شرایط اخذ وام خرید لوازم خانگی اعلام شد


لوازم خانگی

روزنامه همشهری: ستاد صنفی وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه ‘طرح قدرت خرید’ از پرداخت تسهیلات بانکی با نرخ ۱۸ درصد و بازپرداخت سه ساله برای خرید لوازم خانگی خبر داد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت به زوجین اجازه داده است تا جهیزیه و اقساط اثاثیه منزل را با قیمت مناسب خریداری کنند و از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند. تاکنون ۸۰ تولیدکننده و ۵ بانک اعلام آمادگی کرده اند که متقاضیان پس از ثبت نام در سایت www.tavankharid.ir می توانند با نمایندگی های استفاده کننده محصولات در سامانه جهاد کالا (زیر مجموعه ستاد اجرایی کشور) ارتباط برقرار کنند. امامورد) و این تسهیلات. به گزارش سایت جهاد کالا، تسهیلات خرید جهیزیه زوج های جوان به صورت وام پرداخت می شود.

۱۰۰ میلیون سرمایه گذاری برای همه

مدیرکل مرکز اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اجرای طرح خرید اقساطی لوازم خانگی ایرانی می گوید: متقاضیان این طرح می توانند به مدت ۳ سال از تسهیلات بانکی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان استفاده کنند. با سود ۱۸ درصد با ضامن معتبر و بدون چک محمدحسین قمری در خصوص جزئیات خرید لوازم خانگی در طرح قدرت خرید می افزاید: بر اساس آخرین آمار از ۲۴۱ تولید کننده لوازم خانگی، ۸۰ تولید کننده و ۵ بانک از جمله بانک گردشگری، آیندهو. بانک‌ها، پارسیان، تجارت و رفاه برای همکاری به توافق رسیده‌اند. مدیرکل مرکز اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت می گوید: روند اعطای وام در ۵ بانک متفاوت است و وام پس از اعتبار اعطا می شود. البته این فرآیند برای همه بانک ها به صورت آنلاین و نه حضوری انجام می شود.

فرصت های وام برای زوج ها

مدیرکل مرکز اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره استفاده از طرح برق خرید ویژه زوج های جوان می گوید: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه طرح خرید برق به نشانی www.tavankharid.ir فروشندگان محصولات، که سامانه جهاد کالایی است به صورت جهیزیه مستقیم از تولیدکنندگان لوازم خانگی به صورت اقساطی. نکته اینجاست که طی مراحل ثبت نام زوج های جوان در سایت جهاد کالا، تأسیس زوج جوان با عنوان «قرض الحسنه» به ثبت رسید. البته ثبت نام در این طرح شرایطی دارد که باید رعایت شود. اولین نکته این است که متقاضیان باید تابعیت ایرانی و سند ازدواج داشته باشند.

به همین دلیل اتباع خارجی و ایرانی که ازدواج خود را به صورت رسمی در دفتر ازدواج ثبت نکرده اند نمی توانند از تسهیلات این طرح استفاده کنند. نکته دوم اینکه تنها یکی از زوجین باید در این سامانه ثبت نام کند و هر دو برای استفاده از تسهیلات اقدام نکنند. پس از احراز این دو شرط و تکمیل مراحل ثبت نام، متقاضیان به یکی از بانک های دارای قرارداد با جهاد کالا معرفی می شوند. شرایط اخذ تسهیلات مطابق با مقررات بانک های عامل و ارائه ضمانت نامه های بانکی معتبر بوده و متقاضیان باید امکان بازپرداخت اقساط وام را داشته باشند. بر اساس اعلام فروشگاه اینترنتی جهاد کالا، متقاضی به عنوان زیرمجموعه مدیریت فرمان امام و عامل اصلی فروش در طرح قدرت خرید، می تواند بر اساس نیاز خود و توان مالی خود برای بازپرداخت نسبت به دریافت تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال در این سامانه اقدام کند. اقساط اما پس از اتمام فرآیند بانکی، از حساب کاربری متقاضی در این سامانه مبلغ تسهیلات دریافتی برداشت می شود و این مبلغ به صورت مستقیم به وی پرداخت نمی شود. بر این اساس متقاضیان پس از دریافت تسهیلات می توانند از بین محصولات موجود در سامانه این فروشگاه و یا به صورت حضوری انتخاب و خرید کنند و در صورتی که مبلغ سبد خرید بیش از سقف تسهیلات باشد می توانند با استفاده از شتاب خود موجودی را پرداخت کنند. کارت های عضویت

در آینده محصولات جهیزیه پس از انجام مراحل با اطلاع قبلی به آدرس متقاضی ذخیره شده در سامانه ارسال می شود. نکته پایانی این است که اگر در هر مرحله از فرآیند تایید اطلاعات مشخص شود که متقاضی اطلاعات نادرست و خلاف واقع ارائه کرده است، مراحل ثبت نام و دریافت وام لغو می شود، متقاضی حق اعتراض ندارد و مسئولیت آن بر عهده می باشد. عواقبی که متقاضی مسئول است

مدارک مورد نیاز

متقاضیانی که تمایل به استفاده از تسهیلات طرح قدرت خرید دارند، پس از ثبت نام در سایت این طرح و وارد کردن مشخصات خود و همسر و ثبت آدرس پستی، لازم است مدارک شناسایی خود و همسر خود را در این سامانه بارگذاری کنند. تصویر روی نقشه ملی، تصویر صفحه اول و صفحه ازدواج و طلاق شناسنامه برای هر یک از زوجین الزامی است و تصویر ۵ صفحه اول سند ازدواج باید جداگانه بارگذاری شود. در مرحله بعد متقاضی با ارائه مدارک باید مبلغ وام خود را از بین ۳ پیشنهاد ۵۰، ۷۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی انتخاب کرده و درخواست خود را برای ثبت نهایی ارسال کند تا پس از تایید در اختیار بانک های عامل برای تکمیل قرار گیرد. درخواست وام

گفتنی است در سایت جهاد کالا تسهیلات در نظر گرفته شده برای پرداخت به زوجین به صورت قرض الحسنه در حالی ثبت شد که مدیرکل مرکز اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت نرخ سود این تسهیلات را اعلام کرد. برای عموم مردم با ۱۸ درصد. با توجه به اینکه طرح ظرفیت تولید هنوز اجرایی نشده و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تعریف خاصی از زوجین مشمول وام خرید جهیزیه اعلام نکرده است، متقاضیان باید منتظر اطلاعیه های بعدی وزارت صنعت باشند. اما در شرایط فعلی می توانند از طریق سایت جهاد کالا در طرح ملی جهیزیه ثبت نام کنند تا کارشناسان با آنها تماس بگیرند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.