صاحب پنت هاوس های ۴۰۰ میلیون تومانی تهران کیست؟/گران ترین خانه تهران چند است؟


به گزارش بامردم به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از اعضای هیئت مدیره اتحادیه املاک گفت: برخی از پنت هاوس ها در تهران با قیمت های غیرقابل تصور تا متری ۴۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد که بیشتر آنها در اختیار بانک هاست. “

سعید لطفی گفت: قیمت های گزاف برخی آپارتمان ها و پنت هاوس ها در شمال تهران مبنای و منطقی ندارد. خانه ها در تهران با قیمت هایی از متری ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان عرضه می شوند.

وی گفت: در برخی موارد شاهد نرخ های بالای ۴۰۰ میلیون تومان هستیم در حالی که میانگین قیمت هر متر خانه در گران ترین منطقه تهران اکنون متری ۸۳ میلیون تومان است.

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور، بدون استفاده از آپارتمان توسط اشخاص حقیقی و سرمایه گذاران خصوصی منطقی نیست. بخش خصوصی واحد را می فروشد یا اجاره می دهد. در غیر این صورت، به این معنی است که صاحبان این خانه ها بخش دولتی، سازمان ها و بانک ها هستند.

وی افزود: قیمت های نامتعارف از سوی بانک ها اعلام می شود و کاری که گاه دلالان انجام می دهند بازار املاک و مستغلات ذکر شده است که این بانک ها هستند. از آنجایی که بانک‌ها هزاران واحد مسکونی خالی دارند، بانک‌ها قیمت‌های ظالمانه‌ای را برای خانه‌های خود تعیین می‌کنند تا هم قیمت‌ها را افزایش دهند و هم از پرداخت مالیات اجتناب کنند.

قانون مالیات بر مشاغل خالی در دسامبر ۲۰۱۹ تصویب شد و پس از گذشت دو سال هنوز اجرایی نشده است.

به گفته لطفی، بخش قابل توجهی از این واحدها در اختیار سازمان های دولتی و بانک ها است. اگر در اختیار بخش خصوصی بود، دولت زیرساخت های اجرای آن را فراهم کرده بود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.