متخصص تغذیه، دکتر انوش، متخصص تغذیه آنلاین


متخصص تغذیه آنلاین یک متخصص تغذیه آنلاین برای کسانی است که در علم تغذیه فعالیت دارند و یا دانش و آگاهی بالایی از خواص و اهمیت غذا و تغذیه در اینترنت دارند. مهم ترین و مهم ترین نیاز هر انسانی غذا است که به علم تغذیه انسان کمک می کند تا برنامه غذایی مفید و حساب شده ای ایجاد کند. نیاز و توجه مردم به متخصص تغذیه در جامعه آشکار شد و مردم آن جامعه به اهمیت تغذیه برای طول عمر و تأثیر آن بر سلامت جسم و روان پی بردند.

متخصص تغذیه

آنها تغذیه بیماران (با شرایطی مانند دیابت، آلرژی های غذایی، اختلالات گوارشی، بیماری های روده و غیره) را در بیمارستان ها، کلینیک ها، مراکز بهداشتی، مراکز ورزشی یا کلینیک های خصوصی خود برنامه ریزی و نظارت می کنند. متخصصان تغذیه مسئول در نظر گرفتن عادات غذایی مناسب و تغییر عادات غذایی هستند، همچنین این موارد را در نظر می گیرند: سلامتی، سبک زندگی، سن، آلرژی های احتمالی و ترجیحات غذایی.

تغذیه سالم آنلاین

متخصص تغذیه

شما نمی توانید برای بیمارانی که مشکلات پزشکی دارند رژیم غذایی برنامه ریزی کنید. با این حال، آنها با ارائه مشاوره در مورد سلامتی و انتخاب غذا به افراد کمک می کنند تا سالم تر شوند. یک متخصص تغذیه آنلاین معمولاً در زمینه تغذیه، بهداشت عمومی، سلامت جامعه و آموزش عالی مرتبط با تغذیه تخصص دارد. متخصصان تغذیه می توانند به عنوان متخصصین تغذیه و مشاور آنلاین، افسران ارتقای سلامت، افسران توسعه جامعه، هماهنگ کننده کیفیت و تغذیه، فناوران مواد غذایی و غیره فعالیت کنند.

یک متخصص تغذیه خوب چیست؟

به طور کلی، یک پزشک یا متخصص تغذیه باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 1. او باید صبور باشد و تمام مشکلات مشتری را در نظر بگیرد.
 2. خوش اخلاق و خوش اخلاقی داشته باشید.
 3. به منافع خود فکر نکنید و سلامت بیمار را در اولویت قرار دهید.
 4. از خواص مواد غذایی و همه غذاها آگاهی کافی داشته باشید.
 5. علاوه بر سلامت جسمانی، سلامت روان و سبک زندگی افراد نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
 6. آیا اطلاعات کافی در مورد انواع رژیم های غذایی دارید؟
 7. همیشه اطلاعات غذایی خود را به روز کنید.
 8. هنگام تجویز یک برنامه غذایی، وضعیت فرد را در نظر بگیرید.

وظایف متخصص تغذیه آنلاین

ما اینجا هستیم تا به متخصصان تغذیه آنلاین رژیم غذایی بدهیم و یک به یک با مخاطبان خود کار کنند تا برنامه ای برای بهبود سلامت شما از طریق غذا ایجاد کنند. هنگامی که برای اولین بار مشتری خود را ملاقات می کنید، نه تنها رژیم غذایی فعلی آنها، بلکه سبک زندگی کلی آنها، از جمله ورزش، عادات خواب، و اینکه آیا آنها یک اختلال یا بیماری دارند را ارزیابی کنید. به آنها کمک کنید تا اهداف واقع بینانه تعیین کنند و برنامه ای را توسعه دهند که نیازهای منحصر به فرد آنها را برآورده کند. کاری که آنها به صورت روزانه انجام می دهند به فعالیت دقیق و محل کار آنها بستگی دارد، اما اقدامات معمولی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. انجام ارزیابی سلامت مشتریان در اولین بازدید
 2. در مورد اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بحث کنید و به تعیین انتظارات واقع بینانه کمک کنید
 3. توسعه برنامه های غذایی برای دستیابی به اهداف سلامت، تغذیه و وزن
 4. این به بیماران کمک می کند تا بفهمند کدام غذاها مواد مغذی مورد نیاز خود را تامین می کنند.
 5. تهیه منوها، دستورالعمل ها و کمک به برنامه ریزی غذا برای مخاطبان
 6. نظارت بر روند درمان بیمار در طول زمان و پیگیری پیشرفت آنها
 7. حمایت و تشویق بیمار برای سازگاری با سبک زندگی جدید
 8. برنامه های تغذیه ای را در صورت نیاز تنظیم کنید

رژیم آنلاین

چرا باید با متخصص تغذیه آنلاین مشورت کنیم؟

۱) فکر می کنید آلرژی یا عدم تحمل دارید:

قبل از اینکه بی رحمانه انواع غذاها را از برنامه غذایی خود حذف کنید، بهتر است با یک متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مشورت کنید. یک متخصص تغذیه و متخصص تغذیه می تواند به شما کمک کند تا بفهمید آیا علائم شما مربوط به آلرژی یا عدم تحمل است یا مشکل دیگری دارید. همچنین متخصص تغذیه شما را در مورد نیاز به ویزیت پزشک و تخصص مورد نیاز راهنمایی می کند. پیروی از مراحل صحیح برای تشخیص صحیح مشکل ضروری است. به عنوان مثال، بسیاری از مردم نمی دانند که برای تشخیص صحیح عدم تحمل گلوکز یا بیماری سلیاک، باید همچنان در زمان آزمایش گلوتن مصرف کنند. متخصصین تغذیه کلینیک تغذیه و رژیم درمانی شما را در چنین مواردی راهنمایی می کنند، رژیم غذایی مناسبی را برای شما تعریف می کنند و مطمئن می شوند که در طول رژیم دچار کمبود مواد مغذی نشوید.

۲) عملکرد غیر طبیعی دستگاه گوارش

به گفته اکثر پزشکان، بهتر است معده انسان یک یا دو بار در روز کار کند. اگر چند روزی است که اجابت مزاج نداشته اید، بهتر است با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا در مورد تغییراتی که باید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید، صحبت کنید. اگر هنوز متقاعد نشده اید که برای رفع این مشکل باید به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید، سعی کنید غذاهای یبوست آور را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

۳) بعد از خوردن لبنیات دچار سوزش سر دل می شوید.

تولیدکنندگان زیادی وجود دارند که ادعا می کنند محصول مناسبی برای درمان گاز، نفخ و اسهال تولید می کنند. اما واقعیت این است که مصرف لبنیات ریشه همه این مشکلات است. ممکن است عدم تحمل لاکتوز داشته باشید. مشکل عدم تحمل لاکتوز به مقدار مصرف بستگی دارد، یعنی ممکن است بعد از خوردن یک یا دو پیمانه بستنی مشکلی نداشته باشید، اما یک کاسه بستنی می تواند مشکل ساز شود. متخصصان در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی سعی می کنند مشکل شما را به درستی تشخیص دهند و به شما کمک کنند تا بفهمید که آیا حتی می توانید لبنیات مصرف کنید یا خیر. اگر امکان مصرف لبنیات برای شما وجود ندارد، متخصص تغذیه رژیم غذایی برای شما ایجاد می کند تا تمام مواد مغذی موجود در لبنیات را از راه دیگری دریافت کنید.

۴) همه رژیم ها را امتحان کردید اما نتیجه ای نداشتید.

اگر تمام رژیم های کاهش وزن را بدون موفقیت امتحان کرده اید، بهترین کار این است که به کلینیک تغذیه و رژیم درمانی مراجعه کنید یا برای روزی آماده شوید که دوباره چاق شوید و تمام لباس هایتان را از دست بدهید. مهم نیست که چه چیزی مانع کاهش وزن شما شده است، متخصص تغذیه می تواند به شما در رسیدن به هدفتان به روشی موثر و سنجیده کمک کند. متخصصان کلینیک تغذیه و رژیم درمانی شما را راهنمایی می کنند تا تغییرات معنی داری در سبک زندگی ایجاد کنید و فقط به یک رژیم غذایی خاص پایبند نباشید. متخصصان تغذیه و تغذیه بر اساس آموزش هایی که دریافت کرده اند به شما در یادگیری عادات و رفتارهای سالم و شناسایی عادات و رفتارهای مضر کمک می کنند. علاوه بر این متخصصان تغذیه اصول تغذیه را آموزش می دهند و شما را از طریق مواد مغذی لازم برای بدن و نحوه ایجاد یک رژیم غذایی متعادل راهنمایی می کنند تا رژیم را اصولی و حساب شده دنبال کنید.

۵) دل درد یا دل درد دارید.

متخصصان کلینیک در تغذیه و رژیم غذایی به شما کمک می کنند تا با رعایت رژیم غذایی مناسب علائم رفلاکس اسید را به حداقل برسانید. البته لازم است با پزشک مشورت کنید و مطمئن شوید که رفلاکس ناشی از عارضه جدی نیست. در هر صورت مشورت با متخصص تغذیه بدون شک به بهبود وضعیت شما کمک می کند.

۶) متوجه تغییرات قابل توجهی در سطح گرسنگی خود شده اید.

افزایش یا کاهش شدید اشتها می تواند علامت هشدار دهنده یک مشکل جدی باشد. ممکن است یک متخصص تغذیه نیاز به همکاری با یک پزشک داشته باشد، اما مراجعه به متخصص تغذیه می تواند نقطه خوبی برای شروع باشد.

۷) اخیرا متوجه شدید که سطح کلسترول شما بالاست.

با راهنمایی متخصصان تغذیه، متوجه خواهید شد که برای کاهش سطح کلسترول و در نتیجه کاهش خطر بیماری قلبی و حمله قلبی، کدام غذاها را انتخاب کنید و کدام غذاها را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

۸) همه کارها را درست انجام می دهید، اما نمی توانید وزن کم کنید.

هر کاری که از دستت بر می آید، برای مدت طولانی تمام تلاشت را می کنی، اما یک ماه بعد دوباره خاکستر خاکستر شد و کاسه همان کاسه است. منظور ما وضعیتی است که در آن شما نمی توانید وزن خود را کاهش دهید، حتی اگر تمام کارهای درست و ضروری مانند ورزش، تغذیه مناسب و خواب کافی را انجام دهید. تغذیه مناسب موضوعی بسیار جدی تر و پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. توصیه های متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی به شما کمک می کند تا از مشکلات و مضرات رژیم خود آگاه شوید.

۹) به طور کلی می خواهید وزن کم کنید.

کاهش وزن و کاهش وزن سالم و ایمن دو مقوله کاملا متفاوت هستند. یادگیری چگونگی کاهش وزن مناسب در کنار حفظ یک رژیم غذایی سالم و اجتناب از کمبود مواد مغذی برای حفظ سلامتی و حتی حفظ وزن حیاتی است.

۱۰) مدام به غذا فکر می کنید.

چه اشکالی دارد، آیا همه مردم همیشه به وعده غذایی بعدی خود فکر نمی کنند؟ صادقانه بگویم، اگر وعده غذایی بعدی شما یک مشغله دائمی است و غذا تبدیل به یک فکر و ذکر همیشگی شده است، وقت آن است که به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید. اگر مدام به فکر غذا هستید و حتی به صبحانه فردا صبح فکر می کنید، بهتر است با یک متخصص کلینیک تغذیه و رژیم درمانی وقت بگیرید. وقتی گرسنگی منشأ این افکار نیست، بلکه غذا خوردن به «مشغول کاری» شما تبدیل شده است، این وسواس می تواند نشانه اولیه اختلال خوردن باشد. یادگیری در مورد تغذیه از یک متخصص می تواند آگاهی شما را افزایش دهد و به شما کمک کند در مسیر سلامتی قدم بردارید.

۱۱) مستعد شکستگی استرس هستند.

شکستگی های استرسی شایع تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید. متخصصان در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی علت را بررسی می کنند و متوجه می شوند که آیا عوامل خطری مانند کمبود کلسیم یا ورزش بیش از حد برای شما اعمال می شود یا خیر. یک متخصص تغذیه همچنین مطمئن می شود که شما مواد مغذی مناسبی مانند ویتامین D و ویتامین K را برای جذب کلسیم و داشتن استخوان های قوی دریافت می کنید.

۱۲) وقتی هیجان زده و احساساتی می شوید، پرخوری می کنید.

پرخوری زمانی که عصبی، غمگین و یا حتی خوشحال هستید یک پرچم قرمز است و اگر نمی توانید این عادت را ترک کنید، باید این هشدار را جدی بگیرید. در غیر این صورت، الگوهای ناسالمی می تواند ایجاد شود که به افزایش وزن و سایر بیماری های مرتبط مانند دیابت، بیماری قلبی و سرطان کمک می کند. یک متخصص تغذیه می تواند به شما در مدیریت احساسات و غلبه بر پرخوری کمک کند – گاهی اوقات یک مشاور با متخصص تغذیه در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی کار می کند.

۱۳) می خواهید باردار شوید.

هنگامی که در حال تلاش برای بارداری هستید، یک متخصص تغذیه بدن شما را برای سالم ترین بارداری ممکن آماده می کند و مطمئن می شود که کودک شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت می کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.