فریدون عباسی: باید تولید اورانیوم غنی شده را به ۹۰ درصد یا بیشتر برسانیم


یکی از اعضای کمیسیون انرژی شورای اسلامی گفت: همچنین نباید تولید اورانیوم غنی شده را در سطح ۶۰ درصد نگه داریم و باید تولید آن را به ۹۰ درصد یا بیشتر برسانیم.

فریدون عباسی: باید تولید اورانیوم غنی شده را به 90 درصد یا بیشتر برسانیم
رویداد۲۴ فریدون عباسی، عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به انتظارات در خصوص نتیجه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ گفت: پرونده ادعایی که در سه جا مطرح شده است و سازمان نیز در حال پیگیری آن است. زیرا پرونده ایران در آژانس باید در این مرحله بسته شود.

به گزارش افکارنیوز ، بخش هایی از گفتگوی فریدون عباسی را در ادامه می خوانید:

* به محض اینکه گفته نشود PMD بسته است و هرگز باز نمی شود، تیم مذاکره کننده ما باید بایستد. همچنین، ما باید مواد غنی شده را حفظ کنیم. حتی توصیه من در محدوده راکتور آب سنگین اراک این است که تغییر شکل ندهد و به شکل قبلی خود برگردد و همان راکتور آب سنگین ۴۰ مگاواتی راه اندازی شود.


به خواندن ادامه دهید: پس از تلاش های ما، آمریکا هرگز نمی تواند بدون پرداخت هزینه از توافق خارج شود


* کشورهای غربی باید از پلوتونیوم در ایران بترسند. ما پلوتونیوم را برای تولید برق می‌خواهیم، ​​نه برای سلاح، و باید در کشور موجود باشد. علاوه بر این نباید تولید اورانیوم غنی شده را در سطح ۶۰ درصد نگه داریم و باید تولید آن را به ۹۰ درصد و بیشتر برسانیم. ما باید این کارها را به صورت عمومی و تحت نظارت آژانس انجام دهیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.