شعار «کتابخانه من، خانه من» یک اصل اساسی است


تقوی در نشست با اعضای کتابخانه های عمومی رشت، رودبار و رستم آباد شعار «کتابخانه من خانه من» را اصل کلیدی در مدیریت این مجموعه ۱۰۰ درصد فرهنگی برشمرد و بر پوشش همه اطلاعات، فرهنگ و جامعه تاکید کرد. بخش ها از طریق کتابداران نیازهای اعضای کتابخانه و بازدیدکنندگان را برآورده می کنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا اعضای نهاد کتابخانه های عمومی خاتم الانبیاء(ص) رشت و رستم آباد و کتابخانه های عمومی رودبار یاسر تقوی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان پذیرایی کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در نشستی با اعضای این کتابخانه های عمومی که به منظور بررسی مشکلات و نیازهای آنها برگزار شد، به دغدغه های اعضا پرداخت.

در این دیدارهای جداگانه که در اولین سفر ایشان به شهرستان پس از انتصاب ایشان صورت گرفت، از بین اعضا و کتابداران خاتم الانبیاء رشت، زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد و سردار شهید هدایت درویشوند رودبار، کتابخانه های عمومی یک مکانی اجتماعی و فرهنگی برای حضور انواع سلیقه ها، افکار و قومیت ها.

وی همچنین با تاکید بر اینکه کتابخانه باید به عنوان مکانی آرام و به دور از هرگونه تنش بیرونی اداره شود، شعار “کتابخانه من، خانه من” را اصل اساسی در اداره این مجموعه ۱۰۰ درصد فرهنگی و لزوم رعایت همه اطلاعات، فرهنگ و ارتباطات دانست. کتابداران بر اجتماعی شدن اعضا و مخاطبین کتابخانه تاکید کردند و این وظیفه اصلی کارکنان مجموعه است.

وی تقوای مخاطبان کتابخانه ها به ویژه اعضای فعال را یکی از مزیت های اصلی این فرهنگسراها دانست و یادآور شد: مشارکت اعضا در تصمیم گیری های کتابخانه ای یکی از مهارت های یک کتابدار خوب است که حاصل تعامل دو سویه است. بین کتابداران و اعضا باعث پویایی کتابخانه خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه صبر و مهربانی کتابداران در برخورد با مخاطبان را از ویژگی های قابل تحسین کتابداران عنوان کرد و گفت: مشاوره در زمینه های مختلف تحصیلی و رفع نیازهای اطلاعاتی مخاطبان با ابزارهای مختلف موجود. مهمترین و مهمترین اولویت همه درگیر است: مجموعه ای از کتابخانه های عمومی است.

لازم به ذکر است، یاسر تقوی در ادامه بازدیدهای خود از سه کتابخانه عمومی استان در تماس تلفنی با فرماندار شهرستان رودبار با وی در خصوص وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان تبادل نظر کرد.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.