عجیب اما واقعی/ مردم از قطعی اینترنت متضرر شدند، اما بسته حمایتی اداره حریم خصوصی با هدف گذاشتن پول در جیب رادیو و تلویزیون است.


به گزارش انتخاب، در حالی که اداره صنعت زیان های زیادی را به صاحبان این شرکت ها و مردم وارد کرده است، اداره صنعت بسته حمایتی را در نظر گرفته است که مستقیم به جیب صدا و سیما می رود!

مدیرکل دفتر خدمات سازمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تصمیمات حمایتی این وزارتخانه از شرکت‌های آسیب‌دیده از قطعی اینترنت گفت: بسته تبلیغاتی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی ویژه صدا و سیما و ۱۰۰۰ میلیارد تومان. قرار است بسته تبلیغاتی ویژه «شبکه اجتماعی» توسط شرکت‌های حامی آسیب‌دیدگان قطعی اینترنت استفاده شود. اما در صورت رفع فیلتر، از ظرفیت وبلاگ نویسان برای جبران خسارات آنها استفاده خواهیم کرد. در این مرحله ما در مورد شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی صحبت نمی کنیم. بلکه می خواهیم از این بودجه برای جبران خسارت وارده به این شرکت ها طبق قوانین کشور استفاده کنیم.

امیرحسین اسدی در گفتگو با اتاق ایران آنلاین گفت: ما قبول داریم که قطعی اینترنت به کسب و کارها لطمه می زند. اینترنت شاهراه ارتباط و ارتباط و همچنین زیرساخت کسب و کار است. قبول داریم که بسیاری از کسب و کارها در اینترنت و شبکه های اجتماعی و اینستاگرام به دلیل فیلترها و محدودیت های اینترنتی با مشکلات زیادی در زمینه تبلیغات، برندینگ یا فروش مواجه شده اند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروهی در وزارت صنعت برای بررسی این موضوعات ادامه داد: هدف از این بررسی‌ها اولاً جلوگیری از وقوع این حوادث برای شرکت‌ها در آینده است و ثانیاً تصمیم‌گیری با افراد آسیب‌دیده در حال حاضر باید انجام شود. شرکت اتفاق می افتد همچنین باید بررسی کنیم که کدام شرکت ها آسیب دیده اند و جایگزین هایی را در نظر بگیریم.

اسدی افزود: حدود ۹۰ درصد شرکت های تبلیغاتی در اینستاگرام با مشکل مواجه شده اند. کسب و کارهایی مانند وبلاگ نویسان و تبلیغات در این شرایط پس گرفته شده اند. کسب و کارهای کوچک قطعا در اینستاگرام نیز با مشکل مواجه هستند. متاسفانه ما هیچ مرجع آماری نداریم و از آنجایی که بسیاری از این شرکت ها بدون مجوز بودند، آمار دقیقی از آنها نداریم. بنابراین، طبق آمارهای مختلف، از ۳۰۰ هزار تا ۳ میلیون کسب و کار در اینستاگرام گفته می شود که با مشکل مواجه هستند.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مشاغل کشور از قطعی اینترنت بین ۵ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیدند، گفت: کسب و کارها باید بر اساس زیان خود طبقه بندی شوند. شرکت‌هایی که مسائل مهمی داشته‌اند و تغییرات زیادی در کارکنان ایجاد کرده‌اند و شرکت‌هایی که این تغییرات ۵ یا ۱۰ درصد بوده است، نباید از حمایت یکسان برخوردار شوند. قصد داریم با در نظر گرفتن بسته های پشتیبانی بر اساس این مقوله به این شرکت ها کمک کنیم.

اسدی گفت: همچنین پیشنهاد شده است در زمان بحران های امنیتی یا طبیعی تدابیری اتخاذ شود تا ارتباط شرکت ها با جامعه جهانی مختل نشود. بر این اساس می توان این پیشنهاد را نیز بررسی کرد که اتاق ها، اصناف، اتحادیه های کارگری و مقامات امنیتی ایالت های فدرال همگی به گونه ای تجهیز شده اند که در مواقع بحران اینترنت رایگان داشته باشند و دسترسی آنها به طور کامل قطع نشود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.