زمان پایان دادن به ماراتن مذاکرات وین فرا رسیده است آخرین تصمیم شورای حکام “به موقع” بود.


نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین در گفت‌وگو درباره قطعنامه اخیر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران گفت: این اقدام «حداقل موقتا» روند مذاکرات وین را تضعیف می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از خبرگزاری ریانوفستی، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در بخشی از گفتگو با خبرگزاری ریانوفستی از مصوبه اخیر شورای حکام بین المللی انرژی اتمی انتقاد کرد. آژانس علیه ایران گفت: این قطعنامه بسیار نابهنگام بود. مذاکرات بر سر احیای برجام ماه هاست که ادامه دارد[توافق هسته‌ای] هیچ اتفاقی در وین رخ نداد، عمدتاً به دلیل انتخابات میان دوره ای ایالات متحده.

اولیانوف در ادامه گفت: با توجه به اینکه انتخابات به پایان رسیده است، زمان آن فرا رسیده است که دوباره با یکدیگر دیدار و به ماراتن مذاکرات پایان دهیم، همه شرایط برای این کار فراهم است.

او اضافه کرد: [رویکرد] ایران سازنده است و مذاکره‌کنندگان غربی آن را می‌دانند، اما به‌جای انعقاد توافق، قطعنامه‌ای را مطرح می‌کنند که قطعاً یا حداقل موقتاً روند مذاکرات وین را تضعیف می‌کند.

اولیانوف در این خصوص گفت: تناقض این است که این قطعنامه با حمایت چهار کشور غربی مذاکره کننده برای احیای توافق هسته ای از جمله آمریکا که در گذشته رویکرد کمی مسئولانه تری نسبت به اروپایی ها از خود نشان داده است، صادر شده است.

این دیپلمات روس از اقدامات تروئیکای اروپایی انتقاد کرد[آلمان، انگلیس و فرانسه] وی در این رابطه گفت: تروئیکای اروپایی به دلایلی بر این قطعنامه ها تکیه می کند، هرچند تجربه نشان داده که سازنده نیست.

این بیانیه نماینده روسیه در وین پس از ارائه پیش نویس قطعنامه انتقادی از سوی ایالات متحده و تروئیکای اروپایی در نشست هفته گذشته شورای حکام منتشر شد.[آلمان، فرانسه و انگلیس] بر اساس همکاری ایران با آژانس تهیه و پس از رای گیری منتشر شد.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه جلسه شورای حکومتی گفت: فشار سیاسی و قطعنامه ها راه حل مشکل نیست و ملاک و ملاک حل مشکلات آن رفتار نیست. اتهامات و دامن زدن به رفتار حرفه ای آژانس

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.