عدم تحمل لاکتوز علائم و روش های درمان آن


شاید قبلاً عبارت “عدم تحمل لاکتوز” را شنیده باشید. میدونی این جمله یعنی چی؟ یا چگونه بفهمیم که عدم تحمل لاکتوز دارید؟ و البته درمان آن چیست؟ برای یافتن پاسخ تمام سوالات خود با ما همراه باشید.

عدم تحمل لاکتوز

عدم تحمل لاکتوز چیست؟

عدم تحمل لاکتوز یک بیماری گوارشی است. افراد مبتلا نمی توانند لاکتوز یا قند شیر را به طور کامل هضم کنند. بنابراین پس از مصرف انواع لبنیات دچار مشکلاتی مانند اسهال، نفخ و درد می شوند. این بیماری کاملا بی ضرر است. یعنی سلامتی بیمار را تهدید نمی کنید. اما گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.

علت عدم تحمل لاکتوز چیست؟

بر اساس تحقیقات، بدن برای تجزیه و هضم قند شیر یا لاکتوز به ماده ای به نام لاکتاز نیاز دارد. این ماده به طور طبیعی در روده کوچک تولید می شود. بنابراین افرادی که روده آنها این ماده را تولید نمی کند در هضم لاکتوز دچار مشکل می شوند. کاهش سطح لاکتاز را می توان تا حدودی جبران کرد. این بدان معنی است که بدن سعی می کند لاکتوز را به طریقی هضم کند. اما زمانی که مقدار آن به کمتر از حد معینی برسد، بدن دیگر نمی تواند آن را هضم کند. به همین دلیل فرد هنگام مصرف لبنیات دچار مشکلات زیادی می شود.

علائم این بیماری چیست؟

افرادی که این مشکل را دارند حدود ۳۰ تا ۱۲۰ دقیقه پس از خوردن غذاهای حاوی لاکتوز مشکلات زیر را تجربه می کنند:

  • نفخ شکم؛
  • گوز؛
  • درد دل و دل درد;
  • اسهال؛
  • حالت تهوع و حتی استفراغ.

چرا درمان این بیماری مهم است؟

اگر از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید، ناخودآگاه از مصرف لبنیات خودداری می کنید. با هر بار مصرف لبنیات با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. بنابراین مصرف شیر و لبنیات را قطع کنید. این مشکل باعث می شود بدن شما کلسیم کافی دریافت نکند. بنابراین، شما باید قطعا این مشکل را حل کنید.

عدم تحمل لاکتوز

چرا به این بیماری مبتلا می شویم؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر روده کوچک لاکتاز کافی تولید نکند، دچار این بیماری خواهیم شد. بدن با کمک لاکتاز، قند شیر را به دو قند ساده گالاکتوز و گلوکز تبدیل می کند. این قندها به راحتی توسط روده ها جذب می شوند. ممکن است روده شما به دلایل مختلف نتواند این آنزیم را از بدو تولد یا در طول زندگی تولید کند. در نتیجه کاهش سطح این آنزیم، شما دچار عدم تحمل لاکتوز می شوید.

جالب است بدانید که سطح لاکتاز در بدن به طور طبیعی کاهش می یابد. لاکتاز در بدن نوزادان فراوان است. اما پس از قطع مصرف شیر، سطح این ماده به طور طبیعی کاهش می یابد. اما این مشکل باعث عدم تحمل لاکتوز نمی شود. در واقع، بدن شما تولید لاکتاز را به دلیل بیماری کرون، رشد بیش از حد باکتری ها، بیماری سلیاک یا عفونت های مختلف کاهش می دهد.

درمان عدم تحمل لاکتوز چیست؟

متاسفانه باید بگوییم که درمان خاصی برای این بیماری وجود ندارد. یعنی با مصرف دارو یا حتی جراحی نمی توانید این مشکل را حل کنید. با این حال، نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

  • مصرف شیر را تا حد امکان کاهش دهید؛
  • به تدریج مقدار بسیار کمی از محصولات لبنی را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید.
  • استفاده از محصولات کم لاکتوز؛
  • پودر لاکتوز را به محصولات لبنی اضافه کنید.
  • از لبنیات بدون لاکتوز استفاده کنید.
عدم تحمل لاکتوز

محصولات لبنی بدون لاکتوز چیست؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، اگر بدن باکتری لاکتاز نداشته باشد، قادر به هضم و تجزیه لاکتوز نیست. به این ترتیب مشکلات گوارشی خواهید داشت. به همین دلیل، بسیاری از تولیدکنندگان لبنیات به فکر افزودن پودر یا عصاره لاکتاز به برخی از محصولات خود بودند. اینگونه است که افراد مبتلا به مشکلات گوارشی لاکتاز را همراه با لاکتوز مصرف می کنند. در نتیجه دیگر دچار مشکلات گوارشی نمی شوند. در حال حاضر بسیاری از محصولات لبنی بدون لاکتوز در بازار وجود دارد. البته فراموش نکنید که می توانید عصاره لاکتاز را نیز به شیر اضافه کنید. اما شیر بدون لاکتوز بافت یکنواختی دارد و عصاره لاکتاز زیر دندان شما نمی رود.

خب دوستان عزیز آیا شما هم از عدم تحمل لاکتوز رنج می برید؟ کدام روش را برای حل مشکل خود انتخاب کردید؟ آیا از لبنیات بدون لاکتوز استفاده می کنید؟ نظرات خود را با ما و سایر همراهان در میان بگذارید. فراموش نکنید که بی صبرانه منتظر نظرات شما هستیم.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.