مذاکرات دوحه شکست نخورده و ادامه خواهد داشت


این تحلیلگر ارشد سیاسی بر لزوم لغو تحریم ها علیه ایران برای اجرای مجدد توافق هسته ای تاکید کرد و گفت: آمریکایی ها باید تضمین هایی را که تهران می خواهد ارائه کنند.

«محمد مرندی» کارشناس ارشد علوم سیاسی و متخصص مطالعات آمریکا صبح پنجشنبه گفت که مذاکرات دوحه برای بحث در مورد مسائل باقی مانده از وین شکست نخورده و ادامه خواهد داشت.

مرندی به شبکه المیادین گفت: انتظار نمی رفت که مذاکرات با یک راه حل مثبت تنها در دو روز به پایان برسد. ما اظهارات رسانه‌ای مقامات آمریکایی را جدی نمی‌گیریم.»

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید تضمین کنند که ایران می‌خواهد مطمئن شود مثل گذشته از پشت به ما خنجر نمی‌زند. امروز اروپایی ها بیشتر به ایران علاقه دارند زیرا به دلیل جنگ اوکراین به نفت ایران نیاز دارند.

به گزارش سایت المیادین، این کارشناس ارشد سیاسی ایرانی ادامه داد: باید تحریم ها برداشته شود تا بتوانیم دوباره توافق هسته ای را اجرا کنیم. مذاکرات در دوحه شکست نخورد و ادامه خواهد داشت.

مرندی افزود: به دنبال توقف مذاکرات وین، ارتباطات قطع نشد، اما با توجه به آنچه در دو روز گذشته شاهد بودیم، مذاکرات متمرکز بوده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.