علم ورزش | پروبیوتیک چیست؟ آیا پروبیوتیک به ریکاوری بعد از ورزش کمک می‌کنید؟


آنچه در این مقاله می‌خواند

پروبیوتیکها ویژه ها و مخمرهایی هستند که برای سلامتی برای سیستم گوارش مفیدند. معمولاً ما را یاد بیماری میاندازد، اما پروبیوتیکها همان باکتریهای خوب هستند، زیرا برای سلامتی اندام کممی بسیار مفیدند.

پروبیوتیک‌ها در بدن ما به طور طبیعی یافت می‌شوند. برخی از غذاها و مکمل‌ها دارای مواد پروبیوتیک هستند. بر خلاف باکتریهایی که میشب میشوند، پروبیوتیکها به سلامت سیستم گوارش کمک میکنند. چگونه؟

این باکتریها به جذب برخی از مواد مغذی کمک کرده و حتی ویتامین هایی تولید می کنند مانند بیوتین و ویتامین K. در واقع، تحقیقات نشان می دهد که اگر تعدادشان کافی باشد، نشان می دهد که کنترل می کنند.

ضمناً این باکتریهای مواد شیمیایی تولید می کنند که رشدهای خوب بیماری پاتوژنیک یازا را می کند، در نتیجه این عوامل بد را از محیط زیست محیط زیستیتان دور نگه میدارند.

باکتریهای پروبیوتیک و فواید بالقوهی آنها، سالهاست که مورد توجه بسیاری از سلامت هستند زیرا نقش بسزایی در ما دارند. یکی از زمینه هایی که معلوم شده پروبیوتیک ها فوبید بالقوه دارند ریکاوری ورزشی است.

بعد از یک روتین چالش برانگینتروال اینتروال یا بعد از یک جلسه تمرین قدرتی، شما باید به بدنتان کمک کنید تا خودش را ریکاوری کند. مهمتر از هر چیزی بدن را هیدراته نگه دارید و غذاهای مناسب بخورید، اما آیا پروبیوتیک هم باید مصرف کنید؟

پروبیوتیک برای ریکاوری ورزشی

مطالعه‌های روی امکان مفید بودن پروبیوتیک‌ها در ریکاوری ورزشی تحققق کیق کیق این مطالعه هر چند کوچک بود اما بیشترین کیفیت تحقیقاتی را داشت. یعنی یک مطالعه تصادفی دو سوکور با دارونما کنترل می شود.

جئئیات این مطالعه به این صورت بود که ۱۶ مرد روزانه، روزانه مصرف پروبیوتیک مصرفی که حاوی دو گونه از پروبیوتیکها بود. استرپتوکوکوس ترموفیلوس FP4 و بیفیدوباکتریوم breve BR03 و یا دارونما. مقدار پروبیوتیک موجود در مکمل دارونما، معادل ۵ میلیارد سلول زنده بود. هیچکدام از گروه‌ها نمی‌دانند که دارونما مصرف می‌کنند یا پروبیوتی.

بعد از مصرف دارونما یا مکمل به مدت ۲۱ روز، هر دو گروز تمرینات پذیرشی آرنج را با شدتی انجام دادند که باعث آسیب عضلانی قابل توجه شود. و بعد از جلسه، نشانه‌های پیش‌رویشان اندازه‌گیری می‌شود و نتیجه اینکه نشان‌های می‌دهد در اروهی که پروبیوتیک مصرف کرده بود، کاهش یافته است.

ضمناً که مکمل پروبیوتیک مصرف کرده بودند، بعد از جلسه تمرینی سنگینشان، افت کمتری در عملکرد عضلانی خود داشت. به عبارتی دیگر، افراد این افراد، بعد از تمرینی که به آنها آسیب زده بود، نسبت به آنهایی که دارونما مصرف کرده بودند، بیشتر حفظ شده بود.

این نتایج، احتمالاً پروبیوتیک‌های خاصی ممکن است از عضلانی بعد از تمرین سخت‌گیرانه و ریکاوری با بهبود بدهند، می‌دهند. در حال حاضر حاضر ما میدانیم که میکروبیوم ما می‌تواند روده‌های ما زندگی کند.

زمانی که شما یک تمرین سخت را انجام دهید، فشار کافی برای بدن وارد می شود تا سیستم ایمنی را فعال کرده و ایجاد کند. اما به نظر می‌رسد فعالیت بدنی منظم، طی دوره‌های طولانی‌تر، ا، ۩ـڪها، ۩ـڪهاب.

مصرف مکمل پروبیوتیک

بر اساس این یافته ها ممکن است وسوسه شوید مکمل پروبیو بخرید و هر روز مصرف هنید تا ریکاوری بهتری داشته باشید. اما هنوز برای این تصمیم گیری خیلی زود است. هنوز مشخص نیست چه نوع پروبیوتیک‌هایی برای توانایی بهترین هستند.

ضمناً مکمل‌های پروبیوتیکی که در بازار مشکلاتی از جهان وجود دارد. برخی از آنها ممکن است دارای مقدار کافی از باکتری زنده نباشند. بعلاوه، تست های مکمل های پروبیوتیک نشان داده است که از آنها دارای آن تعداد است که روی برچسب محصوی ذکر شده است. بنابراین شما آن چیزی را که می‌خواهید به دستتان بیاورید.

پروبیوتیک چیست و آیا پروبیوتیک بعد از ورزش کمک می‌کند؟

عوارض منفی پروبیوتیک در ورزش

کاستن از واکنش هوشمند به نسبت به تمرینی که عضله آسیب می‌زند ممکن است ایده‌های نظر به نظر برسد اما آیا واقعا اینطور است؟ برخی از پژوهش ها می گویند واکنشی ممکن است برای هایپرتروفی مهم باشد.

عوارض ناشی از ورزش، خطری است برای عضله تا رشد کند. به همین دلیل، خنثی کردن این واکنش ممکن است عضله را نیز خنثی کند. به عنوان مثال نشان می دهد که مصرف داروهای ضد ضد غیر استروئیدی مانند ایبوافن نمی تواند در هایپرتروفی عضله ایجاد کند زیرا واکنشی را نمی تواند ایجاد کند.

بنابراین، هنوز کاملاً معلوم نیست متا سرکوب این واکنشی مرکت بعد از تمرین سختی که به عضله آسیب زده، مطلوب است یا نه. به هر شما قصدتان این است که حال خود را رشد دهید! مصرف مکمل پروبیوتیک مخصوصا برای ریکاوری ورزشی ممکن است درست نباشد، هر چند که پروبیوتیکها فواید زیاد دیگری برای سلامتی دارند.

سایر فواید پروبیوتیک‌ها برای فیتنس

برخی از باکتری های روده نه تنها ذذب ریز مغذی ها را تقویت می کنند، مخصوصا کلسیم و آهن هستند، بلکه ذذب اسیدهای آم از راه های تغذیه را نیز افزایش می دهند. پژوهشی نشان داد نوعی از پروبیوتیکها به نام Ganedenbc30، ذذب ۲۳ اسید آمینه را از طریق روده افزایش می دهد، که بدون نگرانی برای رشد سلامت مفید است.

یکی دیگر از فوایدی که پروبیوتیکها برای ورزکاکاران درزکاگران درند، محافظت در برابر سرماخوردگی و ویروس های آنفلوآنزاست.

در مطالعات، ورزشکارانی که مکمل پروبیوتیک مصرف کرده اند، احتمال سرماخوردگیشان نصف می شود، که می تواند برای ورزشکارانی مثبت باشد که در دوره های طولانی مدت تمرینات استقامتی شرکت می کنند، مثلاً دوندگان مسافت های بلند. دوره های ورزشی می توانند دفاع های طبیعی بدن را در برابر مقابله با سرکوب کنند.

حرف آخر

میدانیم که میکروبیوم، در حفظ ما نقش دارد و شواهدی دارد که نشان می‌دهد انواع مختلف باکتری‌های پروبیوتیک را می‌تواند نسبت به سلامتی نسبت به ورزش کاهش دهد. اگر هدف‌تان عضله سازی است، هنوز معلوم نیست که تأثیرگذار باشد یا نه.

در واقع کمی کافی است تا شما را وادار به رشد کند. همچنین نمی‌دانیم چه نوع پروبیوتیک‌هایی، از این جهت بهترین هستند. به همین دلیل، بهتر است با مصرف پروبیوتیک‌های طبیعی که حاصل تخمیر غذاهایی مانند ماست، کفیر و سبزیجات باشد، بهتر است از فواید این پروتئین‌ها استفاده کنید، تا مصرف پروبیوتیک مصرف کنید.

همچنین می توانید پریبیوتیک مصرف کنید که نوعی فیبر است و پروبیوتیک را تغذیه می کند. اگر هم تصمیم بگیرید مصرف کنید، با دقت جستجو کنید و از یک برند معتبر آن را خریداری کنید.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com

منبع: https://cathe.com/can-probiotics-help-exercise-recovery/


این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.