فروشندگان ارز در مقابل صرافی ها صف کشیده اند – اقتصاد برتر


امروز (یکشنبه) پس از اعلام آغاز مذاکرات، مراجعه فروشندگان ارز به بازار افزایش یافته و باعث ایجاد صف در مقابل صرافی ها شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۰۵ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایرنا، بازار ارز همواره وابسته به تحولات سیاسی داخلی و منطقه ای است و اخبار منتشر شده در این زمینه باعث نوسان نرخ ارز در بازار می شود. در کشور ما چند سالی است که اخبار مذاکره مهمترین عامل تغییر قیمت ارز بوده و هر بار که اخبار مثبتی از روند مذاکرات منتشر می شود، نرخ ارز پایین می آید و افرادی که ارز خریده اند سود بیشتری می برند. برای جلوگیری از ضرر بیشتر، آنها دلار می فروشند.

اظهارات جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری دیروز نشان داد که نتیجه مذاکرات مفصل در تهران مثبت بوده است. بازار ارز به خبر مذاکرات احیای برجام واکنش نشان داد و امروز فروشندگان ارز افزایش یافتند و در مقابل صرافی ها صف ایجاد کردند.

بازخوردها در مورد تمایل ایران برای از سرگیری مذاکرات سیگنال مثبتی را به بازار ارسال کرد و قیمت ها تا حدودی کاهش یافت و دارندگان بلافاصله ارز خود را فروختند. امروز هر دلار آمریکا در بورس ملی ایران ۲۷ هزار و ۷۳۳ تومان، یورو ۲۸ هزار و ۶۶۹ تومان و درهم ۶ هزار و ۸۸۹ تومان فروخته می‌شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.