قوانین ورود به ایران برای مسافران هوایی تغییر کرد


مدیر کل ایمنی و تضمین کیفیت کار فرودگاه امام خمینی گفت: تمامی مسافران ورودی به ایران علاوه بر داشتن کارت واکسن باید تست پی سی آر هم ارائه دهند.

به گزارش ملیت به نقل از باشگاه خبرنگران جوان، رضا سیف گفت: براساس آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی مسافران ورودی به ایران چه ایرانی و چه غیر ایرانی بالای ۱۲ سال باید دارای کارت تزریق واکسن باشند که از تزریق دوز دوم آن‌ها ۱۴ روز گذشته باشد و همچنین تست پی سی آر ۷۲ ساعته ارائه دهند بنابراین داشتن هر دوی آن‌ها برای مسافران الزامی است.

به گفته مدیر کل ایمنی و تضمین کیفیت کار شهر فرودگاهی امام خمینی در یک برهه از زمان برای تسهیل در تردد مسافران در ایام نوروز بخش نامه‌ای صادر شد که مسافران  با تست پی سی و یا تزریق دو دوز واکسن بدون تست می‌توانند وارد ایران شوند، اما هم اکنون طبق آخرین قوانین ارائه شده داشتن تست پی سی آر ۷۲ ساعت و کارت واکسن هردو  الزامی است.

تنها ورود مسافران عراقی به ایران به منظور تسهیل در تردد آن‌ها با توجه به افزایش میزان تردد،   اگر گواهی واکسن داشته باشند، بلا مانع است.

براساس آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، تمامی مسافران در بخش‌های مختلف حمل ونقل داخلی باید کارت واکسن داشته باشند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.
رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت