شینزو آبه پس از سوءقصد درگذشت – اقتصاد برتر


شینزو آبه که امروز (جمعه) مورد حمله قرار گرفت و با گلوله از ناحیه کمر و گردن به بیمارستان منتقل شد، به دلیل شدت جراحات و خونریزی جان باخت.

تهران – اختازبرتر – ۲۶ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیکس به نقل از خبرگزاری NHK، شینزو آبه ۶۷ ساله، نخست وزیر سابق ژاپن در بیمارستان دانشگاه پزشکی نارا درگذشت. آبه در ساعت ۱۱:۳۰ صبح به وقت محلی در آن شهر هنگام سخنرانی در رابطه با مبارزات انتخاباتی حزبش مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت.

تتسویا یاماگامی ۴۱ ساله، مهاجم آبه، از فاصله ۱۰ یاردی دو گلوله به پشت او زد. به گفته مقامات بهداشتی و انتظامی، آبه پس از شلیک دوم روی زمین افتاد و از هوش رفت. در جریان این حمله از سمت راست گردن مجروح شد.

پلیس گفت آبه بلافاصله پس از شلیک گلوله به هوش آمد اما در حین انتقال به بیمارستان بیهوش شد و وضعیت او به دلیل ایست قلبی ریوی بدتر شد. خشونت با اسلحه در ژاپن نادر است و تنها ۶ مورد مرگ ناشی از اسلحه در سال ۲۰۱۴ گزارش شده است.

شینزو آبه، با سابقه ترین نخست وزیر ژاپن، در سال ۲۰۲۰ به دلیل بیماری استعفا داد. او بعداً اعلام کرد که به دلیل بدتر شدن وضعیت روده از سمت خود استعفا داده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.