ماکان آریا پارسا کلاهبرداری از موسسات آموزشی را خیانت می داند


ماکان آریا پارسا کلاهبرداران موسسات آموزشی راخین را می شناسد

ماکان آریا پارسا کلاهبردار است او کسانی که در آموزش و پرورش کار می کنند را خائن می داند و معتقد است که این افراد به آرامی زیرساخت های آموزشی و پژوهشی کشور را نابود می کنند. متاسفانه در حال حاضر دوره ها و آموزش های مجازی توسط برخی موسسات آموزشی با کیفیت کم یا بدون کیفیت ارائه می شود. اگر بخواهیم در این زمینه مثال بزنیم می توان از چند موسسه کنکور نام برد. این موسسات کنکور با فریب جوانانی که قصد رفتن به دانشگاه را دارند، درآمد زیادی به دست می آورند. متاسفانه محتوای آموزشی ارائه شده توسط این موسسات از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و خروجی و نتیجه قابل قبولی برای مصرف کنندگان به همراه ندارد. عدم کیفیت محتوای آموزشی باعث می شود که این افراد به نتیجه مطلوب دست نیابند و از خرید انجام شده ناراضی باشند.

متأسفانه علیرغم تلاش مسئولان برای برخورد با این گونه مؤسسات متقلب، مشاهده می شود که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود. نمونه های مشابه این نوع کلاهبرداری ها را می توانید در موسسات آموزشی عالی و فنی و حرفه ای، موسسات آموزشی مجازی و یا در رشد فردی و اجتماعی مشاهده کنید. دکتر ماکان آریا پارسا این نوع کلاهبرداری را برای نظام آموزشی کشور مخرب می داند و معتقد است با ادامه کار این گونه شرکت ها امکان ارائه آموزش با کیفیت و حرفه ای به همه افراد جامعه وجود نخواهد داشت. به طور کلی می توان گفت کلاهبرداری توسط مؤسسات آموزشی یکی از اشکال خاص کلاهبرداری است. لازم به ذکر است که تقلب در قانون جریمه بالایی هم دارد.

به گفته دکتر ماکان آریا پارسا، مدیر عامل هلدینگ پارس پندار نیهاد، این موسسات آموزشی با کمک تبلیغات جذاب و پر زرق و برق سعی می کنند مردم را متقاعد کنند که آموزش آنها فوق العاده منحصر به فرد و با کیفیت است. یکی از ترفندهایی که این گونه موسسات برای افزایش فروش محصولات نامرغوب خود استفاده می کنند، معرفی افراد موفقی است که از آموزش آنها استفاده کرده و به نتایج قابل قبولی دست یافته اند. مثلاً اگر مؤسسه آموزشی مؤسسه کنکوری باشد، رتبه های برتر کنکور، استفاده از منابع آموزشی خود را به عنوان دلیل موفقیت تشویق می کنند. یا حتی اگر شرکت آموزشی مورد نظر یک موسسه آموزشی مهارت محور باشد افرادی را معرفی می کند که در نتیجه آموزش توانسته اند مشاغل پردرآمدی پیدا کنند اما همه این فیلم ها جعلی هستند.

به گزارش ماکان آریا پارسا، تقلب در آموزش و پرورش برای اکوسیستم آموزش و پرورش کشور مضر است.

ماکان آریا پارسا کلاهبرداران شاغل در آموزش و پرورش را افرادی می داند که تاثیرات منفی زیادی بر جامعه دارند. اگر به موضوع دقت کنیم، افرادی را می بینیم که با کمی اشتیاق محتوای آموزشی را از برخی مؤسسات آموزشی متقلب خریداری می کنند. هدف این افراد از خرید محتوای آموزشی متفاوت است. دکتر آریا پارسا معتقد است برخی برای ورود به دانشگاه بسته آموزشی را از دانشگاه خریداری می کنند و برخی دیگر با هدف ورود به بازار کار و کسب مهارت این آموزش ها را تهیه می کنند. بعد از اینکه این افراد از محتوا استفاده کردند و متوجه شدند که آموزشی که خریداری کرده اند بی کیفیت بوده و با کمک آن نمی توانند به نتیجه دلخواه برسند. پس از اینکه متوجه شدند در دام کلاهبرداری برخی از مؤسسات آموزشی افتاده اند، ناامیدی بر آنها غلبه کرده و فکر می کنند که همه مؤسسات آموزشی موجود کلاهبردار هستند و دیگر قدمی در جهت آموزش و کسب مهارت بر نمی دارند.

کلاهبرداری توسط موسسات آموزشی به نقل از ماکان آریا پارسا

ماکان آریا پارسا کلاهبرداری آموزشی را از جهات مختلف ضرری برای جامعه می داند و معتقد است خریداران محتوای آموزشی نامرغوب از دو جنبه آسیب می بینند. یکی از زیان هایی که مشتریان مؤسسات آموزشی متقلب متحمل می شوند قطعاً ضرر مالی است. زیرا سرمایه خود را صرف محتوای آموزشی ضعیف کردند. یکی دیگر از معایب این گونه شرکت ها و مؤسسات، ناامیدی مشتریان و از بین بردن انگیزه رشد و توسعه در آنها است. در واقع، افرادی که در آموزش های پایین تر شرکت می کنند، در اولین گام آموزش شایستگی خود با شکست مواجه می شوند. این ناکامی باعث می شود که آنها با تصور اینکه همگی کلاهبردار هستند، نسبت به تمام مؤسسات آموزشی موجود نگرش منفی داشته باشند.

دکتر ماکان آریا پارسا معتقد است در برخورد با چنین موسسات سرکشی باید قبل از خرید دوره های آموزشی حضوری یا مجازی از داشتن مجوزهای قانونی و سابقه شرکت اطمینان حاصل کرد. همچنین بهتر است قبل از خرید از حرفه ای بودن مربیان و تجربه آنها مطمئن شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نظرات دکتر. برای یادگیری آریا پارسا ویدیوی زیر را از سایت نماشا مشاهده کنید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.