سرقت قفسه بدون سرنخ مشاهده شد / مجرمان شیک و درجه یک


فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه سرقت کمد بدون سرنخ کشف شد، گفت: کسانی که امروز مرتکب جرم می شوند ظاهری شیک و نجیب دارند.

به گزارش ملیت به نقل از مهر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی صبح چهارشنبه در اولین رویداد در حوزه اطلاعاتی، ماموریت های پلیسی با موضوع استفاده از هوش مصنوعی در کشف جرایم علمی را انجام داد. گفت: امروز پلیس جمهوری اسلامی ایران در اقصی نقاط کشور حضور دارد و وظایف متنوعی دارد. بالاست، سازمانی نداریم که به اندازه فرجا با مردم ارتباط برقرار کند.

وی افزود: یکی از وظایف اصلی ما پیشگیری از وقوع جرم است، باید بتوانیم به سرعت محل وقوع جرم را ردیابی کنیم زیرا ما حافظ جان و مال مردم هستیم.

اشتری با بیان اینکه متاسفانه به همان اندازه که تکنولوژی در کشور پیشرفت کرده، جرم و جنایت هم پیشرفت کرده است، اظهار کرد: جرایم امروز با ۱۰ سال قبل متفاوت است. تصور ما از مجرم در گذشته فردی بود که نیازهای جسمانی خاصی داشت، اما امروزه این موضوع متفاوت است و افرادی که مرتکب جرم می شوند ظاهری شیک و باکلاس دارند.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس باید بتواند با ظرفیت و تجهیزاتی که دارد و با هوشمندی خود از همه مجرمان سبقت بگیرد، یعنی باید بتواند با هوشمندی جرایم را حل کند و با تسلط از اطلاعات مجرمان جلوگیری کند. “

وی ادامه داد: البته از دو سال پیش که پلیس برای هوشمند شدن اقداماتی انجام داد، باید این سرعت را افزایش دهیم. یکی از موضوعات نگران کننده جرایم مربوط به پلیس است که کارآگاهان باید بتوانند این جرایم را کشف کنند.

اشتری در خصوص سرقت صندوق امانات بانک ملی تصریح کرد: همکاران ما در کمتر از ۴۸ ساعت توانستند اطلاعات این سرقت را به دست آورند، کار پیچیده ای بدون سرنخ انجام شد در حالی که کارآگاهان در ۸۰ درصد جرایم سرنخ دارند.

رئیس پلیس کشور گفت: مردم ایران از پلیس می خواهند که از وقوع جرم پیشگیری کند و با عزت و کنترل کامل به وظایف خود عمل کند.

وی به ماموریت ویژه پلیس در حوزه پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و افزود: پلیس در خدمت تمامی شرکت های دانش بنیان است و هر جا که لازم باشد از این شرکت ها حمایت می کند.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پلیس سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون خدمت به مردم ارائه می کند، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم جزو ۱۰ کشور برتر دنیا از نظر پلیسی در سند باشیم.

وی گفت: روسای جمهور برخی از کشورهای پیشرفته پس از کشف پرونده سرقت کمدها با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که این اقدام نه تنها برای ایران بلکه برای پلیس جهان نیز افتخارآفرینی کرده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.