فروش خودروهای جدید ایالات متحده علیرغم نرخ های بهره بالا ثابت می ماند – اقتصاد برتر


گزارشی از مشاور صنعت خودرو JD Power نشان داد که فروش خودروهای جدید ایالات متحده در ماه نوامبر به دلیل نرخ بهره بالا با رکود مواجه خواهد شد.

تهران – اختازبرتر – ۰۳ آذر ۱۴۰۱

انتظار می‌رود که فروش خرده‌فروشی خودروهای جدید ایالات متحده در ماه نوامبر نسبتاً ثابت باشد زیرا قیمت‌های بالاتر خودرو همراه با افزایش نرخ‌های بهره باعث کاهش تقاضا شده است. مصرف کنندگانی که در کمبود خودرو حاضر به پرداخت بیشتر برای خودرو بودند، اکنون به دلیل قیمت بالا عقب نشینی می کنند.

توماس کینگ، رئیس داده ها و تجزیه و تحلیل در JD Power گفت: اگرچه تقاضای خرده فروشی، قیمت معاملات و سود خرده فروشی همچنان قوی هستند، اما این معیارها نشانه هایی از تعدیل یا انقباض را نشان خواهند داد. کینگ گفت که انتظار دارد روند مشاهده شده در نوامبر تا سال ۲۰۲۳ ادامه یابد. بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود خرده فروشی خودروهای جدید در این ماه به ۹۳۳۴۰۲ دستگاه برسد که نسبت به نوامبر ۲۰۲۱ ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

این گزارش نشان می دهد که انتظار می رود نرخ سالانه تعدیل شده فصلی برای کل فروش خودروهای جدید در ماه نوامبر ۱۳.۹ میلیون دستگاه باشد که نسبت به ۱۲.۹ میلیون دستگاه در سال گذشته افزایش یافته است. با این حال، این گزارش نشان می دهد که قیمت خودروهای جدید همچنان در حال افزایش است، البته با سرعت کمتری نسبت به اوایل سال جاری.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.