قیمت داروهای سرطان تغییر نمی کند آمار دقیقی از شیوع سرطان نداریم


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بر اساس توافقنامه، قیمت داروهای سرطانی وارداتی از خارج از کشور از نظر ارز ترجیحی تغییر نمی کند و قیمت ها نیز تغییر نمی کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، بهرام عین اللهی صبح امروز در جمع اصحاب رسانه اصفهان از ثبات قیمت دارو برای بیماران سرطانی خبر داد و گفت: سرطان یکی از شایع ترین معضلات نظام سلامت کشور است و اکثر قضات سرطان را وارد کرده اند. بیماران و با نوسانات قیمت دلار در نوسان است. به همین دلیل طبق توافق صورت گرفته، قیمت داروهای سرطان وارداتی از خارج از کشور با ارز ترجیحی تغییر نمی کند و قیمت ها تغییر نمی کند.

وی افزود: متاسفانه آمار دقیقی از میزان شیوع سرطان در کشور نداریم و بسته به نوع سرطان، تعداد مبتلایان متفاوت است، بنابراین مهم ترین موضوع امروز پیشگیری از این بیماری است. متاسفانه امروزه با شیوع سرطان در زنان به ویژه سرطان سینه مواجه هستیم و به همین دلیل مراکز متعددی برای پیشگیری و درمان این مشکل راه اندازی شده است تا سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود و منجر به درمان و درمان شود. کاهش سرطان سینه در کشور

وزیر بهداشت در خصوص روند اجرایی ۲۲۰ بیمارستان تکمیل شده گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه بیمارستان های مستقر در نظر گرفته شده است که پیش بینی می شود تا دو سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

با حضور وزیر بهداشت در مجتمع آموزشی، درمانی و تحقیقاتی بیمارستان سیدالشهدا(ع) اصفهان به منظور توسعه خدمات تخصصی، درمانی، توسعه بخش‌های بالینی و رادیولوژی آنکولوژی این بیمارستان، ۵ واحد آموزشی، درمانی و خدماتی پروژه ها توسط دکتر عین اللهی اجرا کرد.

این طرح ها شامل بخش پیوند سلول های بنیادی، ساختمان بخش رادیوتراپی، شتاب دهنده توموتراپی، شتاب دهنده پر انرژی، شبیه ساز سی تی، اتاق تمیز، مرکز آموزش مهارت های بالینی، کلینیک سرپایی مراقبت های حمایتی و تسکینی و ماموگرافی دیجیتال است. تکمیل و به بهره برداری رسید.

بر این اساس، برای احداث، تجهیز و بهره برداری اتاق تمیز تولید ایمن و استاندارد داروهای شیمی درمانی به مساحت ۶۰ متر مربع و وام ۱۰ میلیارد ریالی، احداث ساختمان توسعه پرتو انکولوژی با وام ۱۶۰. میلیارد ریال با زیربنای ۱۰۰۰۰ متر مربع، راه اندازی CT-Simulators با وام ۲۰۰ میلیارد ریالی، تجهیز و راه اندازی واحد پیوند سلول های بنیادی با ۶ تخت استاندارد با قابلیت پیوند اتولوگ و آلوژنیک، با ۵۲۰ متر مربع زیرساخت و وام ۳۰ میلیارد ریالی، بازسازی بنکر شماره ۲ و نصب، راه اندازی و بهره برداری از شتاب دهنده توموتراپی (Radixact9) با وام ۸۰۰ میلیارد ریالی یکی از این موارد است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم از بخش‌های مختلف پزشکی این بیمارستان بازدید کرد و در جریان روند ارائه خدمات درمانی به بیماران سرطانی قرار گرفت.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.