شناسایی یک مورد تایید شده تب کریمه کنگو در استان یزد


یک مورد تایید شده تب کریمه کنگو در استان یزد گزارش شد به گفته رئیس اداره بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت یزد، یک مورد تایید شده تب کریمه کنگو در استان یزد گزارش شده است.

یکی از راه های پیشگیری از شیوع تب کریمه کنگو، قرار دادن گوشت در اتاق سرد (فریزر) به مدت ۲۴ ساعت و قسمت های داخلی حیوانات به مدت ۷۲ ساعت است که خود به خود و در اثر فعل و انفعالات از بین می رود.

راه های انتقال تب کریمه کنگو

این بیماری یا از طریق کنه و یا از طریق کشتار در خارج از کشتارگاه به انسان منتقل می شود.

در نوع دوم، اگر حیوان در کشتارگاه ذبح شود، جای نگرانی نیست، در صورت ذبح حیوان در کوچه و خیابان، اخطار داده می شود که منجر به آلودگی افراد در تماس می شود.

به گفته متخصصان، برخی افراد بر این باورند که خوردن گوشت های آلوده می تواند منجر به شیوع این بیماری شود. تنها علت این بیماری تماس با لاشه و خون تازه حیوان بیمار است، بنابراین گوشت پخته بیماری را منتقل نمی کند.

انسان نباید با ترشحات گوشت تماس داشته باشد زیرا انتقال این بیماری از طریق ترشحات نشسته روی پوست صورت می‌گیرد و در صورت خراشیدگی، ویروس از آن عبور می‌کند.

وقتی فردی با ترشحات و خون حیوان آلوده تماس پیدا می کند، بیماری مستقیماً منتقل می شود. اما با روش غیرمستقیم کنه روی بدن حیوانات خانگی از خون حیوان آلوده تغذیه می کند و مبتلا می شود و اگر این کنه روی بدن انسان گذاشته شود می تواند عفونت را منتقل کند.

همچنین راه سومی برای ابتلای افراد به این بیماری وجود دارد، زمانی که فرد آلوده به ویروس با فرد دیگری تماس پیدا می کند، بیماری را از طریق خون و مواد زائد بدن خود منتقل می کند. .

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.