فواید آب گیلاس برای درمان نقرس، روشی برای کاهش علائم نقرس


فواید آب گیلاس برای درمان نقرس

نقرس یک نوع شایع و پیچیده از آرتروز است که می تواند هرفردی را درگیر کند. این بیماری با احساس و درد شدید، تورم، قرمزی و در یک یا چند مورد، درمان با انگشت شست پا، مشخص می شود. در حال آتش گرفتن ایجاد می شود. آسیب دیده گرم، متورم و چنان حساس است که حتّی ملافه روی ن نیز غیر قابل تحمل به نظر می رسد. در این مقاله به بررسی فواید آب گیلاس برای نقرس می پردازیم .

روش هایی برای مدیریت و کاهش نقرس وجود دارد. گی دارای خواص ضد عفونی و ضد حساسیت است، بنابراین بسیاری از افراد مبتلا به نقرس ممکن است برای کمک به درمان، نوشیدن آب گیلاس را امتحان کنند.

فواید آب گیلاس برای نقرس
فواید آب گیلاس برای درمان نقرس

علائم نقرس

علائم و نشانه های نقرس همیشه به طور معمول و غالب در شب اتفاق می افتد، این علائم شامل:

 • درد شدید شدید: نقرس معمولاً انگگت شست پا را تحت فشار قرار می دهد، اما ممکن است در هر تأثیری ایجاد شود. مفاصل دیگری که معمولاً مبتلا می شوند شامل مچ پا ، زانو ، آرنج ، مستچ و انتچ می شود. درد احتمالاً در چهار تا ۱۲ ساعت اول پس از شروع آن شدیدتر است.
 • ناراحتی طولانی بعد از فروکک کردن شدید درد: ممکن است برخی از ناراحتی های مربوط به چند روز تا چند هفته طول بکشد. را تحت تاثیر قرار می
 • قرمز و قرمزی : مفصل یا مفاصل آسیب دیده متورم ، گرم و قرمز می شوند.
 • دامنه حرکتی محدود: با پیشرفت نقرس، ممکن است نتوانید مفاصل خود را به طور عادی حرکت دهید.

فواید آب گیلاس برای درمان نقرس ، آیا آب گیلاس می تواند ه تسکین نقره کک

نقرس به دلیل تجمع اسید اوریک در خون اتفاق می افتد. این تجمع می تواند به صورت بلورهایی به ککل سوزنی درآید که در مفاصل و دیگر بافت ها جمع می شوند. ممکن است به تسکین نقرس کمک کند.

گیلاس حاوی آنتوسیانین است، ترکیباتی هستند که به گیلاس رنگ می دهند. آنتوسیان ها دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد ضدی هستند که ممکن است در درمان علائم نقرس مفید باشند. استرس‌های اکسیداتیو عدم تعادل بین اکسیدان و رادیکال‌های آزاد در بدن است.

چه مقدارآب گیلاس باید بنوشید؟

با این حال، بر اساس اصول آرتروز، می توان یک لیوان آب گیلاس را در روز برای فرد مفید مصرف کرد. با پزشک صحبت کنند. پزشک مقدار ایده آل مصرف را توصیه می کند.

عوارض جانبی

زمانی که شخصی به گیلاس نمی تواند باشد یا در مصرف آن زیاده روی کند، هیچ اثری در مصرف آن وجود نداشته باشد. موادی که به گیلاس مصرف می کنند باید از مصرف آب گیلاس خودداری کنند.

سایر نکات مربوط به مدیریت نقرس

مراکک کنترل و پیگگیری از بیماری از بیماری ها (CDC) راهکارهای را برای کمک به مدیریت نقرس توصیه می کنند:

 • رژیم غذایی: افراد باید از خوردن غذاهایی که باعث می شود نقرس خودداری کنند. چنین غذاهایی شامل غذاهای سرشار از پورین، از جمله گوشت قرمز و غذهری ا،ری ا،رای ت.
 • فعالیت: فرد مبتلا به نقرس می تواند برای کمک به تسکین نقرس فعالیت های متوسط ​​یا ضعیف پیاده روی یا شنا را امتحان کند.
 • کنترل وزن: اگر فرد اضافه وزن یا چاقی داشته باشد، کاهش وزن می توی فش فشار روی مفاصل را کاهش دهد وبه تسکین درد کمک کند.
علائم بیماری نقرس
علائم بیماری نقرس

در شدت گرفتن علائم نقرس صورت از راهکارهای زیر می توانید استفاده کنید،شا،:

 • از یخ: استفاده از کیسه یخ روی مفصل یسیب دیده می تواند به کاهش کمک کند.
 • بالا بردن نقش: بالا بردن آسیب دیده با استفاده از بالش ممکن است به کاهش تورم کند.
 • هیدراته کردن بدن : مقدار زیادی آب می واند به دفع اسید اوهچ هچ ده ازک بنیاد آرتروز نوشیدنی ۸-۱۶ فنجان مایعات در روز را توصیه می کند که نصف یا بیشتر مایعات مصرفی آب باشد.

چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

اگر فکر می کنید نقرس دارید حتما باید به پزشک مراجعه کنید. پزشک بیماری را تشخیص داده و درمان را در اسرع وقت انجام می دهد. پزشک آزمایش خون برای اندازه گیری سطح اسید اوریک بدن انجام می دهد.

 • ام آر آی
 • سونوگرافی
 • سی تی اسکن

همچنین ممکن است پزشک برای معاینه نمونه ای از مایعات را از ناحیه آسیب دیده خارج کند.این آزمایشات به پزشک کمک می کند دیگر احتمالی درد را از جمله مخالف یا آرتروز از نوع دیگری را رد کند.

مقاله کلام پایانی فواید آب گیلاس برای درمان نقرس

برای برخی از افراد، گیلاس و آب گیلاس ممکن است گگینه های تکمیلی درمانی برای علائم نقرس باشند. اگر فواید آبلاس برای درمان نقرس شناخته شده است، اما فرد نباید از آن به عنوان تنها این بیماری استفاده شود. ، نوشیدن آب گیلاس سیاه بین است حمله نقرس را از ببرد. این آب می تواند کمک را از طریق روش های مختلف خطر و با کاهش اسید اوریک تسکین دهد. غذای غذایی هیچ ضرری ندارد.

منابع نوشته :

https://www.medicalnewstoday.com/articles/cherry-juice-for-gout#contacting-a-doctor

https://www.healthline.com/health/black-cherry-juice-for-gout#bottom-line

https://www.healthline.com/health/cherry-juice-for-gout#takeaway

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/gout/symptoms-causes/syc-20372897

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.