علت مرگ ۳ معلول در یک مرکز اجتماعی / ماجرای انتقال ۸ معلول به بیمارستان در یک روز


رئیس بهزیستی شهرستان ممسنی از علت فوت ۳ معلول در یکی از مراکز نگهداری از معلولان تحت نظارت این سازمان خبر داد.

سوء استفاده از معلولیت

رویداد۲۴ مهنتاج کراری رئیس بهزیستی شهرستان ممسنی طی اخبار منتشر شده در برخی سایت ها و خبرگزاری ها مبنی بر فوت دسته جمعی چند نفر در مرکز معلولان شهرستان ممسنی گفت: این خبر شایعه ای بیش نیست و تنها ۳ نفر فوت کردند. در ۲۹، ۳۰ و ۳۱ آوریل، در ژوئیه ۱۴۰۱، هر ۳ نفر بر اثر بیماری گوارشی، ریوی و سکته مغزی جان خود را از دست دادند، همانطور که در گواهی فوت پزشکان ثبت شده است. از آنجایی که مرگ هر ۳ نفر به طور ناگهانی اتفاق افتاد، حتی یک روز هم در بیمارستان بستری نشدند. ۲ نفر بالای ۵۰ سال و یک نفر ۴۱ سال سن داشتند.

وی در خصوص شایعه منتشر شده افزود: در اولین روز مردادماه ۸ معلول مرکز به دلیل ابتلا به بیماری ویروسی اسهالی و با توجه به معاینات انجام شده توسط پزشک به بیمارستان ولی عصر(عج) شهرستان نورآباد منتقل شدند. آنها در بیمارستان بستری بودند و حتی نیازی به انجام آزمایش کرونا نبودند، همچنین از آنها گرفته شد که مشکلی نداشتند و همه آزمایشات منفی بود و فقط یکی از آن ۸ نفر یک شب به دلیل پایین بودن اکسیژن خونش در بیمارستان بستری شد. ۹۰ و ۷ نفر دیگر به دفاع میانی بازگشتند.

۳ نفر از این ۸ نفر فردای تعطیلات خود به بیمارستان منتقل و یک شبه بستری و ترخیص شدند و هم اکنون بدون مشکل در مرکز زندگی می کنند.

کراری با بیان اینکه مواد غذایی توسط شبکه بهداشت و درمان و اداره بیماری های واگیر شهرستان ممسنی بررسی شد که مشکلی نداشتند، افزود: افراد دارای کم توانی ذهنی شدید به دلیل شدت بیماری اغلب در این مرکز اسکان داده می شوند و در آنجا زندگی می کنند. ناتوانی، بستگان سیر طبیعی ندارند و بیماری های تنفسی در بین آنها شایع است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.