عجله داشتم برای پیاده سازی فن!


گرا گفت: امسال مبارزه قهرمانی کشتی جهان برای من پایان خوشی نداشت زیرا با وجود شکست رقبا در دیدارهای پیش فینال، در دیدار فینال به دلیل بی دقتی مدال طلا را از دست دادم.

وی ادامه داد: در آخرین مبارزه با وجود اینکه ۴ امتیاز از حریف پیش بودم، سعی کردم زودتر این مبارزه را به پایان برسانم، اما در اجرای بادگیر کمربند اشتباه محاسباتی کردم و در یک لحظه بی توجهی امتیاز حریف را واگذار کردم و نتوانستم. بعدا جبران نکن فقط همین عجله در عملکردم مدال طلا را از من گرفت.

وی تصریح کرد: جام جهانی بلگراد امسال از سطح فنی بالایی برخوردار بود و همه تیم ها با تمام وجود برای قهرمانی در بلگراد حضور داشتند. با توجه به اینکه این مسابقات در صربستان برگزار شد، مشخصا فضای مسابقات برای من سخت بود.

دارنده مدال طلای بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو و جام جهانی ۲۰۲۱ اسلو درباره برنامه های خود نیز گفت: یکی از مسابقات مهم در سال آینده مسابقات کسب سهمیه المپیک است که تیم های با نفرات کامل در آن شرکت خواهند کرد و به همین دلیل ما کار سختی پیش رو خواهیم داشت. .

وی با اشاره به حضور «محمد بنا» در کشتی فرنگی گفت: عملکرد محمد بنا در کشتی فرنگی روشن و شفاف است و ما به نوعی افتخار کشتی را هم مدیون او هستیم.

دارنده مدال نقره جهان از بلگراد درباره علت ناکامی محمدعلی (برادرش) در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز گفت: همین که بخت با او یار نبود و مدال را از دست داد کافی است. قطعا روی نقاط ضعف و قوت خود کار خواهیم کرد تا بتوانیم در مسابقات جهانی سال آینده شرکت کنیم.

از ۱۰ تا ۱۸ سپتامبر (۱۹ تا ۲۷ شهریور) مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی در بلگراد، پایتخت صربستان برگزار شد. تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در این رقابت ها با کسب ۲ مدال نقره توسط محمدرضا گرا در وزن ۶۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و یک مدال برنز توسط محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم دست یافت.

علیرضا نجاتی با ۶۳ کیلوگرم و ناصر علیزاده با ۸۷ کیلوگرم پنجم شدند. پویا دادمرز، مهدی محسن نژاد، محمدرضا مختاری، محمدعلی گرا و پژمان پشتام نمایندگان اوزان ۵۵، ۶۰، ۷۲، ۷۷ و ۸۲ کیلوگرم از دور رقابت ها حذف شدند.

نماینده کشورمان در جهان در دور مقدماتی پس از استراحت در دور اول مبارزه می کند، در دور دوم صفرامانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را با ۹ امتیاز شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله هان سو ریو دارنده مدال طلای جهان از کره جنوبی را با نتیجه ۵ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. قارسا در این مرحله در ۳ دقیقه ابتدایی جانی ختسوریانی از گرجستان را ۸ بر صفر شکست داد و به فینال راه یافت.

گریام قهرمان جهان و المپیک در فینال وزن ۶۷ کیلوگرم با میت نمس نفر سوم جهان از صربستان دیدار کرد. مرد یخی فدراسیون جهانی کشتی با برنامه و آرامش همیشگی مبارزه را در مسابقه فینال آغاز کرد و در ۳۰ ثانیه اول با زمین زدن حریف با یک اشتباه ۲ امتیاز را از آن خود کرد و سپس به سمت کنده حریف صربستانی رفت که در نهایت موفق شد. درخشش حریف داوری، امتیازی نگرفت و با چالش مربی، هیئت ژوری ۲ امتیاز دیگر به نماینده کشورمان داد. ۳ دقیقه اول با نگه داشتن سر و گردن حریف به او اجازه حرکت نداد.

در ابتدای نیمه دوم سعی کرد وزن خود را کاهش دهد اما اشتباه خطرناکی مرتکب شد و به نمس اجازه نداد سوبلس گلزنی کند اما حریف صربستانی ۲ امتیازی شد. در ادامه نمس از صربستان که با برنامه ریزی و آنالیز دقیق در یک سوم دوم به تشک رفت، امتیاز احتیاط گرفت و با اجرای تاچ داون امتیاز خود را به ۵ رساند.

قهرمان المپیک چندین بار سعی کرد باسن او را بگیرد و ناکام ماند و حتی داوران می توانستند به حریفان صرب که این کار را نکردند تذکر بدهند. در ثانیه های پایانی رمقی برای نماینده کشورمان باقی نمانده و در نهایت با نتیجه ۵ بر ۴ در این مبارزه شکست خورد و به مدال نقره دست یافت. نمس با این طلا چهارمین طلای صربستان را در مسابقات قهرمانی جهان کسب کرد.

نمس حریف صربستان در فینال، مقام سیزدهم المپیک توکیو، برنز جهان ۲۰۱۹، طلای اروپا ۲۰۲۱ و امیدهای برنز اروپا ۲۰۱۶ را در اختیار دارد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.