ریختن گندم در بندر امام به حداقل رسیده است – اقتصاد برتر


قیمت بذر گندم گواهی شده ۸ درصد کاهش یافت
اقتصاد برتر

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از واردات یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم به بندر امام خمینی (ره) در چهار ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: خوشبختانه با توجه به تدابیر اندیشیده شده، ذخایر گندم در بندر امام خمینی (ره) به حداقل کاهش یافته است.”

تهران – اختازبارتر – ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

امید جهان نژادیان در خصوص واردات گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) گفت: واردات گندم مورد نیاز کشور بر اساس طرح تنظیمی شرکت بازرگانی دولتی ایران تا پایان سال جاری انجام می شود. از ابتدای سال جاری تاکنون یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن گندم از طریق بندر امام خمینی (ره) وارد کشور شده و سپس با کامیون و قطار باری به نقاط مختلف کشور منتقل شده است.

مدیرکل غلات و خدمات بازرگانی خوزستان گفت: این دسته گندم به منظور تامین و حفظ امنیت غذایی کشور توسط شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران، وابسته به وزارت جهاد کشاورزی سفارش و خریداری شد. دو کشتی اقیانوس پیمای حامل ۱۴۰ هزار تن گندم نیز به تازگی وارد بندر امام خمینی (ره) شده و طی چند روز آینده تخلیه می شود.

جهان نژادیان افزود: خوشبختانه بر اساس تدابیر اندیشیده شده، دپوی گندم در بندر امام خمینی (ره) به حداقل ممکن کاهش یافته و پس از ورود به بندر، این محصول به سرعت به نقاط مورد نظر منتقل می شود. شرکت بازرگانی دولتی ایران از آنجایی که نمی‌خواهیم هزینه‌های اضافی را به دولت تحمیل کنیم، حمل یک‌جا غلات از بندر امام خمینی (ره) به کل کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.