عدم رضایت زن از رابطه جنسی، دلایل و راه های درمان آن


امروزه بسیاری از زنان در حین رابطه جنسی با همسرشان به ارگاسم نمی رسند نارضایتی زن از رابطه جنسی چیست؟ آیا نارضایتی زن از رابطه جنسی قابل درمان است؟ در واقع ارگاسم یکی از مراحل جنسی همه انسان هاست و در بسیاری از مواقع هدف از رابطه ارگاسم رسیدن به زوج و تولید مثل است.

از طرفی امروزه خیلی از خانم ها هستند که حتی یک بار رضایت را تجربه نکرده اند، آن وقت مشکلاتی برایشان به وجود می آید، اما چه مشکلی؟ در دنیای روانشناسی نارضایتی زن از رابطه جنسی زنان از اختلال ارگاسم صحبت می کنند و زنانی که تحت تأثیر این مشکل قرار دارند در واقع اختلال ارگاسم دارند. اگر از این نوع اختلال رنج می برید یا در خودارضایی مشکل دارید، کافیست ما را دنبال کنید. زیرا ما به بررسی علائم، علل و درمان این نوع اختلال در زنان ادامه می دهیم تا در شادی و رهایی شما از این اختلال سهیم باشیم.

اختلال ارگاسم جنسی زنان چیست؟

وقتی به مشکلات رایج کاهش میل جنسی، عدم رضایت، درد در حین رابطه جنسی و هر چیز دیگری که باعث ناراحتی شما و شریک زندگیتان می شود و بر رابطه شما تأثیر منفی می گذارد، به عنوان اختلال جنسی اشاره می کنیم.

عوامل زیادی مانند فیزیولوژی، تجربیات، عواطف، باورها، سبک زندگی، روابط و… بر جنسیت تأثیر می‌گذارند که وجود اختلال در هر یک از این عوامل می‌تواند منجر به کاهش میل، برانگیختگی و رضایت جنسی زوج‌ها شود.

یکی از این اختلالات اختلال ارگاسم زنانه (FOD) است که تاخیر مداوم یا عدم رضایت زن در رابطه جنسی است.

مطالعات نشان داده اند که اختلال ارگاسمیک در ۱۱ تا ۴۱ درصد از زنان رخ می دهد و می تواند تأثیر زیادی بر کیفیت زندگی و رضایت از رابطه آنها داشته باشد.

ما چهار نوع اختلال ارگاسمی داریم:

 • آنورگاسمی اولیه: زن هرگز به ارگاسم نرسیده است.
 • آنورگاسمی ثانویه: زن قبلاً ارگاسم را تجربه کرده است اما در رسیدن به آن مشکل دارد.
 • آنورگاسمی موقعیتی: یک زن فقط در شرایط خاصی ارضا می شود، مانند ب. خودارضایی یا رابطه جنسی دهانی.
 • آنورگاسمی عمومی: یک زن با وجود تحریک جنسی کافی هرگز به ارگاسم نمی رسد.

چرا نمی توانم به ارگاسم برسم؟

دلیل عدم رضایت زنان از روابط جنسی می تواند جنبه های روانی و جسمی داشته باشد از جمله:

جنبه های روانی

خستگی، استرس های روزمره و مشکلات مالی از علل مهم روانشناختی آنورگاسمی در زنان هستند. علاوه بر خستگی و استرس، دلایل روانی زیر نیز می تواند منجر به نارضایتی در ازدواج شود:

 • تصویر بد از رابطه جنسی: برخی باورها و باورهای فرهنگی، احساس گناه، تربیت جنسی سختگیرانه خانواده ها
 • ترس از رابطه جنسی: ترس از بارداری، بیماری های مقاربتی و رابطه جنسی دردناک
 • مشکلات عاطفی: خشونت در ازدواج، خجالتی بودن زن از صمیمیت، تجربه سوء استفاده جنسی یا عاطفی، عدم صمیمیت، اختلافات و درگیری های حل نشده، خیانت یا عدم اعتماد به شریک جنسی.
 • عدم پیش بازی: ناتوانی در ابراز تمایلات جنسی، لمس نکردن کلیتوریس، عدم پیش بازی صحیح و کافی

علائم نارضایتی زنان از رابطه جنسی

اصولاً خانمی که اول یا آخر است رابطه ی جنسی او از همسرش راضی نیست، دچار اختلال ارگاسم است، هر چقدر هم که همسرش یا او ناحیه تناسلی و اندام های مختلف بدنش را تحریک کند، نمی تواند به ارگاسم برسد. افسردگی همچنین رنج می برند حالا شما همچنین می خواهید بدانید که آیا این نوع اختلال را دارید یا خیر؟ آیا گاهی اوقات از رابطه جنسی رضایت نمی گیرید؟ فقط به رایج ترین علائم و نشانه ها نگاه کنید نارضایتی زن از رابطه جنسی برای اطلاع از این که آیا این اختلال را دارید یا خیر، پخش کنید. از علائم یا نشانه های عدم رضایت زن در حین رابطه جنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رسیدن به ارگاسم با تاخیر طولانی
 • فرکانس رسیدن او به ارگاسم کم است
 • اغلب او حتی ارگاسم را تجربه نمی کند
 • احساسات جسمانی فرد هنگام رسیدن به ارگاسم بسیار ضعیف است، به این معنی که کیفیت ارگاسم پایین است.

علل جسمی و جسمی

اگر میل جنسی شما مشکلی برای ایجاد صمیمیت نیست، اما بدن شما پس از تحریک آمادگی رسیدن به ارگاسم را ندارد، دلیل عدم رضایت شما از روابط جنسی ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

اختلالات هورمونی

عدم تعادل هورمون ها در بدن منجر به این می شود که میل جنسی زنان کاهش می یابد و نمی توانند به ارگاسم برسند.

واژینیسموس

برخی از زنان به اندازه کافی تحریک می شوند و میل به مقاربت دارند، اما در حین مقاربت آلت مرد به دلیل واژینیسموس و انقباض غیرارادی عضلات واژن نمی تواند نفوذ کند.

درد و خونریزی در حین مقاربت

خشکی واژن، آتروفی یا عفونت باعث درد واژن و خونریزی در حین و بعد از مقاربت می شود. به همین دلیل این زنان نمی توانند از رابطه جنسی خود لذت ببرند.

بیماری

بیماری هایی مانند دیابت و ام اس که بر اعصاب تاثیر می گذارند منجر به اختلال ارگاسم می شوند. سرطان دستگاه تناسلی، هیسترکتومی یا سایر جراحی های لگن نیز از علل فیزیکی آنورگاسمی زنانه هستند.

داروهای مصرفی

مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی، داروهای فشار خون و داروهای ضد حساسیت نیز می تواند در جلوگیری از رسیدن به اوج لذت جنسی موثر باشد.

گشاد شدن واژن

گشاد شدن مجاری دهان و واژن یکی از شایع ترین دلایل عدم ارگاسم زنان و نارضایتی همسرانشان است. گشاد شدن واژن در اثر افزایش سن، زایمان طبیعی و علل دیگر ایجاد می شود.

یائسگی

بسیاری از زنان با مشکل عدم رضایت در دوران یائسگی به دلیل کاهش سطح استروژن مواجه هستند. کاهش استروژن باعث آتروفی و ​​خشکی واژن، درد جنسی و کاهش خون رسانی به قسمت های داخلی و خارجی واژن می شود.
به همین دلیل، زنان یائسه با تاخیر یا عدم ارگاسم مواجه می شوند. این مشکلات در زنان شیرده، موقت یا دائمی نیز رخ می دهد.

اندازه کلاهک کلیتوریس

تغییرات هورمونی یائسگی می تواند باعث بزرگ شدن هود کلیتورال شود. اندازه هود کلیتوریس را می پوشاند و از تحریک آن در حین مقاربت جلوگیری می کند. این یکی از دلایل اصلی آنورگاسمی است. زیرا تقریبا ۸۰ درصد زنان از تحریک کلیتورال رضایت دارند.
اگر علت آنورگاسمی مشکلات جسمی باشد، در صورت عدم رضایت زن پس از تحریک، باید با پزشک متخصص زنان مشورت کنید. متخصص زنان با معاینه بیمار و گرفتن سابقه پزشکی او می تواند علت نارضایتی زن از دخول را تشخیص داده و درمان کند.

بسیاری از افراد می خواهند بدانند دلیل رایج عدم رضایت زنان چیست؟ عوامل زیادی می توانند در رسیدن به ارگاسم مشکل ایجاد کنند. در زیر چند دلیل برای شما آورده ایم:

 1. عدم آگاهی در مورد عملکرد اندام های تناسلی در زنان یا مردان یا هر دو
 2. ارتباط ضعیف در مورد رابطه جنسی به این معنی است که مرد نمی داند چگونه زنش بیشتر برانگیخته می شود
 3. ترس از عملکرد جنسی به این معنی است که زن می ترسد در رابطه جنسی به اندازه کافی خوب نباشد
 4. مشکلات در رابطه مانند مشاجرات و اختلافات حل نشده
 5. عدم اعتماد به همسر
 6. اختلالات روانی مانند افسردگی
 7. میل جنسی کم در زنان یا مردان
 8. خستگی و استرس
 9. سابقه سوء استفاده جنسی یا تجاوز جنسی
 10. زمانی که محیط جنسی امن و خصوصی نیست
 11. حواس پرتی یا استرس عاطفی ناشی از خانواده، کار، مشکلات مالی
 12. احساسات منفی در مورد رابطه جنسی در کودکی و نوجوانی به فرد القا می شود
 13. مثلاً خجالت، شرم و حیا، خیلی از خانم‌ها خجالت می‌کشند به مردانشان بگویند کجا بدن من را لمس کنند، من از آن لذت می‌برم.
 14. سکس خسته کننده و یکنواخت

آشنایی با فصل های هورمونی در خانم ها

بدن زنان در طول یک ماه دچار تغییرات هورمونی می شود. همانطور که می دانید تنظیم هورمون ها در زنان نقش اساسی در بهبود خلق و خو، عواطف، میل جنسی و … دارد.

زیرا زوج های تازه ازدواج کرده ای که اغلب این را می پرسند به آن فکر می کنند دلیل نارضایتی دختر چیست؟ برای سهولت کار باید بگوییم که این مشکل اگر گاهی پیش بیاید جای نگرانی نیست، زیرا یک دختر در یک ماه ۴ فصل هورمونی بهار، تابستان، پاییز و زمستان را پشت سر می گذارد. خانم ها در هر فصل روحیات متفاوتی دارند و طبیعی است که گاهی اوقات تمایلی به رابطه جنسی یا رسیدن به ارگاسم ندارند و به دلیل عدم تمایل به رابطه جنسی می گویند که ارضا نشدن زن باعث دلشکستگی و مشکلات دیگر می شود و . .. تا شوهرانشان را متقاعد کنند که از آنها فاصله بگیرند.

بنابراین به همه دختران و خانم ها توصیه می کنیم اولاً از تغییرات هورمونی خود آگاه شوند، ثانیاً در این مورد با همسر خود صحبت کنند و علاوه بر بهبود هورمون ها، موارد زیر را نیز انجام دهند:

 1. تغذیه مناسب برای تنظیم قند خون
 2. تقویت غده فوق کلیوی از طریق خواب به موقع و کافی، مدیریت استرس، کاهش مصرف کافئین، کاهش زمان صرف شده برای لپ تاپ و تلفن.
 3. تقویت اندام های مسئول دفع استروژن که نقش مهمی در تعادل هورمونی دارند.
 4. تمرینات همگام سازی چرخه که شامل رژیم غذایی، ورزش مناسب و هماهنگ با فصول هورمونی، بهبود روابط عاطفی و جنسی با کار روی درون و اعتماد به نفس و … می باشد.
 5. دوست داشتن خود و رسیدن به آرامش درونی

دلیل اینکه زن بدون دخول راضی نمی شود

اگرچه برخی از زنان در حین رابطه جنسی با نفوذ واژینال ارگاسم را تجربه می کنند، اما بیشتر زنان تنها زمانی به ارگاسم می رسند که کلیتوریس تحریک شود. دلیل اینکه زن بدون دخول راضی نمی شود می تواند ترس باشد استرس و ترس باعث ایجاد افکار مزاحم می شود و ارگاسم را غیرممکن می کند.علاوه بر اینها مهمترین چیز دلیل عدم رضایت زن بدون دخول به این معناست که مقدمات زن به خوبی انجام نشده است. متأسفانه برخی از مردان در تحریک زنان خود ناموفق هستند و باعث می شوند که زن به طور مصنوعی و غیرواقعی ابراز لذت کند تا از ناراحتی زن خود جلوگیری کند. برخی تحقیقات می گویند که برای رسیدن به ارگاسم باید حداقل بین ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت با یک زن عشق ورزید، در حالی که متأسفانه کل آمیزش بیشتر افراد کمتر از نیم ساعت طول می کشد.

پس اگر جنتلمن هستید و به دنبال دلیل ارضا نشدن دختر یا خانم بدون دخول هستید، بهتر است روش های تحریک خانم خود را تغییر دهید و این روند را کمی طولانی کنید.بدون دخول به ارگاسم برسید.

علاوه بر این عوامل، تعدادی از مشکلات و بیماری ها نیز می تواند باعث نارضایتی زناشویی در زنان شود، از جمله:

 1. مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی (فلوکستین، پاروکستین، سرترالین)
 2. عدم تعادل هورمونی یا تغییراتی مانند یائسگی
 3. درد لگن مانند اندومتریوز
 4. آسیب عصبی ناشی از بیماری هایی مانند ام اس و غیره
 5. خشکی واژن
 6. اسپاسم ناخواسته عضلات نزدیک واژن
 7. بیماری های مزمن مقاربتی یا سایر عفونت هایی که بر سلامت و میل جنسی تأثیر می گذارد.

اختلال ارگاسمیک در زنان، علت، علائم و درمان

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.