فیزیوتراپی برای فتق دیسک – تکنیک ها و فواید


یکی از رایج ترین مشکلاتی که افراد اغلب بعد از ۴۰ سالگی با آن مواجه می شوند، فتق دیسک است. در بیشتر موارد، درد در طی ماه ها یا حتی برای مدت طولانی فروکش می کند و در واقع پنهان می شود. با این حال، پس از مدتی بیمار درد بسیار شدیدی را احساس می کند که حتی داروی با دوز بالا نیز به آن پاسخ نمی دهد. پزشک شما درمان هایی مانند دارو، جراحی یا فیزیوتراپی را تجویز می کند. سپس برای صحبت در مورد فیزیوتراپی برای فتق دیسک به اولین موسسه پرستاری سلامت مراجعه کنید.

در واقع دیسک به جلو و عقب، چپ و راست می چرخد. توجه داشته باشید که وظیفه او به اینجا ختم نمی شود. واشر را می توان به بلبرینگی که بین مهره ها قرار می گیرد تشبیه کرد. دیسک بین مهره ای در همه افراد وجود دارد. اما زمانی که فرد از اصطلاح ستون فقرات کمری استفاده می کند. هدف این است که ستون فقرات کمری او معیوب یا پاره شود. در این صورت پزشک به روش های مختلفی آن را تشخیص می دهد.

در بیشتر موارد، فرد مبتلا به بیماری دیسک درد ناگهانی و شدید در پشت یا پشت ساق پا را تجربه می کند. این امکان وجود دارد که فرد قبلاً چنین دردی نداشته باشد و به ندرت درد خفیفی در کمر احساس کند. راه دوم برای تشخیص آن معاینه و انجام MRI است. علائمی مانند درد اندام تحتانی، سوزش یا سوزن سوزن شدن و… در افراد مبتلا بسیار شایع است.فیزیوتراپی برای دیسک کمر اولین وب سایت سلامت

درمان دیسک

فهرست عناوین:

یکی از رایج ترین درمان های فتق دیسک، استفاده از داروهای ضد التهابی است که در ایران به عنوان مسکن شناخته می شود. روش دوم فیزیوتراپی دیسک ستون فقرات است که با کمک پرستار سالمند و تمرینات ویژه سعی در درمان دیسک های ستون فقرات دارد. در زیر به جزئیات در مورد آن می پردازیم. توجه داشته باشید که هیچ درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.

مزایای فیزیوتراپی برای دیسک کمر

درمان های غیرجراحی همیشه بر جراحی ارجحیت دارند زیرا عوارض و درد کمتری را برای بیمار به همراه دارند. بنابراین، درمان هایی مانند فیزیوتراپی برای فتق دیسک نه تنها برای تسکین درد، بلکه برای پیشگیری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، فوایدی برای فرد به همراه دارد. مثلا اصول و معیارهایی مانند تنظیم وضعیت بدن و به طور کلی اصول و روش های صحیح نشستن و راه رفتن را می داند که می تواند از آسیب های احتمالی جلوگیری کند. در فیزیوتراپی از دو روش درمانی برای بهبود دیسک ستون فقرات استفاده می شود. این درمان‌ها شامل درمان‌های غیرفعال و درمان‌های فعال است.

فواید فیزیوتراپی دیسک کمر - وب سایت سلامت اول

روش های غیر درمانی غیرفعال برای فتق دیسک

ماساژ بافت های عمیق

اگرچه بیش از صد نوع ماساژ برای درمان دیسک های بین مهره ای وجود دارد، اما تفاوت در این است که ماساژ بافت عمقی هنوز به عنوان بهترین راه برای درمان این بیماری شناخته می شود.

آب درمانی

به این ترتیب با کمک آب سعی در تسکین درد و درمان این بیماری دارند. به این ترتیب می توانید در جکوزی بنشینید. دوش آب گرم یا پیاده روی آهسته در آب از روش های غیرفعال درمان فتق دیسک هستند. از مزایای آب درمانی می توان به کاهش فشار روی مفاصل دردناک، شل شدن عضلات و … اشاره کرد. نقل شده است.

روش‌های غیر درمانی غیرفعال برای وب‌سایت دیسک اول سلامت

روش های درمان فعال

پس از تکمیل درمان غیرفعال و بهبود نسبی فرد، پزشک درمان فعال را آغاز می کند. روش فعال از طریق یک برنامه ورزشی از بروز درد مکرر جلوگیری می کند.

در آب تمرین کنید

این روش (ورزش در آب) در درمان فعال با درمان غیر فعال متفاوت است. تمرینات حرکتی در آب شامل حرکاتی مانند ایروبیک است.

تمرینات فیزیوتراپی انعطاف پذیر برای دیسک بین مهره ای

یادگیری تکنیک های انعطاف پذیری نه تنها برای درمان فتق دیسک، بلکه برای تمرینات هوازی و تقویتی نیز می تواند مفید باشد. در حین انجام این کار، حرکات انعطاف پذیری را انجام دهید فیزیوتراپی برای فتق دیسک، سفتی و اسپاسم عضلات را از بین ببرید.

اخرین حرف

فتق دیسک یکی از شایع ترین بیماری ها در افراد مسن است و اکثر افراد با افزایش سن به آن مبتلا می شوند. با این حال، انجام ورزش تحت راهنمایی یک پرستار در منزل می تواند به پیشگیری و درمان فتق دیسک کمک کند. امیدواریم مقاله فیزیوتراپی فتق دیسک برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.