شلنگ فشار قوی چیست؟


همانطور که از نامش مشخص است شلنگ فشار قوی ظاهراً از این شیلنگ ها برای انتقال سیالات فشار قوی استفاده می شود. این دسته شلنگ دارای بدنه بسیار سختی است و در برابر تأثیرات محیطی بسیار مقاوم است. تحمل فشار بالا، انعطاف پذیری، شیلنگ باکیفیت، وزن سبک و … از جمله ویژگی هایی است که باعث شده این شیلنگ در صنایع مختلف مورد استفاده گسترده قرار گیرد.

شلنگ فشار قوی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

شیلنگ های فشار قوی دسته ای از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف هستند که ساختار داخلی آن از سه لایه تشکیل شده است. لایه داخلی شلنگ فشار قوی از لاستیک ساخته شده است که بسیار صاف است و اجازه رشد باکتری را نمی دهد. لایه داخلی دارای مقاومت مایع قابل توجهی است و بدون هیچ مشکلی در سیستم قابل استفاده است. هنگامی که از این لوله در انتقال مواد شیمیایی استفاده می شود، مایع تغییر نکرده است و انتقال با همان کیفیت اولیه انجام می شود.

بین لایه داخلی و لایه بیرونی از قیطان فولادی استفاده می شود که وظیفه افزایش مقاومت شلنگ را بر عهده دارد و از طرفی انعطاف پذیری زیادی به آن می دهد. بیرونی ترین لایه شیلنگ از لاستیک ساخته شده است که از خروج گرمای داخل شیلنگ یا فشار آن به بیرون جلوگیری می کند و از طرفی از آسیب به لایه های داخلی جلوگیری می کند.

شلنگ فشار قوی

شرایط شیلنگ های فشار قوی

در برخی شرایط، شیلنگ می تواند در معرض نور خورشید، مواد شیمیایی یا تغییرات آب و هوایی قرار گیرد، در این صورت لایه بیرونی مقاومت بالایی دارد و به حفظ شیلنگ کمک می کند. به همین دلیل، شلنگ فشار قوی عمر طولانی دارد. مهمترین خواص شلنگ فشار قوی را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

• وزن کم، جابجایی و نصب آن را آسان می کند.

• مقاومت بالا در برابر فشار و عوامل خارجی که باعث افزایش دوام و عملکرد بهتر سیستم می شود.

• انعطاف پذیری بالای شلنگ فشار قوی این امکان را به کارفرما می دهد که در هر محیطی از آن استفاده کند.

• می توانید انواع روغن و مواد شیمیایی را با شلنگ فشار قوی جابجا کنید.

• لایه بیرونی شلنگ فشار قوی در برابر نور خورشید و تاثیرات محیطی مقاوم است.

شلنگ فشار قوی

کاربرد شیلنگ های فشار قوی چیست؟

با توجه به ویژگی هایی که در قسمت قبل ذکر شد، کاربرد شیلنگ های فشار قوی در بسیاری از صنایع قابل مشاهده است:

• صنعت کشاورزی: ​​یکی از مهمترین کاربردهای شلنگ فشار قوی استفاده در صنعت کشاورزی است که برای انتقال انواع سیالات و سیالات استفاده می شود و تحمل فشار بالایی دارد.

• صنعت پتروشیمی: برای حمل و نقل مواد در صنعت پتروشیمی باید از شلنگی استفاده شود که در برابر مواد مختلف مقاوم بوده و در معرض واکنش های شیمیایی نباشد.

• سیستم پنوماتیک: در سیستم پنوماتیک و هیدرولیک هوا با فشار زیاد حرکت می کند و استفاده از شیلنگ ضروری است. شیلنگ پنوماتیک در سیستمی استفاده شود که بتواند این فشار را تحمل کند.

رایج ترین انواع شیلنگ فشار قوی عبارتند از:

• شلنگ هیدرولیک فشار قوی: بهترین نوع شلنگ فشار قوی، شلنگ هیدرولیک در برابر انواع فشارها مقاومت بالایی از خود نشان می دهد و بهترین گزینه برای انتقال باد و هوا می باشد. این شیلنگ ها دارای لایه خاصی هستند که فشار مایع جاری را کاهش داده و از شکستن شیلنگ جلوگیری می کند.

• شلنگ فشار قوی صنعتی: رایج ترین نوع شلنگ فشار قوی، شلنگ صنعتی معمولی است که برای شیلنگ های نفت، گاز، بنزین، مواد غذایی و … استفاده می شود. این دسته از شیلنگ ها نیز تحمل فشار بالایی دارند اما کمتر از شیلنگ های هیدرولیک.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.