عوامل موثر بر ماندگاری قهوه، چه چیزی باعث فاسد شدن قهوه می شود؟


ماندگاری قهوه

قهوه محبوب ترین نوشیدنی در بسیاری از کشورهای جهان است. انواع بی‌شماری از قهوه و نوشیدنی‌های قهوه وجود دارند که از نظر طعم متفاوت هستند. قهوه علاوه بر افزایش انرژی، سرشار از آنتی اکسیدان است که می تواند سلامت را تقویت کند.

قهوه چه آسیاب شده و چه آسیاب شده از هزاران ترکیب مختلف از جمله کربوهیدرات ها، اسیدهای آمینه و لیپیدها تشکیل شده است. با گذشت زمان، این ترکیبات دستخوش تغییرات فیزیکی و شیمیایی می شوند که طعم مواد اولیه و محصول نهایی را تغییر می دهد. اگر قهوه می نوشید یا قهوه درست می کنید، ممکن است تعجب کنید که با هر خرید چقدر می توانید دریافت کنید.

اطلاعات کلی در مورد ماندگاری قهوه

دانه های کامل قهوه و حتی قهوه آسیاب شده در صورتی که به درستی نگهداری شوند، می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند. از آنجایی که قهوه خشک است، انواعی که برای مصارف خانگی می‌خرید، کمتر احتمال دارد که کپک یا سایر اشکال فساد مرتبط با رطوبت ایجاد کنند. با این حال، ماندگاری قهوه به نحوه تهیه آن بستگی دارد. اگر قهوه در ظرف دربسته و بدون هوا نگهداری نشود، طراوت و طعم آن شروع به بدتر شدن می کند. دمای سرد در یخچال یا فریزر می تواند بر طعم قهوه خشک تأثیر بگذارد، اما باعث می شود قهوه ماندگاری بیشتری داشته باشد.

ماندگاری قهوه

دانه های کامل قهوه

بسته به روش نگهداری، دانه‌های قهوه بو داده کامل می‌تواند از هفته‌ها تا چند ماه یا گاهی حتی سال‌ها دوام بیاورد. بسته های باز نشده دانه های قهوه برشته شده باید در دمای اتاق به دور از گرما، رطوبت و نور نگهداری شود. آنها معمولا تا تاریخ مصرف بهینه خود که روی بسته بندی درج شده است تازه می مانند. پس از باز شدن بسته دانه های قهوه بو داده، دانه ها به مدت ۱-۳ هفته تازه می مانند. برای بهترین نتیجه، دانه‌های قهوه را به یک ظرف خشک و بدون هوا و دور از نور منتقل کنید، ظرف را در دمای اتاق و دور از منابع گرما نگهداری کنید. همچنین می توانید دانه های قهوه را در ظروف در بسته در فریزر به مدت ۳ تا ۴ ماه نگهداری کنید. قبل از انجماد، مطمئن شوید که آب در ظرف وجود ندارد. با این حال، انجماد بهترین راه برای حفظ کیفیت و طعم نیست.

دوام قهوه زمین

مانند دانه های کامل قهوه، یک بسته باز نشده از قهوه آسیاب شده باید تا آخرین تاریخ تولید چاپ شده روی بسته تازه بماند. بسته های باز شده قهوه تازه آسیاب شده را باید در یک ظرف مات و بدون هوا در دمای اتاق نگهداری کنید. قهوه آسیاب شده را دور از گرما، نور و رطوبت نگه دارید. قهوه آسیاب شده در این روش معمولاً برای ۱-۲ هفته تازه می ماند. اگر در محیط مرطوب زندگی می کنید و نمی خواهید قهوه آسیاب شده خود را در معرض رطوبت قرار دهید، می توانید آن را در ظرف در بسته در یخچال یا فریزر نگهداری کنید، تا ۲ هفته در یخچال و ۱ ماه در یخچال تازه می ماند. فریزر.

قهوه فوری نوعی قهوه آسیاب شده است که ماندگاری طولانی تری دارد. در برخی موارد، قهوه فوری در صورت نگهداری مناسب از ۲ تا ۲۰ سال دوام می آورد، به این معنی که آن را در بسته بندی یا ظرف دربسته در مکانی خنک، خشک و تاریک نگه دارید.

دوام قهوه و اسپرسو در آب جوش دم کرده

قهوه دم کرده به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در یک فنجان یا یک ساعت در ظرف دربسته تازه می ماند. با این حال، نوشیدن قهوه چند ساعت پس از دم کردن آن نیز امکان پذیر است. قهوه دم کرده بدون افزودن شیر یا خامه را می توان تا ۴ ساعت مصرف کرد. قهوه با شیر باید ظرف چند ساعت مصرف شود. اگر قهوه را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید، ممکن است ماندگاری بیشتری داشته باشد. هنگامی که به این روش ذخیره می شود، می توان آن را با خیال راحت تا ۳-۴ روز مصرف کرد. با این حال، احتمالا طعم آن چندان خوب نیست. اگر به قهوه دم کرده خود شیر یا خامه اضافه می کنید، اگر در دمای اتاق بماند، ظرف ۲ ساعت آن را بنوشید. می توانید آن را در ظرف در بسته در یخچال به مدت یک یا دو روز نگهداری کنید. اما حتماً قبل از غذا آن را بو کنید و قبل از خوردن علائم فساد را بررسی کنید، زیرا شیر ممکن است فاسد شود.

مانند قهوه دم کرده، اسپرسو دم شده نیز باید مدت کوتاهی پس از دم کشیدن برای بهترین طعم مصرف شود. همچنین می توان آن را در دمای اتاق چند ساعت در ظرف دربسته یا چند روز در یخچال نگهداری کرد اما طعم آن کم می شود.

قهوه دم کرده با آب سرد باعث ماندگاری قهوه بیشتر می شود

مدت زمان دم کردن سرد بسیار بیشتر از دم کردن قهوه داغ در یخچال است، کنسانتره سرد در ظرف دربسته در یخچال نگهداری می شود و به مدت ۷ تا ۱۰ روز قابل استفاده است. دم کرده سرد با شیر یا خامه اضافه شده باید در عرض ۲ ساعت مصرف شود اما می توان آن را در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کرد. اما فقط ۱-۲ روز در یخچال تازه می ماند.

عوامل موثر بر کیفیت و بدتر شدن قهوه

اکسیژن

اکسیژن باعث کهنه شدن دانه های قهوه می شود. دانه های قهوه و اکسیژن به خوبی با هم مخلوط نمی شوند و دانه های قهوه تنها در چند روز پس از قرار گرفتن در معرض هوا تجزیه می شوند.

دیگر

دانه های قهوه وقتی در شیشه نگهداری می شوند واقعا زیبا به نظر می رسند. اما لیوان ها نور را از خود عبور می دهند و قهوه را خراب می کنند.

عوامل موثر بر فاسد شدن قهوه

رطوبت

رطوبت دانه های قهوه را خراب می کند. دانه های قهوه بو داده را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

برای گرم کردن

گرم کردن قهوه فقط پس از دم کشیدن بی خطر است.

آخرین کلمه

ماندگاری قهوه به نوع و روش نگهداری آن بستگی دارد. دانه های خشک قهوه و قهوه آسیاب شده را باید در بسته بندی های باز نشده یا ظروف در بسته به دور از رطوبت، گرما، نور و هوا نگهداری کرد. به طور کلی، نوشیدن قهوه بیات که به درستی ذخیره شده است خطرناک نیست، اما احتمالا طعم قهوه تازه را نخواهد داشت. قهوه دم کرده به اندازه قهوه خشک ماندگاری ندارد. برای طعم بهتر باید مدت کوتاهی پس از دم کشیدن مصرف شود. با این حال، می توان آن را برای مدت زمان های مختلف در یخچال نگهداری کرد.

منابع مقاله

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.