فسخ یکطرفه در لیگ های خوزستان اجرا می شود/ حق رشد بازیکنان حق باشگاه های سازنده است


علیرضا جرفی تصریح کرد: در طول فصل رقابت‌ها درخواست‌های زیادی در این خصوص از سوی بازیکنان و حتی وکلای یا والدین آنها داشتیم و در این بین با در نظر گرفتن قوانین و مقررات اساسنامه و مشاوره بین طرف‌های قرارداد سعی کردیم این مشکلات را برطرف کنیم. مهمانی ها و ترک ها طوری ما را تنظیم می کنند که نه بازیکن و نه باشگاه ضرر کند و هیچکس حق خود را ضایع نکند.

وی همچنین بیان کرد: بر اساس ماده ۲۴ آیین نامه نقل و انتقالات فوتبال کشور، حق رشد یا تحصیل حق باشگاه های تولید کننده است و همچنین یکی از بندهای قانون نقل و انتقالات فوتبال فیفا محسوب می شود و بر این اساس است. بازیکنانی که بین ۱۲ تا ۲۳ سال سن دارند در صورت کار در باشگاه های حرفه ای مشمول حق ترفیع هستند، در حالی که بازیکنی که اولین قرارداد حرفه ای خود را امضا می کند شامل حق صعود می شود و باشگاه جدید باید حق صعود را بدهد. صعود به باشگاه قدیمی برای پرداخت یک ماه پس از امضای قرارداد جدید، در غیر این صورت خطر خسارت و جریمه وجود دارد.

جرفی در پایان گفت: بر اساس این قانون حق رشد بازیکنان به دو رده سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۱۶ تا ۲۱ سال تقسیم می شود و هر رده سنی به ۴ گروه لیگ برتر تقسیم می شود. لیگ ۱، لیگ ۲ و سایر مسابقات بازیکنانی که با باشگاه قدیم قرارداد دارند می توانند در هنگام تغییر و عقد قرارداد حرفه ای به یکی از ۴ گروه فوق، مبلغ حق تمرین سالیانه مندرج در این ماده را طبق جدول محاسباتی مطالبه کنند. . همچنین اگر بازیکن با عضویت و ثبت نام در باشگاه قدیم به سن ۲۳ سالگی رسیده باشد، پایان قرارداد فرا رسیده باشد، ممکن است باشگاه جدید ملزم به پرداخت هزینه تمرین به باشگاه قدیمی تا روز عضویت بازیکن باشد. سن ۲۳

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.