شروع فروش محصولات ایران خودرو در دو طرح مختلف


در پی واگذاری مجدد اجرای طرح های فروش به خودروسازان و پایان عمر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، گروه صنعتی ایران خودرو از امروز (پنجشنبه ۵) محصولات خود را در سه قالب طرح معمولی به فروش رساند. طرحی برای حمایت از جوانان جمعیت و طرح جایگزینی خودروهای فرسوده.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا، پس از پایان عمر سامانه تخصیص یکپارچه خودرو و تخصیص مجدد اجرای طرح های فروش محصولات و قرعه کشی ها (فقط برای محصولات ایران خودرو)، این شرکت سی و هشتمین فروش ویژه را انجام داد. طرح و پیش فروش سالیانه محصولات خود در ۲۲ فروردین ماه ادامه دارد که در آن چهار محصول سورن پلاس، پژو پارس سال، دنا پلاس توربوشارژ با گیربکس شش سرعته و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک با قرعه کشی و تحویل به بازار عرضه شد. تاریخ سه ماهه

اکنون پس از گذشت حدود سه هفته، این شرکت خودروسازی دومین فروش محصولات خود را طبق برنامه های فروش سامانه یکپارچه (سی امین طرح فروش فوق العاده) از امروز (پنجشنبه) به پایان رسانده است.

در این طرح پنج محصول سورن پلاس، پژو پارس سال، پژو پارس ELX با موتور XU7P، پژو ۲۰۷ دستی با فرمان برقی و پژو ۲۰۷ اتوماتیک شش سرعته دو رنگ عرضه شد.

همچنین ایران خودرو در این مرحله از فروش محصولات خود پنج محصول شامل تارا در دو مدل دستی و اتوماتیک، توربوشارژر دستی دناپلاس با گیربکس شش سرعته و فرمان برقی، توربوشارژر دناپلاس با گیربکس اتوماتیک و راناپلاس را عرضه کرده است.

متقاضیان از امروز (پنجشنبه) (تا جمعه) چهار روز فرصت دارند تا با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir ثبت نام اولیه را تکمیل کنند.

بخشنامه های فروش آن دوره از محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به تفکیک طرح معمولی، جوانی جمعیت و تعویض خودروهای فرسوده از این لینک قابل مشاهده است.

مراسم قرعه کشی حداکثر سه روز پس از پایان مهلت ثبت نام با حضور نمایندگان مراجع نظارتی در سالن کنفرانس معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو انجام می شود. همچنین مراسم قرعه کشی به صورت زنده از سایت ایران خودرو به نشانی ikco.ir و همچنین صفحه این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir پخش خواهد شد.

در این مرحله از فروش، سه گروه از متقاضیان عادی، متقاضیان والدین واجد شرایط قانون حمایت از خانواده و جوانان و دارندگان خودروهای فرسوده برای شرکت در طرح تعویض خودروهای پایان عمر، ثبت نام و خرید خودرو انجام دهند. که شرایط آن قبلا اعلام شده است.

شایان ذکر است بر اساس قانون مصوب ۵۰ درصد ظرفیت تولید به طرح بهزیستی خانواده و جوانان و ۱۰ درصد ظرفیت به طرح تعویض خودروهای فرسوده اختصاص خواهد یافت.

گفته اند سخنگوی سازمان صنعت، معدن و تجارت در ۲۰ مهرماه ضمن اشاره به خروج اکثر محصولات خودروسازان دولتی و خصوصی از مرحله قرعه کشی، از حذف سامانه یکپارچه فروش خودرو برای فروش محصولات خودروسازان خبر داده است. و تاکید کرد: قبل از اینکه سیستم یکپارچه فروش خودرو با مراحل قرعه کشی داشته باشیم، حدود ۱۰ خودروساز محصولات خود را در این قالب عرضه می کردند، اما در حال حاضر اکثر خودروهای قرعه کشی به دلیل افزایش تولید و تعادل عرضه و تقاضا است و در حال حاضر تنها ایران خودرو باقی مانده است. سمت چپ، تعدادی از محصولات خود را برای فروش به قید قرعه ارائه می دهد.

بر این اساس، نظام یکپارچه «عینیت» خود را از دست داده و از این نظر دیگر وجود ندارد. در واقع با سازوکار قبلی دیگر فعال نخواهد بود و با انصراف از فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه و واگذاری فروش به خود خودروسازان (حتی برای برخی از محصولات ایران خودرو عرضه شده توسط لاتاری)؛ این سامانه به منظور نظارت بر میزان فروش مجاز خودرو، تحویل به موقع خودرو توسط خودروسازان و همچنین اجرای مصوبات شورای اسلامی کار خواهد کرد.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.