ضرورت کمک به خودروسازان در قیمت گذاری محصولات از طریق آزادسازی واردات


نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن شورای اسلامی پیشنهاد کرد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن شورای اسلامی گفت: با آزادسازی واردات باید به خودروسازان داخلی در حوزه قیمت گذاری محصولات کمک کنیم تا از زیان تولید بکاهند.

به گزارش ملیت به نقل از ایکوپرس، علی جدای در حاشیه بازدید از غرفه ایران خودرو در نمایشگاه خودرو مشهد ضمن زیبا و مناسب بودن محصول ری گفت: این خودرو با ظاهر زیبا و امکاناتی که در نظر گرفته شده است بتواند بتواند برای رفع نیازها و نیازهای خودرو.» که در بازار کراس اوورهای کشور وجود دارند.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی نیازها و خلاءهای موجود در بازار و تدوین سیاست های تولیدی با هدف ارائه و رفع آنها، گفت: قطعا خودروسازان در صورت طی کردن این مسیر می توانند بسیار موفق تر باشند.

جدی با اشاره به داخلی سازی بالای محصولات ایرانیان خودرو گفت: خودروسازان صنعت عظیمی در اختیار دارند و قطعه سازان زیادی آن را تولید و عرضه می کنند.

وی وانت خودرو را یکی از نیازهای بازار دانست و گفت: شرکت ایران خودرو دیزل محصول وانت را به زودی روانه بازار می کند. کامیون های شش تنی و هشت تنی به بازار این بخش کمک می کنند.

با تاکید بر لزوم شناسایی نیازهای بازار، استراتژی برای رفع آنها، طراحی و تولید مستمر محصولات جدید و اعتمادسازی از عوامل مهم موفقیت خودروسازان است و گفت: خودروسازان باید با تعریف استراتژی های جدید و مناسب بودن، برای جلب اعتماد مردم اقدام کنند. اگر هزینه زیادی داشته باشد، در نهایت اعتماد مردم به نفع آنها خواهد بود.

این عضو شورای اسلامی با بیان اینکه زیرساخت های لازم برای چابک سازی خودروسازان وجود دارد، گفت: خودروسازان دارای مراکز تحقیق و توسعه قوی و شرکت های دانش بنیان هستند، بنابراین زیرساخت ها برای چابک شدن خودروسازان فراهم است و این مشکلی است که همه وجود دارد. نیاز به تشخیص دارد اجازه دهید کمک کنیم

جدی واردات را به نفع خودروسازان دانست و گفت: صنعت خودرو کشور زمانی که با قضاوت در مسیر توسعه قرار گیرد به نفع آنها خواهد بود.

وی در عین حال تصریح کرد که دولت می تواند با در نظر گرفتن تعرفه از آسیب به خودروسازان داخلی نیز جلوگیری کند.

نماینده مردم خراسان شمالی در شورای اسلامی با اشاره به اینکه خودروسازان باید از توان بنگاه های دانش بنیان بهره مند شوند، بر تولید دانش بنیان و داخلی سازی تولید با نگاه صادراتی تاکید کرد و گفت: اگر خودروسازان نمی خواهند وابسته و وابسته باشند. نه اینکه با عدم همکاری با شرکای خارجی دچار مشکل نشوید، بلکه از دانش بومی بهره مند شوید و با استفاده از شرکت های دانش بنیان وابستگی ها را از بین ببرید.

جدیدی با اشاره به موفقیت ایران خودرو در حذف خودروهای معیوب از روند تولید، گفت: توقف خودروهای معیوب در پارکینگ ها برای خودروسازان زیان آور بود و سرمایه سازنده و مشتری را در حالت سکون قرار داد و اصلاح این روش تولید برای هر دو سودمند بود و در عین حال منجر به ایجاد مشکل شد. از بین رفتن ذهنیت منفی جامعه نسبت به خودروسازان در مورد خودروهای پارک شده در پارکینگ ها.

نایب رئیس کمیسیون صنعت و معدن شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد: اهداف تولید در سال جاری محقق شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.