عوامل موثر بر هزینه طراحی نمای ساختمان


هزینه یکی از مهم ترین عواملی است که همه قبل از انجام هر کاری به آن توجه می کنند. نادیده گرفتن این عامل غیر ممکن و اهمیت بالای آن غیر قابل انکار است. در صنعت ساختمان، کارفرمایان باید هزینه های بسیاری از کارها را در نظر بگیرند و با توجه به بودجه خود برنامه ریزی کنند. یکی از مواردی که کارفرمایان گاهی از آن غافل می شوند و برنامه ای برای آن ندارند طراحی نما است. ما را در این مقاله دنبال کنید تا آن را بررسی کنید هزینه طراحی نما و عوامل موثر در آن.

اهمیت طراحی نما

چرا باید برای طراحی نما هزینه کرد؟ یکی از سوالاتی که در مورد طراحی نما مطرح می شود این است که برای چه چیزی باید از آن استفاده کرد طراحی بیرونی ساختمان خرج کردن؟ پاسخ به این سوال به میزان آگاهی شما از اهمیت طراحی و تاثیر آن بر مخاطبان بستگی دارد.

طراحی نمای ساختمان در گذشته به روش های مختلفی انجام می شد. اگرچه در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است، اما در هر دوره ای متفاوت طراحی شده و همواره در ساخت و ساز ساختمان مورد توجه قرار گرفته است. وقتی کسی در خیابان راه می‌رود و به ساختمان‌های اطرافش نگاه می‌کند، اولین چیزی که به او توجه می‌کند نما است. در واقع نمای ساختمان تا حد زیادی هویت و شخصیت یک ساختمان و اولین برداشت یک رهگذر را از تمام وقایع داخل ساختمان آشکار می کند.

هر چقدر هم که فضاهای داخلی ساختمان زیبا باشند و هزینه های گزافی برای آن صرف شده باشد، طراحی نما نیز باید با فضای داخلی و همچنین با سایر ساختمان های اطراف هماهنگ باشد. در نهایت تلاش در طراحی نما باعث افزایش ارزش مالی و اقتصادی ساختمان می شود و اگر طراحی نما توسط یک تیم حرفه ای انجام شود، ساختمان ممکن است به یک نقطه عطف در منطقه تبدیل شود و ارزش مالی آن را به مقدار قابل توجهی افزایش دهد و یک معامله برد-برد خواهد بود.

عوامل موثر بر هزینه طراحی نمای ساختمان

قیمت طراحی نما ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد و نمی توان به راحتی مبلغ آن را در اینترنت محاسبه کرد. بهتر است با یک شرکت برنامه ریزی و ساخت نما تماس بگیرید که قیمت تقریبی برای طراحی نما سفارشی را تعیین می کند، این عوامل به صلاحدید کارفرما است. برخی از این موارد که در تعیین هزینه های طراحی نما تاثیر زیادی دارند عبارتند از:

اندازه ساختمان

کاملاً واضح است که هزینه طراحی نما با متراژ ۱۰۰ متر با هزینه طراحی نما با متراژ ۳۰۰ متر متفاوت است زیرا شرکت های طراحی نما هزینه طراحی نما را برای هر متر مربع تعیین می کنند. هر چه سطح بزرگتر باشد، هزینه آن بیشتر است.

متریال به کار رفته در نما

در طراحی نما از متریال های مختلفی استفاده می شود که از مصالح سنتی مانند آجر گرفته تا مصالح جدیدی که با پیشرفت تکنولوژی ایجاد شده اند، نوع متریال استفاده شده نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه طراحی نما است.

سبک طراحی نما

سبک رومی، سبک کلاسیک و سبک مدرن، سبک های مورد استقبال طراحی نما سهیم شدن در هزینه طراحی نما با توجه به اینکه متریال و جزئیات در سبک های مختلف طراحی نما با یکدیگر متفاوت است، هزینه طراحی و اجرای آنها نیز متفاوت است.

کاربری های ساختمان

طراحی نمای هر ساختمان به کاربری آن اختصاص دارد. نوع کاربری ساختمان در تعیین نوع نمای طراحی شده برای ساختمان نقش اساسی دارد. نمای اجرا شده برای ساختمان اداری با نمای اجرا شده برای ساختمان مسکونی متفاوت است. (مواد، سبک و غیره)

طراحی نما ارزان؟

یک نکته بسیار مهم این است که به دلایل هزینه ای، طراحی نما را نباید به افراد مبتدی بدون تجربه مدیریتی یا دانشجویان سپرد. شاید این افراد هزینه کمی برای طراحی نما می گیرند، اما در اجرای نما مشکلاتی به وجود می آید (مثلاً ناهماهنگی نمای طراحی شده با سازه ساختمان) حتی اگر نمای طراحی شده توسط این افراد قابل اجرا باشد، ممکن است نما به وجود بیاید. ساختمان از استحکام و مقاومت کافی برخوردار نیست و مشکلاتی از قبیل سقوط مصالح و …

برخی از شرکت هایی که طراحی نما را انجام می دهند نیز اجرای آن را انجام می دهند و از نگرانی کارفرما در مورد اجرا کاسته می شود.

هزینه طراحی نما با طراحی نما

نما دیزاین یکی از شرکت های طراحی و اجرای نمای ساختمان است که بیش از ده سال در این زمینه تخصص داشته و پروژه های زیادی را با موفقیت به انجام رسانده است. طراحان با سابقه طراحی نما در ابتدا در هنگام ملاقات با کارفرما از طرز فکر او آگاه می شوند و در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ روزه نما را مطابق سلیقه او طراحی می کنند.

تیم طراحی این شرکت نما را با توجه به ابعاد متریال طراحی می کند و تمامی پلان های فاز دوم که توسط نما دیزاین به کارفرما ارائه می شود با ابعاد متریال مطابقت دارد. این مشکل تا حد زیادی از هدر رفتن مواد جلوگیری می کند و به کاهش هزینه در طراحی نما کمک می کند. ارائه بالاترین کیفیت به کارفرما با کمترین هزینه در کمترین زمان بسیار مهم است که نما دیزاین این موضوع را استراتژی خود قرار داده و بر این اساس نمای ساختمان را طراحی و اجرا می کند.

همچنین این شرکت پس از طراحی نما، دو فاکتور اولیه برای هزینه نما با استفاده از مصالح درجه یک و دو تهیه و به مشتری ارائه می کند تا با توجه به بودجه بررسی های لازم انجام شود. مصالح مورد نیاز برای ساخت نما به صورت مستقیم از کارخانه توسط عشایر تهیه می شود و با حذف واسطه، هزینه نماسازی ساختمان کمتر از تصور کارفرما می شود.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت این شرکت مراجعه کرده و با شماره های ذکر شده تماس بگیرید و یا فرم تماس را پر کنید. رایگان با مشاوران و کارشناسان نما دیزاین در تماس باشید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.