قیمت کامپوزیت دندان


قیمت کامپوزیت دندان دندان ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره افراد دارند. به همین دلیل بسیاری از افراد برای داشتن دندان های زیبا و بهبود لبخند خود به درمان های مختلف دندانپزشکی مراجعه می کنند. امروزه روش های زیادی برای زیبایی دندان وجود دارد. مانند سیمان، ایمپلنت، ارتودنسی و مانند آن. اما یکی از پرطرفدارترین روش ها سیمان کامپوزیت است که امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم و اینکه چه عواملی می تواند بر قیمت کامپوزیت تاثیر بگذارد تا قبل از اقدام به تصفیه با قیمت کل از جزییات هزینه مطلع شوید و انجام دهید. نمی دانم که آیا خودتان کامپوزیت دندان هایتان ارزشش را دارد یا نه.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ماده ای است که از رزین ساخته می شود که همان ماده ای است که برای پر کردن دندان ها استفاده می شود. این ماده به صورت خمیر است و اگر قرار است به عنوان کامپوزیت استفاده شود، ابتدا دندانپزشک باید آن را روی دندان بمالد. این کار با پین های مخصوص انجام می شود. سپس نور باید با استفاده از دستگاهی به نام Light Cure به ماده کامپوزیت تابیده شود تا آن را روی دندان ترمیم کند. اگر این کار به درستی انجام شود، حتی متوجه وجود ماده ای روی دندان نخواهید شد و انگار دندان طبیعی فرد است.
خوبی این روش این است که نیازی به قالب گیری از دندان های بیمار نیست و بنابراین نیازی به ارسال چیزی به آزمایشگاه نیست. یکی دیگر از مزیت های کامپوزیت این است که برخلاف لمینت سرامیکی، دندان ها نیازی به تراشیدن ندارند و زمانی که فرد از آن ها سیر شد یا دیگر تمایلی به استفاده از کامپوزیت نداشت، می تواند آن ها را خارج کند. چون دندان هایش سالم است و تراشیده نشده است.
می توان گفت کامپوزیت نوعی روش دقیق برای اصلاح ظاهر دندانی است که کمتر تراشیده شده یا شاید اصلا نیازی به تراشیدن نداشته باشد. لمینت کامپوزیت برای جوانان به جای لمینت سرامیکی ترجیح داده می شود.

چه عواملی بر قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می گذارد؟

اگر قصد شبکه سازی و بررسی مراکز مختلف برای این کار را دارید، حتما متوجه تفاوت قیمت در این مراکز شده اید. اگر می خواهید دلیل این تفاوت قیمت را بدانید، بیایید در مورد عوامل مختلف موثر بر قیمت ها صحبت کنیم:

• تاثیر برند بر قیمت کامپوزیت دندان

کیفیت مواد یکی از مهمترین عوامل موثر بر قیمت می باشد. کامپوزیت های ارائه شده توسط برندهای مختلف از نظر کیفیت و دوام متفاوت هستند. در میان برندهای معتبری که کامپوزیت های استاندارد و باکیفیت تولید می کنند، معمولاً از ژاپن، سوئیس، آلمان و آمریکا می آیند. مواد کامپوزیت بر اساس کیفیتی که از آن ساخته شده اند طبقه بندی می شوند. کلاس A، B، C
با افزایش گرید، قیمت نیز بر همین اساس افزایش می یابد.

• نوع مرکب

کامپوزیت ها در دسته بندی های مختلفی ارائه می شوند. بسته به تعداد واحدهای این ماده در هر دسته و اندازه ذرات آنها به چهار نوع تقسیم می شوند که هر کدام قیمت خاصی دارند:
• ترکیبی
• میکروفیلد
• نانوفیلد
• روکش ips
• قم
از آنجایی که کامپوزیت به صورت تک واحدی قیمت گذاری می شود، بر اساس تعداد واحدهای مورد نیاز بیمار قیمت گذاری می شود. به عنوان مثال، اگر می خواهید سه تا از دوندون های خود را کنار هم قرار دهید، ممکن است به سه یا چهار واحد نیاز داشته باشید. هر چه تعداد دندان ها بیشتر باشد، قیمت کلی کامپوزیت بالاتر می رود. برای کارهای آرایشی مانند. ب-انواع لمینت ها هدف دندان های جلو و دندان هایی است که هنگام لبخند زدن دیده می شود و دندان های عقب نیازی به این ندارند.

• حقوق دندانپزشک

کامپوزیت روشی است که هر دندانپزشکی می تواند از آن استفاده کند. اما آنچه دندانپزشکان را در این زمینه متمایز می کند، تناسب مواد کامپوزیت روی دندان است که حاصل تجربه و مهارت دندانپزشک است. در هر صورت علاوه بر قیمت برای خود کامپوزیت، هزینه ای نیز برای دندانپزشک در نظر گرفته شده است، بنابراین هر چقدر که دندانپزشک در این کار نامی برای خود دست و پا کرده باشد، به تناسب آن دستمزد بیشتری نیز دریافت خواهد کرد.
حتی اگر کامپوزیت کیفیت بالایی داشته باشد و از بهترین مارک ها استفاده شود، اگر دندانپزشک کار خود را به درستی انجام ندهد، نتیجه رضایت بخش نخواهد بود.

• درمان های اضافی

اگر برای کامپوزیت به دندانپزشک مراجعه کنید، ممکن است به شما بگویند که قبل از انجام کامپوزیت یک سری کار باید روی دندان های شما انجام شود. بهتر است قبل از رفتن به دندانپزشک اطلاعاتی در این مورد داشته باشید. زیرا بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع هستند و به همین دلیل بودجه ای برای این درمان های جانبی در نظر نمی گیرند و ممکن است به دلیل افزایش هزینه از کامپوزیت استفاده نکنند. در زیر به این درمان های جانبی اشاره می کنیم:

لیفت لثه

تاج او می تواند کوتاه باشد و نمی توان آن را کنار هم قرار داد. برای افزایش طول تاج باید لیفت لثه انجام شود. هزینه لیفت بستگی به این دارد که چند واحد از لثه شما باید بلند شود.

جراحی لثه

اگر لبخند لثه‌ای دارید و هنگام لبخند زدن مقدار زیادی از لثه‌های شما قابل مشاهده است، قبل از کامپوزیت باید لثه‌های شما با جراحی برداشته شود و استخوان آن قسمت باید برداشته شود، که هزینه‌های خود را دارد.

کشیدن و پر کردن دندان

اگر دندانی دارید که نیاز به کشیدن و پر کردن یا ترمیم دارد، ابتدا باید از آن مراقبت کنید.

ارتودنسی

اگر دندان های کمی کج و نامرتب دارید، می توانید آنها را با کامپوزیت بپوشانید. اما اگر بیش از حد باشد، حتما قبل از کامپوزیت ارتودنسی لازم است.

جایگزینی کامپوزیت

اگر احساس می کنید کامپوزیت شما آسیب دیده است و به کامپوزیت جدید نیاز دارید یا دیگر آن را نمی خواهید، باید برای حذف آن هزینه کنید.

برداشتن پوشش یا لمینت

اگر قبلاً دندان های خود را لمینت کرده اید یا دندان های شما روکش دارند، ابتدا باید کامپوزیت برداشته شود که هزینه جداگانه ای دارد.

با توجه به قیمت کامپوزیت دندان و درمان های قبلی، بسیاری از دندانپزشکان برای بیماران خود اقساط پرداخت می کنند تا بیماران بتوانند از پس هزینه های گران درمانی برآیند.بازدید پست:
۱۱

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.