مراحل کاشت مو


مراحل کاشت مو گاهی اوقات افراد مبتلا به طاسی و ریزش مو به دلیل افزایش سن یا کمبود برخی ویتامین ها موهای خود را از دست می دهند. این مشکل ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما اکنون دیگر هیچ شباهتی به آن ندارد و علم پزشکی راه های زیادی برای حل این مشکل کشف کرده است که یکی از بهترین آنها کاشت مو در کلینیک های معتبر است. از آنجایی که این روزها افراد زیادی متقاضی کاشت مو هستند، مایلیم در مورد نحوه انجام کاشت مو با جزئیات بیشتری صحبت کنیم و تمام نکاتی که در مورد این فرآیند وجود دارد را به شما اطلاع دهیم. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با روش های کاشت مو و استفاده حداکثری از مزایای آن تا پایان با ما همراه باشید.

مراحل کاشت مو چیست؟

کاشت مو نوعی جراحی است اما با خطر بسیار کمی. با این عمل مشکلات طاسی و ریزش مو برای همیشه حل می شود و چهره فرد زیباتر و جذابتر به نظر می رسد. البته به شرطی که کاشت مو به درستی و اصولی انجام شود. از آنجایی که این موضوع بسیار مهم است، در این قسمت تمامی مراحل کاشت مو را برای شما توضیح می دهیم. این مراحل عبارتند از:

۱. وضعیت فیزیکی زیبای جو را بررسی کنید

اولین قدم این است که مشخص شود آیا فردی که برای کاشت مو اقدام کرده است شرایط لازم برای کاشت مو را دارد؟ یا می تواند از روش کاشت موی طبیعی استفاده کند یا از روش های دیگری مانند مزوتراپی و … استفاده کند. پاسخ به این سوالات بسیار مهم است و کوچکترین مشکل می تواند روند درمان را به طور کلی تغییر دهد. البته در این مرحله بیمار باید آزمایشات زیادی را انجام دهد تا وضعیت جسمانی او به طور کامل به پزشک معالج خود مشخص شود.

۲. انتخاب روش کاشت مو

در مرحله دوم باید روش جراحی انتخاب شود. از آنجایی که تصمیم گیری در مورد این موضوع البته نیاز به تخصص دارد، دکتر نظر صریح می دهد. اما اگر بیمار هدف خاصی دارد باید در جلسه قبل از جراحی با پزشک خود در میان بگذارد تا به نتیجه مطلوب برسد.

۳. انتخاب کلینیک و پزشک

مرحله سوم انتخاب یک کلینیک خوب و یک پزشک مجرب است. بد نیست بدانید که بیشتر مشکلاتی که بعد از کاشت مو در فضایی زیبا به وجود می آید یا به دلیل کم تجربگی پزشک است و یا کمبود تجهیزات در کلینیک. بنابراین، در این مرحله بسیار مراقب باشید، این به شما امکان می دهد خطر خطرات بسیار جدی را به صفر برسانید.

۴. در جلسه مشاوره شرکت کنید

پس از تصمیم گیری در مورد یک کلینیک، باید به دکتر بروید و با او صحبت کنید. همچنین پزشک موظف است در این جلسات تمام نکاتی را که در مورد کاشت مو وجود دارد برای شما توضیح دهد و دلیل خوبی به شما ارائه دهد. این به شما امکان می دهد در مورد روش جراحی واقع بینانه تر باشید و انتظارات غیر منطقی خود را کنار بگذارید.

۵. آمادگی برای جراحی

در این مرحله بیمار باید تعدادی از وظایف را انجام دهد و از نظر فیزیکی برای جراحی آماده شود. این وظایف عبارتند از:

• در صورتی که بیمار از کپسول ویتامین E استفاده می کند، سه هفته قبل از جراحی مصرف آن را قطع کرده و موضوع را با پزشک خود در میان بگذارد.
• اگر فردی که قصد کاشت مو را دارد رقیق کننده ای مانند آسپرین یا وارفارین مصرف می کند، باید حداقل ده روز قبل از جراحی مصرف آن را قطع کرده و به پزشک اطلاع دهد.
• اگر زیباجو سیگاری باشد ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شود. به همین دلیل، پزشکان معمولاً توصیه می کنند که بیمار دو هفته قبل از جراحی سیگار نکشد و آن را ترک کند.
روز قبل از عمل، بیمار نباید به هیچ وجه از داروهایی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده کند.
• یک روز قبل از کاشت مو، بیمار باید موهای خود را با نرم کننده خوب آبکشی کرده و سر خود را تمیز کند.
• اگر پزشک قرار است از روش FUT برای کاشت مو استفاده کند، نباید سه هفته قبل از عمل موهای خود را بتراشد تا فرآیند کاشت به درستی انجام شود.
• بیمار باید شب قبل از جراحی استراحت خوبی داشته باشد و یک وعده غذایی ساده و سبک بخورد.

۶. به کلینیک بروید

در مرحله ششم، بیمار باید برای کاشت مو به کلینیک مراجعه کند. در کاشت مو، پزشک ابتدا با تزریق دارو، ناحیه دهنده و گیرنده مو را تزریق می کند. سپس گرافت از بانک مو برداشته می شود و از تعدادی دستگاه تخصصی استفاده می شود
پیوندها را در ناحیه گیرنده کاشت می کند.

۷. مراقبت از مو

مرحله آخر مربوط به کارهایی است که باید در حین ریکاوری کاشت مو انجام شود که مهمترین آنها عبارتند از:
در طول شب پس از جراحی هر ساعت یک کمپرس سرد روی پیشانی خود قرار دهید تا خطر تورم کاهش یابد.
حداقل چهار تا پنج روز پس از عمل استراحت کنید تا وضعیت جسمانی شما به حالت عادی برگردد و بتوانید به طور مستقل وظایف روزانه خود را انجام دهید.
• تا ۲۴ ساعت پس از کاشت مو، موهای خود را نشویید و شانه نکنید. پس از این مدت وارد جت مستقیم دوش نشوید و موهای خود را با آب سرد و فشار معمولی بشویید.
• در روزهای اول پس از کاشت مو، اجازه دهید موهایتان به طور طبیعی خشک شوند و هرگز از سشوار استفاده نکنید.
در چند روز اول پس از جراحی، به پشت دراز بکشید و از دو بالش استفاده کنید تا سر خود را بالاتر از حد معمول نگه دارید.
• تا دو ماه نباید موهای خود را رنگ کنید.
تا یک هفته پس از کاشت مو الکل مصرف نکنید زیرا الکل می تواند بر بهبودی شما تأثیر بگذارد.بازدید پست:
۲۱

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.