طب سوزنی برای جوانسازی صورت؛ یک روش درمانی کمتر پیچیده و موثر مجله اپل


طب سوزنی برای جوانسازی صورت

مطالب پزشکی در سایت در گذشته سیب، ما دیدیم که طب سوزنی چیست و همچنین طب سوزنی سر را بررسی کردیم. در این مقاله می خواهیم در مورد طب سوزنی پوست که یک روش درمانی برای بهبود وضعیت پوست و رفع مشکلات مختلف پوستی است صحبت کنیم و به سوالاتی در این باره پاسخ دهیم. با ما بمان.

آیا طب سوزنی برای جوانسازی صورت مفید است؟

طب سنتی چینی بیش از هفت هزار سال قدمت دارد. در این رشته پزشکی روش های درمانی انواع بیماری ها ذکر شده است و در شصت سال گذشته تحقیقات پزشکی زیادی در این زمینه انجام شده است و طب سوزنی برای جوانسازی صورت بخشی از این تحقیقات است. در واقع، رویکرد پزشکی مبتنی بر شواهد، اثربخشی طب سنتی چینی، به ویژه طب سوزنی را بررسی می کند.

طب سنتی چینی در زمان سلسله کین بین سال های ۲۲۱ تا ۲۰۶ قبل از میلاد اختراع شد. روشی به نام Mei Rong برای زیبایی و جوانسازی پوست و پزشکان دربار طب چینی از طب سوزنی و داروهای گیاهی برای جوانسازی امپراطور و اطرافیانش استفاده می کردند.

طب سوزنی، گیاهان چینی، ماسک های گیاهی، گوا شا، غلتک ها و ابزارهای مختلف دیگر در زیبایی و جوانسازی پوست استفاده می شود.

طب سنتی چینی یک طب کل نگر است که نه تنها بر زیبایی پوست تمرکز دارد، بلکه به رژیم غذایی، فعالیت بدنی و تای چی (نوعی ورزش چینی) نیز توجه ویژه ای دارد.

فواید طب سوزنی برای صورت

چگونه طب سوزنی بر روی چین و چروک صورت و جوانسازی پوست تاثیر می گذارد؟

فواید طب سوزنی برای صورت بسیار گسترده است، از جمله:

بهبود شرایط پوستی مانند چین و چروک و خطوط ریز پوست، لیفتینگ پوست (برای افتادگی پوست صورت)، جای زخم روی پوست، آکنه، لک، پسوریازیس، زونا، همانژیوم و غیره.

برای زیباسازی پوست، سوزن‌های طب سوزنی معمولاً در عمق درم فرو می‌روند. آسیب عمدی ناشی از نفوذ سوزن به لایه درم باعث خونریزی در این لایه و واکنش های سلولی و ایمنی می شود.

واکنش بدن پس از نفوذ به سوزن باعث تقویت فیبروبلاست ها، بازسازی کلاژن و الاستین و پاکسازی رادیکال های آزاد انباشته شده در زیر پوست می شود. در نهایت پس از چند ساعت تا چند روز پوست آسیب دیده ناشی از وارد کردن سوزن های طب سوزنی بازسازی می شود و شفافیت و استحکام بیشتری پیدا می کند و میزان چین و چروک و خطوط ریز پوست کاهش می یابد و باعث بهبود وضعیت پوست می شود. این صدمات عمدی

پوست صورت به دلیل افزایش سن و اثرات نیروی جاذبه، افتادگی دارد. طب سوزنی روشی بسیار موثر برای ترمیم افتادگی پوست است. یک متخصص طب سوزنی با تجربه و با تجربه قادر است با استفاده از تکنیک خاصی پوست افتاده را بلند کرده و به اصطلاح لیفتینگ پوست را انجام دهد. بدیهی است که این درمان طبیعی، غیر جراحی و دارای قدرت ماندگاری خوبی است و یکی از بهترین فواید طب سوزنی برای صورت است.

عوارض طب سوزنی برای صورت

به طور کلی برخی از عوارض جانبی در افرادی که از طب سوزنی استفاده می کنند شایع است و در بیشتر موارد کاملا طبیعی بوده و در عرض چند روز از بین می روند. عوارض جانبی طب سوزنی صورت شامل درد، کبودی آسان، یا قرمزی در محل وارد کردن سوزن است.

با این حال، هنگام انتخاب طب سوزنی برای صورت و حتی بدن، خطرات قابل توجهی وجود دارد. اول، شما همیشه باید قبل از هر گونه درمان طب سوزنی با پزشک مشورت کنید. برخی از شرایط پزشکی می توانند با طب سوزنی تداخل داشته باشند. به عنوان مثال، اگر شرایط زیر را دارید، نباید به سراغ طب سوزنی بروید:

هنگام معاینه طب سوزنی استفاده از ضربان ساز می تواند خطرناک باشد. زیرا برخی از درمان های طب سوزنی در حال حاضر شامل ارسال تکانه های الکتریکی به بدن از طریق سوزن هستند. این پالس ها می توانند عملکرد ضربان ساز را از جهاتی تغییر دهند.

افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ نباید طب سوزنی را انتخاب کنند. زیرا سوزن ها کبود می شوند و این افراد سرعت بهبودی آهسته ای دارند و حتی این کبودی ها می توانند به زخم دیابت تبدیل شوند و ممکن است برای مدت طولانی خوب نشوند.

اگر به هر نوع اختلال لخته شدن خون مبتلا هستید، بهتر است طب سوزنی انجام ندهید. به عنوان مثال، اگر در حال حاضر داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید، احتمال خونریزی و کبودی مکرر بیشتر است.

طب سوزنی نیز برای زنان باردار توصیه نمی شود. زیرا مشخص است که این روش باعث زایمان زودرس می شود.

فواید طب سوزنی برای صورت

مراقبت های بعد از طب سوزنی صورت

در طول جلسه طب سوزنی صورت باید راحت باشید و درد نداشته باشید. اگر احساس ناراحتی کردید، به پزشک خود اطلاع دهید تا تغییرات لازم را انجام دهد. بسیاری از مردم طب سوزنی صورت را بسیار آرامش بخش می دانند و مشتاقانه منتظر درمان هستند.

بعد از طب سوزنی صورت نیازی به استراحت یا زمان نقاهت نیست و در واقع انجام کار خاصی برای مراقبت های بعد از طب سوزنی صورت لازم نیست. پس از پایان جلسه درمان، می توانید فعالیت های عادی، از جمله رانندگی و ورزش را از سر بگیرید. کبودی خفیف ممکن است پس از درمان ایجاد شود. با این حال، این یک عارضه جانبی نادر است و به خودی خود بهبود می یابد.

اگر در مورد طب سوزنی صورت سوالی دارید در قسمت نظرات سوال خود را با پزشکان سایت مطرح کنید. سیب به سوال شما پاسخ دهید

منابع:

سوالات متداول در مورد طب سوزنی برای جوانسازی صورت

آیا طب سوزنی برای چین و چروک صورت خوب است؟

طب سوزنی با تحریک آگاهانه پوست و وادار کردن آن به شروع فرآیند ترمیم، کلاژن و الاستین پوست را بهبود می بخشد و چین و چروک های پوست را از بین می برد.

طب سوزنی برای چه مشکلات پوستی مناسب است؟

فواید طب سوزنی برای صورت بسیار گسترده است و شامل بهبود شرایط پوستی مانند چین و چروک و چین های پوستی، سفت شدن پوست (در صورت افتادگی پوست صورت)، جای زخم روی پوست، آکنه، لک، پسوریازیس، زونا، همانژیوم و غیره است. . است.

عوارض جانبی طب سوزنی صورت چیست؟

عوارض جانبی طب سوزنی صورت شامل درد، کبودی آسان یا قرمزی در محل وارد کردن سوزن است که نادر هستند و خود به خود از بین می روند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.