لاهیجان پایتخت چای ایران شد


لاهیجان پایتخت چای ایران شد

استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت کوبی لاهیجان به عنوان پایتخت چای ایران گفت: در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار خانوار در گیلان به تولید انواع محصولات کشاورزی از جمله برنج، چای، زیتون، بادام، فندق، ابریشم و … مشغول هستند. گل گاوزبان که مهم است. .

عباسی همچنین با اشاره به گسترش تولید چای در شهرهای مختلف گیلان، افزود: ثبت جهانی چای به نام لاهیجان پایتخت چای کشور که تولید این طلای سبز را از این شهر در گیلان آغاز کرد، برای توسعه و عمران خواهد بود. دغدغه ها و رونق اقتصاد گردشگری و کشاورزی گیلان.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان نیز گفت: شهرداری برای ثبت لاهیجان به عنوان پایتخت چای ایران ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به یونسکو پرداخت کرده است.

محمد ایدرم همچنین اظهار داشت: پس از ثبت لاهیجان به عنوان پایتخت چای ایران در یونسکو، امتیاز آن به شهرداری واگذار می شود و این نهاد می تواند از توسعه صنعت چای لاهیجان و بهره برداری از این برند اقتصادی در سراسر کشور بهره مند شود.

لازم به ذکر است در لاهیجان موزه تخصصی و تاریخی «چای» و آرامگاه «کاشف السلطنه» بنیانگذار صنعت چای ایران قرار دارد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.