فرم بدن خود را بشناسید! (شکل های مختلف بدن را بشناسید)


قبل از معرفی فرم های مختلف بدن، باید به یک نکته مهم توجه کنید: همه فرم های بدن زیبا هستند. هر بدنی شکل یکسانی ندارد و این ما را منحصر به فرد می کند، اما اندام ها را می توان به دسته های خاصی طبقه بندی کرد. در این دسته بندی ها، تناسب اندام و سبک زندگی سالم مهم ترین اصلی است که باید در نظر گرفته شود.

فرم بدن

انواع فرم بدن

طبق تحقیقات انجام شده، این طبقه بندی بر اساس اشکال مستطیل، مثلث، گلابی، لوزی (لوزی)، بیضی و ساعت شنی است. برخی از اندام ها به دو دسته یا بین دسته های مختلف تقسیم می شوند.

فرم مستطیل:

این شکل شرایطی را ایجاد می کند که اندازه کمر با بالاتنه و پایین تنه تفاوت چندانی ندارد. همچنین در این اندام ها، عرض شانه ها تقریباً برابر با پهنای باسن است. برای هر فرم بدن برای نشان دادن تناسب عمومی و اندام ایده آل، روشی خصوصی برای لباس پوشیدن وجود دارد. چنین اندامی معمولاً در ورزشکاران بیشتر دیده می شود. زیرا ممکن است حجم و رشد عضلات بدن را شکل دهد. در ورزشکاران مرد، شکل مستطیلی به طور طبیعی به ذوزنقه تغییر می کند. این باعث می شود شانه ها پهن تر و پایین تنه باریک تر به نظر برسند.

شکل گلابی:

با اندام های گلابی شکل، عرض شانه و بالاتنه باریک تر از عرض پایین تنه و باسن است. معمولاً افرادی که چنین اندامی دارند کمردرد شدیدی را تجربه می کنند.

شکل ساعت شنی:

در مورد شکل ساعت شنی، مشابه شکل مستطیلی، عرض شانه ها و باسن تقریباً یکسان است و تنها تفاوت در اندازه کمر است. افرادی که اندام های ساعت شنی دارند، کمر کوچکتری نسبت به بالاتنه و پایین تنه خود دارند. گاهی اوقات در این دسته، تفاوت عرض شانه، سینه و باسن می تواند متفاوت باشد که به آن ساعت شنی بلند یا ساعت شنی پایین گفته می شود.

شکل مثلث:

اندام مثلثی حالتی است که در آن پهنای بالاتنه باریکتر از اندام تحتانی است و یا بالعکس. زمانی که عرض شانه ها و سینه کمتر از عرض باسن باشد، یک مثلث رو به بالا در ظاهر اندام های فرد تشکیل می شود و برعکس، مثلث رو به پایین تشکیل می شود.

بیضی شکل:

در این حالت وسط بدن پهن تر از اندام است. این افراد همیشه سینه پهن‌تری نسبت به شانه‌ها و باسن دارند.

الماس شکل (الماس).

اندام های لوزی شکل پایین تنه پهن تری دارند. در این حالت، ران ها بزرگتر از بازوها هستند.

شکل بدن را بر اساس اندازه گیری ها تشخیص دهید

شاید بلافاصله پس از خواندن این دسته بندی ها فرم بدن خود را تشخیص داده باشید. پیدا کردن فرم بدن برای برخی افراد دشوار است و به دو دسته مختلف تقسیم می شوند. در زیر نحوه اندازه گیری دقیق را توضیح می دهیم. این روش شبیه اندازه گیری خیاطان است.

برای عرض شانه، گیج را مستقیماً از پشت سر خود دقیقاً از یک شانه تا شانه دیگر قرار دهید. دور سینه باید زیر بازو و در انحنای قفسه سینه اندازه گیری شود. کمر بالای ناف و زیر دنده ها قرار دارد. برای اینکه ناحیه کمر مناسب را پیدا کنید بهتر است کمی به پهلو خم شوید خطی که در کنار این ناحیه ظاهر می شود این است که برای اندازه گیری دور کمر باید وسیله اندازه گیری را دور آن بپیچید. برای دور باسن، دستگاه اندازه گیری را روی شانه قرار دهید و دور آن را اندازه بگیرید.

چه عواملی بر بدن شما تأثیر می گذارد؟

مهمترین عامل ارتفاع است. کوتاهی یا قد، شکل و فرم بدن را تغییر می دهد. عامل بعدی ژنتیک است. برخی افراد از نظر ژنتیکی ران ها و بازوهای بزرگتری دارند، حتی اگر لاغر باشند. در نهایت هورمون ها در شکل دادن به بدن و شکل آن نقش دارند. هورمون‌ها بر نوع و ناحیه ذخیره‌سازی چربی تأثیر می‌گذارند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.