ها باید برای تکمیل زنجیره ارزش تولید برنامه ریزی شود و در این راستا سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز تمایل به همکاری دارد.

۳۰ درصد تولیدات پتروشیمی کشور در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر انجام می شود که نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد.

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در زمینی به مساحت تقریبی ۲۸۵۰ هکتار در جنوب غربی ایران و در ساحل خلیج فارس در بندر امام خمینی (ره) شهرستان بندر ماهشهر واقع شده است.

با توجه به موقعیت طبیعی و جغرافیایی و همچنین امکانات قانونی مناطق ویژه، این منطقه با هدف توسعه صنعت و تجارت به ویژه صنایع پتروشیمی و پایین دستی، تامین منافع اقتصادی، اجتماعی و ملی، جذب فناوری های نوین و رشد مشاغل ایجاد شده است. . .

از نظر موقعیت جغرافیایی، این منطقه از طریق بندر امام خمینی و آبراه خور موسی به آب های آزاد بین المللی و از طریق راه آهن سراسری به ترکیه، اروپا و آسیای میانه دسترسی دارد.

این منطقه به عنوان بخشی از استان خوزستان به عنوان پایگاهی استراتژیک و تأثیرگذار در مناطق نفت و گاز ایران عمل می کند و دسترسی به منابع نفت و گاز، مواد اولیه و خوراک واحدهای صنعتی را تسهیل می کند.

سازمان ویژه مناطق اقتصادی پتروشیمی به منظور مدیریت و تحقق توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی منطقه از جمله صنعت پتروشیمی به عنوان زیر مجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی بر اساس مصوبه تیرماه ۱۳۷۶ شورای عالی بازرگانی-صنعتی. مناطق آزاد از سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را در کردستان آغاز کرد و از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این منطقه مهم اقتصادی دعوت به عمل آمد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.