متخصص تغذیه دکتر انوشه رژیم غذایی مناسب برای میگرن در تهران


رژیم غذایی مناسب برای میگرن در تهران : میگرن یک سر درد واسکولار عود کننده است و علائم آن شامل سر درد شدید، تهوع، استفراغ، اختلال بینایی و سرگیجه است. عوامل موثر بر بروز میگرن رژیم غذایی، برخی از غذاهای خاص، الکل، تغییرات هورمونی، استرس، سبک زندگی، شدت روشنایی و نور، بوهای نا مطبوع و شدید، تغییرات آب و هوا، خواب یا خواب زیاد، مسایل عاطفی، ورزش شدید. و … است.

رژیم غذایی مناسب رژای میگرن رژیمی است که همه گروه های غذایی را به ویژه میوه ها و سبزی های فراوان و از غذاهای محرک تهی باشد. برای تشخیص غذاهای محرک آل بر غذاهایی که اند، فرد باید به روش آزمون و خطا از غذاهایی که باعث بروز میگرن در او می شوند، داری. منو سدیم گلوتامات و کافئین با بروز میگرن ارتباط دارند.

یکی از محتویات میگرن مواد غذایی حاوی انواع آمین مانند فنیل اتیل آمین موجود در شکلات، اوکتو پامین موجود در مرکبات و مهم ترین آن تیرامین است که در انواع نوشیدنی های الکلی به ویژه شراب، پنیرهای سفت و کهنه، ماست و خامه ترش، ماهی دودی، گوشت دودی و غذاهای تخمیری مانند نان های تخمیری، آبجو و غیره وجود دارد.

مواد غذایی حاوی نیتریت یا نیترات سدیم در بروز درد های میگرنی بسیار نقش دارند که از آنها می توانند به سوسیس و کالباس و سایر غذاهای آماده و آماده اشاره کرد.

رژیم غذایی برای درمان میگرن در تهران

منو سدیم گلوتامات که گعم دهنده مهمی در و و غذایی است و در بسیاری از مواد غذایی و چاشنی ها مانند انواع سس ها وجود دارد، از محرک های بروز میگرن است. بنابر این توجه به برچسب های غذایی و ترکیبات غذایی مصرف بر روی بسته برای مواد غذایی برای تشخیص وجود این ماده مهم است. کافئین موجود در قهوه، چای و نوشیدنی های کولا از عوامل محرک بروز سر درد های میگرنی است. ممکن است کوتاه مدت مصرف کافئین در مدت اثری ایجاد نکند اما در هزینه مدست مرست مرست

آسپارتام موجود در شیرین کننده های رژیمی و یا نوشابه های رژیمی در افراد مستعد ایجاد سر درد می کند. یکی از کارهایی که در رژیم ضد میگرن باید انجام داد از نوسانات قند خون و افت قند خون است. بنابراین از نان و غلات کامل در وعده های غذایی که قدرت سیرگی زیادی دارند و قند خون را در طول روز ثابت نگه می دارند و می توانند میان وعده های سالم بسیار مهم باشند. پرهیز از گرسنگی و حذف نکردن وعده های غذایی نیاز است.

منظم از مواد غذایی ضد مصرف مانند امگا ۳، زنجبیل، زردچو،ما وتیووس

اسیدهای چرب امگا ۳ در غذاهایی مانند ماهی های چرب مثل سالمون، تن و ساردین، زیتون و گردو وجود دارد.

همچنین زنجبیل به اثرات ضد ضدی از دیرباز برای درمان میگرن توصیه ش۳دس

مصرف آب فراوان توصیه می شود و لازم است با نوشیدن آب زیاد از کم دبی جدر،ی۱،یر،ی۱ پیش از تشنه شدن ، آب بنوشید.

مصرف غذای حاوی منیزیم مانند بادام، تخم کدو، جو دو سر، نخود فرنگی و یا مکمل منیزیم هم توصیه می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.